В Саудівській Аравії побудували точно таку ж TAKAVA! - PostEat

пошук

В Саудівській Аравії побудували точно таку ж TAKAVA!
16-11-2020 0 513

Автор


“Українські мізки” не лише втікають за кордон. Як виявилося, за кордоном ще й під кальку змальовують їхні ідеї!

Кілька років тому засновники відомої київської мережі ковових барів TAKAVA – Ервін Меметов та Сеіт-Бекір Сулейменов, взяли за мету відкрити кав’ярню, де будуть по сучасному інтерпретовані традиції Кримсько-Татарського кавування. Втілення своєї ідеї вони довірили дизайнерам та концепторам закладів — Братам Юдіним. Так з’явилася перша кав’ярня третьої хвилі під назвою TAKAVA — із оригінальним інтер’єром та фірмовим стилем, обіграним навколо образу джезви.

Бар миттєво став популярним. І, як будь-який проєкт із сильною самобутньою ідеєю, швидко перейшов із статусу стартапу в статус зірки.

І у 2019 році, Меметов та Сулейманов із допомогою Братів Юдіних відкрили іще три бари, найбільший із котрих, TAKAVA 2.0, знаходиться на Бессарабці.  Навіть за рік COVID цей заклад-флагман зміг отримати кілька національних та міжнародніх призів за дизайн, бренд, меню, побував на сторінках друкованих та онлайн видань по всій земній кулі… Лише введіть в гуглі TAKAVA 2.0 і ви побачите, як сторінка видачі зарясніє сотнями тисяч результатів на різних мовах!

Але, як це часто буває, популярність має зворотню сторону! Успішність TAKAVA притягла увагу крадіїв ідей! Несподівано для себе власники і дизайнери виявили, що у  Саудівській Аравії відкрили таку саму “Такаву” — із такою ж назвою, логотипом, майже повністю змальованим інтер’єром!

Потішає такий факт… Слово TAKAVA є комбінацією українських слів “та”, “кава”, що за задумом Юдіних повідомляє: мова іде про найкращу, найулюбленішу каву, яка запам’ятовується і є взірцем. Тобто — та сама кава! Очевидно, що для власників аравійської “Такави” це не має жодного значення, як і благородна ідея засновників щодо поширення Кримсько-Татарських рецептів кави серед молоді!

Ідея бренду та інтер’єру була поцуплена в усіх деталях! Напевне аравійські бізнесмени керувалися думкою: навіщо щось вигадувати, створювати нове та вкладати у те якійсь особливий сенс, якщо можна нахабно позичити ідею, яка вже працює!!! Єдине, що не було викраденим — дизайн стільців від української фабрики ODESD2. В аравійський бар були замовлені у точності такі самі!

В повній аналогічності ви можете переконатися, порівнявши інтер’єр та лого нашої TAKAVA 2.0 за запитом в гуглі та сторінку аравійської копії в Instagram —  @takava.su. Здається, що це фото одного і того ж закладу!

Обурені і засновники мережі TAKAVA Coffee-Buffet, і Брати Юдіни, адже ідея, котру вони виношували близько року і розвивають вже років п’ять, була просто змальована без докладання будь-яких зусиль!

Текст та фото надані партнером Брати Юдіни.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки партнера

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi