Непереносимість лактози (гіполактазія) — це нездатність засвоювати лактозу (її ще називають молочним цукром), основний вуглевод у молочних продуктах. Це спричинено зниженим виробленням ферменту лактази у кишківнику. Первинна непереносимість лактози — найбільш поширений тип, що виникає при зниженні активності лактази у тонкому кишківнику. Коли лактоза не перетравлюється, вона ферментується кишковою мікробіотою, що призводить до болів в животі, здуття живота, метеоризму і діареї.
Ці симптоми можуть приписувати і стану, що викликаний алергією, але між непереносимістю лактози і алергією на молочний білок є відмінності: непереносимість лактози не є алергією, це є проявом нестачі ферменту лактази в організмі, а от алергія на молочний білок можлива і досить поширена. Серед симптомів алергії на коров'ячий білок: поява висипу, почервоніння на шкірі, закладеність носа, метеоризм і здуття живота.
Досить велика кількість людей страждає непереносимістю лактози, що означає, що вони не можуть перетравлювати лактозу. Раніше повне виключення молочних та кисломолочних продуктів з раціону для людей з непереносимістю лактози була необхідністю. Зараз світові та українські виробники працюють над асортиментом молочної продукції, щоб задовольнити потреби усіх споживачів й зробити харчування без обмежень корисним та смачним.
Молочна компанія
«Галичина» поважає і любить кожного: того, хто їсть кисломолочний сир на сніданок і запиває йогуртом і того, хто не полюбляє молочної продукції через спогади про манну кашу з грудочками. Для тих, хто змушений відмовлятись від улюблених молочних продуктів через лактозну недостатність,
була розроблена лінійка безлактозної продукції — до неї увійшли не тільки пастеризоване молоко, а й питний та густий йогурти і сир.