«Робимо українське вино під «ДахаБраха»: співзасновниця Father's Wine Оксана Буячок - PostEat

пошук

«Робимо українське вино під «ДахаБраха»: співзасновниця Father's Wine Оксана Буячок
25-02-2022 0 5931


У 2000-х бізнесмен Володимир Буячок з Тернопільщини зайнявся виноробством. На Гусятинському теруарі, у який ніхто не вірив, та ще й без будь-яких перспектив. І, хоч створити виноробню було суперідеєю Володимира Буячка, але так склалось, що йому не довелося побачити цю мрію, втілену в життя. Виноробнею тепер опікується родина,  яка вирішила присвятити її батькові, тому винарня і має назву Father’s winery.

Пан Володимир дуже б тішився, якби дізнався, що зараз його вина купують і хвалять українці, а його винарня – приклад і натхнення для інших малих виноробів України.

Звісно, через особливості клімату Тернопільської області, у вирощуванні винограду є певні особливості. Через це основні сорти, які використовуються – гібридні. Такі сорти обрали через їх стійкість до вимерзання і хвороб. Це, наприклад, унікальний для виноробства України сорт Юпітер. Його вивели у 1998 році в Університеті Арканзасу, шляхом схрещування європейської лози Vitis vinifera та лози Vitis labrusca з Північної Америки.

Разом з тим Father’s Wine робить вино й з класичних європейських сортів винограду Vitis vinifera (купують) – наприклад, сортів Мерло та Рислінг рейнський.

У інтерв’ю редакції «Сомельє в зелених штанях» співзасновниця Father’s Wine, дочка засновника, Оксана Буячок розповіла, що сім’я асоціює свої вина з українською музикою. Навіть вино іноді роблять під «Червону руту» чи «ДахаБраха».

 

Про засновника Father’s Wine

Наразі ₴5 000 000 вкладено у Father’s Wine і на повернення грошей ми поки не чекаємо. Попереду багато роботи й витрат – не хочемо засмучувати себе прогнозами.

Батько пішов з життя у 2018 році, але родина продовжила справу. Тепер в нас сімейна виноробня. Мама Надія адмініструє. Я відповідаю за маркетинг й продажі. Вина робить Віктор Кондрат, сусід батька з дитинства і партнер.

В нас є короткострокова мета – побудувати нову винарню, щоб проводити екскурсії та дегустації. Глобальна мета – робити найкраще вино для українців. Є мрія вийти на нашу діаспору у світі. Навіть за кордоном українці мають пити якісне українське вино.

 

 

Про теруар та сорти винограду

«Вино з Тернопільщини? Серйозно?». Знаємо про легкий скептицизм серед експертів. На першій дегустації сомельє не знали, що й казати – вони не чули про наші гібридні сорти. Зараз ми сконцентровані на кінцевому споживачу – його оцінках.

У 2008–2010 роках у нас був експериментальний виноградник – на 30 сотках землі вирощували 45 сортів винограду. Лозами були засаджені вільні клаптики землі на нашій меблевій фабриці. З усіх найкраще себе показали сорти Мускат оттонель, Геліос, Дублянський, Йоганнітер тощо – на них і зробили ставку.

Тернопільська область – не традиційний виноробний край, у нас складні погодні умови. Тому почали працювати не з класичними сортами винограду, а з малопопулярними, гібридними. Але все одно в нас є надлишок вологи: винограду потрібен догляд, як за дитиною, щоб не захворів.

У нас є лози червоних сортів винограду, які ми назвали AB і AC. Ми не знаємо, що це за сорти і якого походження – знайшли їх у подвір’ях Тернопільщини. Вони дають потужні заряджені вина, але їх дослідження ще попереду.

 

Про виноробство та експерименти

Наша виноробня почалась з експериментів, і з того часу кожного року ми пробуємо щось нове. У 2020 році зробили ніжний, як нам подобається, оранж із сорту Мускат Оттонель. У 2021 році виготовили Сапераві з підв’ялених ягід. На 2022 рік заплановане ігристе вино класичного методу шампанізації.

Нас запитують: «Коли почнете працювати з дикими дріжджами?». Ми сміємося, бо починали з диких дріжджів, але перейшли на культивовані. «Натуральні» вина не повинні відрізнятись на смак від звичних нам вин, щоби досягти цього, треба досвід і інший рівень виробництва.

Енологині Марія Скорченко та Аліна Тенетка допомогли нам знайти підхід до сорту Юпітер. З їх консультацією зробили популярне вино «Рожевий Квадрат». Марія та Аліна відкрили для нас стиль тих петнатів, що їх зараз робимо.

Ми додаємо так мало сульфітів у вино, що іноді наші вина можна назвати безсульфітними. Можемо собі це дозволити, бо випускаємо невеликі партії вина і знаємо, що вони не стоятимуть довго на полицях.

Про авторитет українського вина та етикетки

У 2021 році креативна агенція R Agency (Київ) отримала Red Dot: Best of the Best (Німеччина) у категорії Brands & Communication Design за дизайн для Father’s Wine. Це перший в Україні винний бренд, якому присудили цю нагороду.

Коли людина чує, наприклад, про Шампань, то розуміє, про що йдеться. Коли йдеться про Україну – часто є лише розмите уявлення про українські вина. Час виокремлювати винні регіони України, щоб мати не розмиту, а чітку картину. Це допоможе розв’язати проблему з довірою на внутрішньому ринку і дозволить нам потім йти у світ з українським вином.

В Україні є бажання працювати з класичними сортами винограду. Але думаю, нам треба більше автентичності, більше автохтонних сортів.

Для розробки етикетки Father’s Wine я звернулася до R Agency (Київ). Їхній директор Олексій Провороцький виявився винолюбом – ідеальний метч!  Ми вирішили розвинути в дизайні Father’s Wine ідею українського орнаменту, ідею оберега. На етикетки винесли прості форми з вишивки – коло, трикутник, квадрат, ромб, ці слова і винесли як назви. Власне, ми працюємо з маловідомими сортами, яких немає у державному реєстрі, тому не можемо вказувати їх на етикетках.

Текст та фото надані автором.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi