Огляд фестивалю сиру в Бра. Чим дивували різні країни - PostEat

пошук

Огляд фестивалю сиру в Бра. Чим дивували різні країни
26-09-2019 0 4084


Фестиваль сиру в Бра — це міжнародне свято сирного розмаїття для всіх бажаючих, який проходить раз на два роки. На цілих три дні в’їзд у місто закривається — місцеві жителі довго готуються до події і з радістю чекають на туристів. Щоб потрапити на фестиваль, люди залишають машини за містом і пересідають на туристичні автобуси. Вартість проїзду — 1,5 євро. Вам видадуть карту міста, щоб ви не заблукали. Дуже хочеться підкреслити відмінну організацію.

Для сироварів

Сюди приїжджають сировари з різних країн, щоб обмінятися досвідом, почути зворотний зв’язок про свій продукт і надихнутись на нові рецептури. Також можна знайти необхідні інструменти тим, хто працює з сиром. Якість продуктів тут не перевіряють, а точніше його не оцінюють судді. Самі сировари або підтверджують його наявністю сертифікатів, або нагородами, отриманими на інших фестивалях, таких як Word Cheese Awards. Є й невизнані таланти, які роблять сир на свій смак і продають на подібних заходах.

Для туристів

Для туристів — це яскраве місце дозвілля, де можна спробувати цікаві та незвичайні види сиру з різних куточків світу, купити сувеніри і познайомитися з різними культурами. Пропоную вирушити на віртуальну дегустацію у мальовниче італійське місто Бра.

Про сири

Гуляючи по фестивалю ви побачите сири від зовсім маленьких виробників, цілі витвори мистецтва, а також різних за потужністю і обсягом виробників. Порадувало те, що були види схожі за технологією виготовлення на всесвітньо відомі. При цьому вони мали свої оригінальні назви, не повторюючи ніякі інші. Схожість могла бути тільки зовнішня, а варто спробувати — відчуєш зовсім інший смаковий діапазон. Виробники орієнтуються на пошук своєї рецептури, без претензій і зазіхань на гідності інших.

Мене зачепили англійці з їх чудовим сиром Стілтон. Cпеціально для Бра, вони привезли сир схожий на Камамбер — Bath soft, зроблений з сирого молока. Але, на відміну від французів, його наливають у формувальні посудини в 8 шарів, а не в 4-5. Це квадратний м’який сир з білою шкіркою. У розрізі можна побачити тісто кольору слонової кістки. Смак грибний і вершковий, з легким відтінком лимону. Хотілося відзначити, що упаковують його в пергаментний папір з червоною сургучною печаткою. Його рецептура датується часом адмірала Нельсона, якому в 1801 році батько послав цей сир у подарунок. 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Бельгійці пригощали сиром з різними видами пива — у них така фішка. Обов’язково варто спробувати їх афіновані варіанти в пиві. Наприклад, Duvel beer cheese and Van Tricht — це напівтверді сири, зроблені з сирого коров’ячого молока. Їх відмінність в тому, що зазвичай сири тільки омивають пивом. А цей вид повністю обробляють, щоб смак відчувався в цілому шматку, а не тільки на кірці. Свої стенди бельгійці прикрашали справжніми картинами.  

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Французи, королі козячих сирів, як завжди радували різноманітністю форм, розмірів і текстур. У них ви точно зможете знайти сир на будь-який випадок: будь-то звана вечеря, або пропозиція руки і серця 🙂 Але схожих за смаком досить важко знайти, в цьому і успіх такого роду фестивалів: у розмаїтті, індивідуальності та відкритості виробників до експериментів.

Іспанія була представлена ​​багатьма стендами. Не дивлячись на їх пристрасть до пікантних сирів, балували дегустацією Queso de untar Cremoso, який завоював золоту медаль в 2009 році на World Cheese Awards. Це супер ніжний за текстурою, текучий і кремовий сир, який можна їсти ложкою або вмочати в ньому гріссіні.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Здивувало те, що було представлено багато виробників з Америки. Американці, перейнявши досвід у французів та італійців, роблять свої цікаві сири. Мені запам’ятався Alpha Tolman з присмаком карамелізованої цибулі, молочним ароматом і горіхово-фруктовими нотами. Дуже схожий на альпійський сир, він добре плавиться.

І ще додам пораду для тих, хто їде вперше на фестиваль сиру:

Не наїдайтеся перед фестивалем, будь ласка! Повірте, ви стільки нового і цікавого зустрінете на стендах, що вам буде важко залишитися голодним.

 

P.S: Корінь “сир” у цій статті зустрічається 24 рази. Ну що, сирочку захотілось? 🙂

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi