9 культових коктейлів з фільмів та серіалів - PostEat

пошук

9 культових коктейлів з фільмів та серіалів
06-04-2021 0 11575

Партнери

Автор


Складно придумати поєднання краще, ніж хороший фільм і хороший коктейль. Звучить як ідеальний план на вечір, на вихідні або на життя. 

Сьогодні ми разом з маркетинг менеджером «William Grant & Sons» Олексієм Ярмашем і кінофріком Інною Гордєєвою зібрали 9 культових коктейлів з улюблених фільмів.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Складайте список покупок в магазині, готуйте коктейлі і вмикайте фільм. Але не забувайте, що все має бути у міру: як кількість алкоголю, так і серій.

 

Фільми про Джеймса Бонда

Коктейль «Горілка Мартіні»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Найвідоміший коктейль фільму — безумовно «Горілка Мартіні» з приставкою «збовтати, але не змішувати».

Це стриманість, надійність і тотальний стиль. Стриманість — через невелику кількість інгредієнтів. Надійність, адже ти завжди знаєш, чого від нього чекати. Ну і стиль… а можна якось інакше себе відчувати, коли готуєш “Горілку Мартіні”? Ніби зараз вип’єш келих інший і підеш рятувати світ в дорогому костюмі. Навіть якщо ти в піжамі і підеш дивитися, як хтось рятує світ, поки ти смакуєш оливку.

До речі, Джеймс Бонд просив приготувати цей коктейль всього 19 разів … але ще 16 трохи в іншій конфігурації «мартіні з джином». Але це вже зовсім інша історія.

 

Як приготувати?

Shaken, not stirred, звичайно.

Збити 75 мл горілки і 15 мл вермуту в шейкері з льодом. Подавати в коктейльній чарці, попередньо охолодженій. З зеленою оливкою.

 

«Великий Лебовські»

Коктейль «Білий росіянин»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

А це другий по впізнаваності фільм, який асоціюють з коктейлем.

Чуємо «Великий Лебовські» маємо на увазі «Білий росіянин», адже герой Джеффа Бріджеса практично завжди був під впливом цього напою.

До речі, у «Білого росіянина» була репутація «жіночого напою», але завдяки цьому фільму, вона моментально розчинилася.

 

Як приготувати?

Рецепт коктейлю дуже простий — в стакан олд фешн з льодом налийте кавовий лікер, потім горілку, і шаром зверху вершки. Все в рівних частинах.

 

«Джанго вільний»

Коктейль «Полінезійський нирець»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Квентін Тарантіно любить робити акценти на напоях у своїх фільмах.

Якщо ви дивилися «Джанго вільний», то точно згадаєте коктейль «Полінезійський нирець».

Герой Леонардо Ді Капріо пафосно його пив зі спеціального келиха в формі кокосової шкаралупи. Саме ця деталь відразу характеризувала персонажа — химерний, зарозумілий і гордовитий. Любить екзотику, а значить і експериментувати. Цю карту герой Крістофа Вальца і розіграв, надалі.

Цікаво те, що сам Квентін взяв цей коктейль, як невеликий оммаж на фільм «Синя гарденія» Фріца Ланга.

 

Як приготувати?

Це тікі-коктейль, історія якого почалася ще в 37 році минулого століття. І це найпростіший напій з нашої вибірки (жарт).

Для нього вам потрібно всього три види рому, апельсиновий і лаймовий соки, біттер Ангостура, лікер фалернум і мікс гарденія — суміш з меду, вершкового масла, сиропу кориці і ванілі. Якщо раптом ви знайшли всі інгредієнти, то вам потрібно збити їх в блендері і подати в келиху з льодом.

 

«Великий Гетсбі»

Коктейль «М’ятний джулеп»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Від складних екзотичних коктейлів до більш традиційних і відсвіжних. Коктейль «М’ятний Джулеп» герої фільму «Великий Гетсбі» п’ють завжди, коли не п’ють шампанське.

Симбіоз романтизму, забороненого кохання, сухого закону і жаркого літа створюють ідеальну атмосферу для вживання цього коктейлю. Будемо відверті, повертатися в минуле і розбивати собі серце зовсім необов’язково, досить просто увімкнути пару треків Lana Del Rey або Florence and the Machine з фільму.

 

Як приготувати?

Коктейль, який завжди легко дізнатися в барі за легендарним срібним келихом. Вперше коктейль в ньому почали подавати на американських перегонах “Kentucky Derby” ще у 1938 році, коли він став офіційним напоєм цієї події.

Коктейль досить простий у приготуванні (не такий, звичайно, як «Полінезійський нирець»). У високий келих (якщо у вас з якоїсь причини немає срібного Julep Cup) додаємо кілька листів м’яти і 10 мл цукрового сиропу, злегка придавлюємо м’яту, щоб вона віддала весь аромат. Келих наповнюємо подрібненим льодом, вливаємо 60 мл бурбона і перемішуємо коктейль. Потім ще льоду, кілька крапель біттера Ангостура і гілочку м’яти.

 

«У джазі тільки дівчата»

Коктейль «Манхеттен»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Коктейль «Манхеттен» створював причетність до легендарного клубу Манхеттен — власне, там він і з’явився. У подібних елітних клубах вхід був тільки у тих, хто міг дозволити собі «членство», а значить — у дуже багатих людей.

Проте пити «Манхеттен» хотілося всім, нехай його мало хто міг собі дозволити. Тому героїня фільму «У джазі тільки дівчата» створила свій рецепт.

Так би мовити, з підручних і доступних засобів: вермут, вишневий лікер і лід. Змішала в грілці і подала собі в надії, що колись «той самий багатий чоловік зможе пригостити її справжнім Манхеттеном».

 

Як приготувати?

Проста і смачна класика. Дві частини бурбона, одна частина червоного вермуту і один деш біттера Ангостура. Все гарненько змішуємо в шейкері з льодом і подаємо в сильно охолодженій коктейльній чарці.

 

«Сніданок у Тіффані»

Коктейль «Зомбі»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Героїня фільму «Сніданок у Тіффані» Холлі Галлайтлі, так само як і Душка, легковажна, шукає богемного життя і багатого чоловіка. У чому ж різниця? Тут грає зміна поколінь.

У фільмі «У джазі тільки дівчата» мова йде про часи «сухого закону», де алкоголь був заборонений, а в «Сніданку у Тіффані» — все у вільному доступі.

І якщо Душка пила Манхеттен, щоб повеселитися і побешкетувати, то Холлі п’є — «щоб забутися». Саме цю фразу вона говорить в барі, і їй подають коктейль “Зомбі”.

Загалом, якщо і вгамовувати смуток, то тільки як Одрі Хепберн і тільки в компанії з «Зомбі».

 

Як приготувати?

Ще один представник тікі-коктейлів з кіно. І знову рецепт досить простий — три види рому (світлий, золотий, темний) по 20 мл, абрикосовий і вишневий лікер по 15 мл, апельсиновий і ананасовий соки по 30 мл, і 5 мл сиропу гренадин. Все збиваємо в шейкері і подаємо з льодом у високому келиху (а краще в тікі). Хоча, рецептів цього коктейлю дуже багато, можна експериментувати.

 

«Страх і ненависть в Лас-Вегасі»

Коктейль «Сінгапурський слінг»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

У героя фільму Рауля Дюка, хоч всі й розуміють, що це Хантер Томпсон, але будемо дотримуватися легенди…Так ось у Рауля є свій варіант вживання цього коктейлю: «Ми багато годин пили «Сінгапурський слінг» з мескалем на додачу, заливаючи все пивом …»

Щиро не рекомендуємо діяти за порадою героя, просто тому, що розум може одразу помутніти і ви просто забудете смак цього легендарного коктейлю.

 

Як приготувати?

В оригінальній рецептурі він може посперечатися за кількістю інгредієнтів з уже згаданими нами вище тікі-коктейлями. Найпростіша і, мабуть, поширена версія цього коктейлю виглядає так: збити в шейкері 40 мл джина, і по 20 мл лікеру Cherry Brandy і лимонного соку. Перелити все в високий келих з льодом, і залити содовою.

 

«Хрещений батько-2»

Коктейль «Банана Дайкірі»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

— Як сказати по-іспанськи «Банана Дайкірі»?

— Банана Дайкірі.

Кращий і можливо єдиний жарт, не пов’язаний зі злочинами або погрозами, що прозвучав в сиквелі «Хрещеного батька».

Приклад поганих хлопців, які п’ють ніжний коктейль і не перестають бути мужніми, а навіть навпаки, захопила громадськість.

Завдяки фільму, до речі, вже не потрібно соромитися і вдавати, що коктейль для твоєї подружки, а можна просто замовити на барі “Банана Дайкірі”.

 

Як приготувати?

Banana Daiquiri — це варіація на тему класичного Дайкірі, який так любив Хемінгуей. У нашому випадку серйозні хлопці п’ють frozen версію коктейлю. Для цього вам потрібно 60 мл білого рому, 30 мл соку лайма, 15 мл бананового лікеру і половину банана збити в блендері з льодом. Подавати в бокалі Маргарита, або в коктейльній чарці.

 

«Божевільні»

Коктейль «Old Fashioned»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Єдиний серіал в нашому списку, але ми не могли його не згадати.

Культовий серіал мав мати свою фішку і нею став коктейль “Old Fashioned”.

Рекламники 60-х: віскі замість кави з ранку, а за зустріччю в барі кілька стаканчиків “Old Fashioned” й «ідеальний» слоган прийде сам собою.

Міцний, витриманий, харизматичний — все це можна сказати, як про коктейль, так і про Дона Дрейпера. Джона Хемм, який і зіграв Дона, зізнався, що досить часто на зйомках замість бутафорського віскі приносив справжній. А в перервах робив “Олд Фешн”, який допомагав йому увійти в роль.

Пити на робочому місці не рекомендуємо, а ось після роботи можна уявити себе тим самим рекламником з 60-х.

 

Як приготувати?

Легенда-коктейль, що найкраще продається в кращих світових барах. Строго кажучи, це навіть не коктейль, а спосіб подачі міцних алкогольних напоїв. Його можна зробити з віскі, ромом, джином і т.і. Але в нашому випадку, і взагалі всі його знають саме таким — це коктейль з віскі. Його формула проста — алкоголь, цукор і біттер Ангостура.

У склянку олд фешн налийте 2 чайні ложки цукрового сиропу, деш біттера Ангостура, перемішайте, додайте лід і влийте порцію віскі (я віддаю перевагу змішаному солодовому віскі для цього коктейлю). І ще раз добре перемішайте барною ложкою. Додайте цедру апельсина в келих, і ваш персональний “Old Fashioned” готовий. Здається дуже простим, але насправді знайти ідеальний баланс цього коктейлю досить складно. Проте можливо.

Текст та фото надані Олексій Ярмаш та Інна Гордєєва.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi