Анна-Євгенія Янченко опублікувала коментарі про закарпатські вина від членів журі конкурсу «Вина Срібної Землі - 2023» - PostEat

пошук

Анна-Євгенія Янченко опублікувала коментарі про закарпатські вина від членів журі конкурсу «Вина Срібної Землі - 2023»
24-07-2023 0 554


Авторка книги «Вино без правил», винна експертка, лекторка WSET, авторка блогу «Сомельє в зелених штанях» Анна-Євгенія Янченко опублікувала коментарі про закарпатські вина від деяких з членів журі конкурсу «Вина Срібної Землі — 2023». Коментарі опубліковані на Facebook-сторінці блогу «Сомельє в зелених штанях».

За її словами, у конкурсі брали участь крафтові винороби, а судили вина – професійна панель винних судів. В кожного з членів журі величезний досвід дегустації міжнародних та українських вин, відвідування виноробних господарств по всьому світу, але крафтові вина Закарпаття були для декого з членів журі новинкою. 

Коментарі журі конкурсу «Вина Срібної Землі — 2023» про закарпатські вина:

  • “Беручи за еталон Закарпаття, вина від Чизаю, малим виробникам є над чим працювати. Цікаво було, але інколи ми натрапляли на вина, які були вочевидь зроблені з виноматеріалу/винограду інших регіонів. Звісно, це відображалось на оцінках вин, бо судили ми саме “Вина Закарпаття”. Майже всі нагороди забрали Карл Шош та Мілан з «Терруару», в них відчувається класність, професійний підхід та стиль. Також, крім тріумфаторів, особисто хотілося б зазначити виробників: Муска Вайн, Орос Руслан, Берецкі та Єріка. Досвід нашої дегустаційної подорожі показує, що гарне якісне вино без науки та лабораторії не зробиш і винам Закарпаття ще є, куди рости. Дуже хочу побажати виноробам Закарпаття не ображатись на мій коментар, оскільки у всіх нас є загальне бажання – пишатись українським виноробством. А цієї мети можна досягнути виключно синергією виноробів та сомельє”, — розповів Президент Асоціації сомельє України, бренд‑амбасадор компанії Moët Hennessy в країнах СНД, кращий сомельє України 2009 року Іван Бачурін.
  • “Майбутнє закарпатського вина, на мою думку, у якісній роботі з місцевими сортами, сучасній освіті виноробів та виході за межі регіону ментально та маркетингово. Рух в бік якості є, треба його прискорити”, — сказав кращий сомельє України 2018, переможець Wine Trophy 2016 Меєр Олександр.
  • “Вперше була на Закарпатті, помітила, що є мало чистих вин. Не дивлячись на попередню перевірку, знімали з конкурсу по 5 вин поспіль через дефекти. При цьому в більшості випадків вина класні. Мені здається, що для розвитку винам Закарпаття потрібні інвестиції та освіта”, — сказала найкраща сомельє України 2020, яка представляла Україну на чемпіонатах сомельє Європи в Лімасолі 2021 та чемпіонаті світу в Парижі 2022, сертифікована сомельє в ASI 2021 та має срібну медаль в конкурсі Women’s Cup Sommeliers International 2018 Марина Ревкова.
  • “Організація на дуже високому рівні, що мене вразило. Виноробень було дуже багато, це також дає надію на розвиток вин Закарпаття, на ріст якості і різноманітності вин! Для себе окремо виділила виноробню Фермерське Господарство «Терруар», а також вина від Виноробні Шош. Бажаю організаторам розвитку і бути щорічним заходом”, — заявила засновниця винного ком’юніті WineLovers, бренд-амбасадорка компанії Wine Hunters Катерина Спасіченко.
  • “Ринок якісного вина в Україні щороку зростає, як і рівень обізнаності та смаків покупців. Конкурс вин на Закарпатті показав нових молодих зірок, які постійно навчаються, експериментують, досліджують свій теруар та не озираються на минуле. Переможці зуміли зробити вина, які якісно відрізнялись від усіх інших й які за багатьма характеристиками не поступаються світовим винам, а в дечому навіть переважають їх”, — розповів амбасадор українських вин, власник Uwines Group, організатор Kyiv Food and Wine Festival, ідеолог та співвласник Like a Local’s Сергій Клімов.
  • «Це перший конкурс, який має підштовхнути в правильному напрямку виноробну галузь всього регіону. Маю надію, що з плином часу Закарпаття матиме набагато ширшу представленість саме малими високоякісними виробниками на винній мапі України», — сказав дворазовий віцечемпіон конкурсу «Кращий український сомельє», засновник «Vitis Wine School», викладач дисципліни «Енологія» в Київському торгово-економічному університеті, експерт сомельє, член журі конкурсу «Wine & Spirits Ukraine» та «Винний гід України», який має міжнародну нагороду «Award of Excellence» від Wine Spectator за винну карту ресторану «Odessa» в 2019 році Гліб Кошельов.
  • “В цьому конкурсі членами журі були найкращі сомельє України, а для оцінювання була використана програма „GustosLife”, що побудована на технології Blockchain, яка виключає будь-які фальсифікації. На конкурс було подано 150 зразків вина, переможців визначали у 5 номінаціях. Журі було вражене рівнем закарпатських вин. Ще одну номінацію — «Вино глядацьких симпатій», де перемогло ФГ “Теруар”, — додала голова дегустаційної комісії конкурсу, професійний дегустатор з 16-ти річним досвідом роботи на виробництві «Cotnar», організатор винного фестивалю “SakuraWine”, співзасновниця Винного Простору «СироВина», магістр сенсорного аналізу у харчових технологіях, аспірантка Одеського національного технологічного Університету Ольга Тоїчкіна.

Фото: Facebook Сомельє в зелених штанях

Читайте також:  

В Україні можуть створити «Виноградарсько-виноробний реєстр»

Валентина Дуткевич організовує у Парижі показ фільму «Вина України. Поділля»

Мексиканські кондитери виготовили гігантський маршмелоу

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi