Смаки щастя: страви дитинства наших улюблених рестораторів і шефів. Частина 1 - PostEat

пошук

Смаки щастя: страви дитинства наших улюблених рестораторів і шефів
Всі ми родом з дитинства — наші подальші кроки часто свідомо або підсвідомо пов'язані саме з тим, що нас оточувало з малечих років. Редакція PostEat вирішила дізнатись, які страви та спогади з дитинства сформували любов до гастрономії в українських рестораторів, шеф-кухарів, експертів індустрії.
Ігор Сухомлін, ресторатор (Mimosa Brooklyn Pizza, Fish & Pussycat, Forever Young, Fishkultura)
Деруни, вареники з печінкою, щавлевий борщ з грудинкою, пюре з яєчнею, гречана каша з тушонкою — ось така гастрономія. Та ще бабусин пухкий омлет на смальці, який вона готувала в печі, божественний. Головний інгредієнт — сало, смалець, те, що додавалось усюди. І ще згадав — дід мій займався бджолами, тому на десерт завжди було домашнє молоко та соти з гречаним або липовим медом.
Савелій Лібкін, одеський ресторатор («Дача», «Компот», «Фаршированная рыба», «Стейкхаус», «Тавернетта»)
Страви з дитинства залишилися у пам'яті яскравими уламками, і до цього часу згадка про них викликає сміх, сльози та слиновиділення. У моєму дитинстві для всієї нашої великої родини готувала бабуся Розалія Мойсеївна — після того, як дідусь приносив з Привозу харчі, які в Одесі треба не тільки вибрати, а й виторгувати. Я дуже допитливий та від природи уважний до деталей, тому можу розповісти про їжу та спосіб її приготування в тонкощах навіть не куштуючи. Страви, приготовані бабусею, були найсмачнішими в дитинстві. Іноді я готую дочкам на сніданок наш сімейний хіт — ліниві вареники, а в сметану до них додаю краплю меду та чорного перцю, який є каталізатором смаку. Такий сніданок готувала моя бабуся, чому вона вирішили додавати чорний перець, гадки не маю.

Від тата я запам'ятав рецепт смаженої картоплі — він нарізав її чи то товстою соломкою, чи тонкими брусочками та, помішуючи, смажив до готовності з цибулею. Картопля виходила пом'ятою, але із дуже ніжним смаком. Після цього він солив страву і у вже готову картоплю вливав 5 яєць, а потім досмажував до їх готовності. Курячу шийку мене навчила готувати бабуся по маминій лінії, пізніше я навчив готувати цю страву своїх дружин, а тепер вчу дочок. Однією такою шийкою можна нагодувати двох чоловіків або трьох дівчат. Варіантів подачі одеської шийки існує кілька — краще за все нарізати її шматочками, прогріти у вершковому маслі та подавати як основну страву. Доречно також зняти з готової шийки шкірку, нарізати шматочками, залити киплячим бульйоном та подавати як першу страву.
Володимир Ташаєв, бренд-шеф реторанів мережі First Line Group
Моєю улюбленою стравою з дитинства є, як не дивно, хінкал. Це дагестанський різновид широкої локшини з бараниною, бульйоном та часником. Я не знаю, наскільки автентичним є рецепт, за яким готували у мене вдома. У нас варили дуже густий бульйон на баранині, охолоджували його та знімали увесь застиглий жир. Потім робили домашню локшину, яку нарізали квадратиками 3х3 см, трошки її підсушували та варили у бульйоні. М'ясо з бульйону обсмажували на жирі. Окремо подають бульйон та локшину, на яку зверху викладають обсмажене до хрусткого м'ясо. До страви подають соус із часнику, солі та оцту, це нереально смачно!
Дмитро Борисов, кухар, власник та бренд-шеф «Сім'ї ресторанів Діми Борисова»
Моя бабуся дуже смачно готувала, і з самого дитинства я допомагав їй. Десь в той час, напевно, і виникла моя закоханість у гастрономію та велике бажання смачно годувати людей. Пам'ятаю, я дуже дивувався, коли побачив, які пельмені їдять мої однолітки — з магазину, і чомусь поливають їх оцтом. Бабуся варила домашні пельмені, фантастичні, у смачному бульйоні з коренеплодів. А ще смажила дивовижні пиріжки на старій сковорідці з «вафельним» дном та готувала найсмачнішу смажену картоплю з «синенькими», помідорами та квашеною капустою.
Фото: Facebook сторінки наших героїв

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.