Життя після кризи: бари та соціальна небайдужість - PostEat

пошук

Життя після кризи: бари та соціальна небайдужість
Партнер проекту – Ketel One – крафтовий бренд преміальної горілки, що розділяє цілі сталого розвитку та екологічний підхід у виробництві. На сімейній дистиллерії, яка належить родині Нолет (Nolet) 325 років, поєднуються традиційні родинні рецептури з сучасними методами дистиляції, з урахуванням збереження навколишнього середовища та використанням локальної сировини.

Саме зараз, під час вимушеної паузи в діяльності барів через карантин, українській барній спільноті припала унікальна можливість докладно передивитись свої виробничі процеси і трансформувати їх з урахуванням ідей сталого споживання та раціонального використання ресурсів, тобто саме тих ідей і цінностей, які просуває бренд Ketel One.
Сфера гостинності за самою своєю суттю передбачає любов до людей і співчуття до їх слабкостей. Між барменом, який від природи схильний шукати способи доставити людям радість, і барменом, який терпить гостей тільки через гроші, є величезна різниця. І якщо таки братися за пошуки відповіді на питання "Чому соціальних ініціатив, що народжує українська барна спільнота, менше, ніж в багатьох країнах з розвиненою барною культурою?", на перше місце я б ставив саме цей пункт - "Ще досить багато "випадкових" людей, які залишаються в професії тільки через гроші ", а на друге - пункт "Ще досить багато тих, хто в піраміді потреб Маслоу не зміг піднятися вище базових ступенів".

На жаль, після карантину до нижніх щабель піраміди Маслоу (задоволення фізіологічних потреб, потреба в безпеці) опуститься ще більше людей зі сфери обслуговування. А бідність, як відомо, не сприяє широким жестам. На щастя, з будь-яких правил завжди є винятки. Тож сподіваймося на краще - нехай цих винятків вистачить до тих пір, поки наша індустрія гостинності не оговтається після кризи. Приклади, які я наводжу нижче, дозволяють в це вірити.
Допомога колезі, який потрапив в біду та допомога онкохворим дітям
Свідком найяскравішого прикладу єднання українських барменів ми стали в лютому 2019 року, коли барна спільнота дізналася з ФБ, що Микола Дворяцьких, талановитий харківський бармен, серйозно хворий і його лікування потребує суттєвих грошей. Вже на наступний день був кинутий клич про організацію благодійного барного марафону, і на гест-бартендінг вечірки для збору коштів, який проходив в "БарменДиктаті", підписались crème de la crème київської барної спільноти. Ні до, ні після такого зіркового складу за стійкою не бачив жоден бар в Україні. Слідом за цим благодійні вечори в допомогу Колі пройшли в Харкові в його рідному барі "М'ята" і в мінському Cocktail Bar Duck. На щастя, все це було не дарма - Микола Дворяцьких одужав.

Вже чотири роки поспіль, з тих пір як головна київська вечірка, приурочена до Дня бармена (святкується 6 лютого), переїхала в "БарменДиктат", всю касу, яку збирають за цей вечір, перераховують в благодійний фонд "Таблеточки", який допомагає онкохворим дітям и їхнім родинам. Спеціально для цього заходу алкогольні бренди надають "спонсорський" алкоголь, а за барні стійки, крім барменів самого "БарменДиктату", встають найвідоміші бармени Києва.
Допомога в обслуговуванні людей з інвалідністю та допомога лікарям

Понад 10% українців мають інвалідність. Більшість з них — люди, які б з задоволенням відвідували заклади харчування і бари, якщо були б впевнені, що отримають там адекватний, тобто інклюзивно привітний сервіс. Соціальний проект "Інклюзивно привітні" розробили тренінги для робітників кафе/барів/ресторанів, на яких навчають практичним навичкам поведінки з людьми з інвалідністю, правилам їх обслуговування, супроводу та спеціального етикету. Першими, хто звернувся до "Інклюзивно привітних" була мережа львівських кав'ярень Кredens Cafe. Це було 4 роки тому. Минулого року тренінг пройшли працівники київських барів "Склад" і "БарменДиктат" і вже мали можливість перевірити навички в дії (успішно). Замовити тренінг для вашого закладу можна за цим посиланням.

Pizza Veterano розвозила піци в подарунок пацієнтам і медикам військового шпиталю в Києві задовго до початку карантину. І на передові позиції під Маріуполем. Частину - за свій кошт, частину - за кошт відвідувачів сайту, які оплачують "підвішені піци". Коли почався карантин, географія опікуваних Pizza Veterano місць розширилася - безкоштовні піци стали розвозити по декільком лікарням, по черзі.

З першого ж дня карантину безкоштовні обіди медикам інфекційних відділень двох лікарень возить і київська Spelaya Kanareyka. При цьому на її сторінках в соцмережах ви не знайдете постів, присвячених цій ініціативі, а її власник Олексій Карпов, незважаючи на давнє знайомство з автором цього тексту, відмовився називати номери лікарень, куди возить безкоштовні обіди, щоб не давати привід звинуватити його в "самопіарі".
Передача знань гідним

Loggerhead Brotherhood School (LHBS) - це некомерційна освітня програма київського бару Loggerhead, який Філіп Дафф, людина в світовому барному русі добре відома, в приватній бесіді з автором цього матеріалу назвав два роки тому найкращим баром України.

Раз на рік LHBS відкриває навесні свої двері для семи українських барменів. Безкоштовно забезпечує їх житлом і харчуванням, тиждень навчає, знайомить з історією своїх меню, з роботою своєї лабораторії (а в Loggerhead - справжня барна лабораторія, а не просто заготівельний цех з гучною назвою). Мета ініціативи - підняти професійний рівень талановитих барменів і створити когорту однодумців, членів братства Loggerhead. Заявку на навчання може подати будь-який український бармен. У минулому році бажаючих набралося 250 чоловік. Фінальну сімку ментори LHBS відбирають після вивчення заявок і співбесіди онлайн.

В цьому році, в зв'язку з карантином, програму перенесли на вересень. Посилання про початок прийому заявок, як і завжди, з'явиться на сторінці Loggerhead в Інстаграмі.
Дошка оголошень

Місце, де бармени можуть звернутися з будь-яких професійних питань до своїх колег і отримати вичерпні відповіді - це Bar Chat V2.0 в Телеграмі. Перша версія "Бар-чату" існувала в Фейсбуці, але через технічні обмеження виплоду Цукерберга і надлишки флуду в листопаді 2018 року було вирішено переїхати в Телеграм і почати все з чистого аркуша. У ролі Мойсея виступив Олег Якобенко, він і модерує тепер цей чат.

Щоб потрапити в цю закриту групу, бармен повинен звернутися до будь-кого з колег, що вже зареєстровані. Якщо за запропонованого кандидата в Bar Chat V2.0 голосує кілька людей, його включають до групи. З цього моменту йому/їй доступна допомога в пошуку контактів постачальників, купівлі та продажу інгредієнтів, інвентарю, аксесуарів і техніки, рецептів напівфабрикатів і коктейлів, інформації про дегустації, конкурси та тематичні заходи, адреси дружніх і гідних барів за кордоном тощо. Зараз в групі понад 300 учасників, в тому числі і всі відомі українські бармени, які мені спадають на розум.
Спільне дозвілля

В кінці квітня Антон Бірюков звернувся до барному спільноті в Bar Chat V2.0 з пропозицією разом покататися на велосипедах. Відразу відгукнулося кілька людей. Сьогодні в групі OkoloVelosipeda вже більше тридцяти барменів-велолюбителів і кілька спільних 100-кілометрових заїздів в заліку. Якщо ви з барною індустрії і любите прогулянки на велосипеді - стукайте в групу, вас приймуть.
Ініціатива від Ketel One

Ketel One на платформі Difford`s Guide презентували програму The Better Drinking Program, яка спонукатиме барменів у всьому світі думати про те, як їх коктейлі можуть дати позитивний вплив спільноті. Слоганом цієї програми є "Разом ми можемо змінити ситуацію і надихнути один одного робити краще кожен день".
Таким чином було створено "Колективний вулик" (The Hive Collective), який є збіркою ініціатив барменів з усього світу, які надихають, підвищують обізнаність та заохочують змінювати свій підхід до ефективності.
Якщо у вас є цікавий проект, який допоможе спільності бути краще, ефективніше ставитися до ресурсів, ви можете подати заявку безпосередньо на сайті ініціативи The Hive Collective.
Як бачите, шлях не гуляє, але прикладів має ставати дедалі більше, бо інакше що ж то за гостинність така, якщо люди, що працюють в цій сфері не цікавляться, як змінити життя навколо на краще. Коли кожен бармен, не замислюючись, зможе назвати три-чотири ініціативи про які чув, а то й брав в них участь.
Автор: Тимур Дорофєєв
Фото: PostEat та заклади

Матеріал зроблено за підтримки Ketel One Vodka

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.