У Китаї створили їстівний біопластик - PostEat

пошук

У Китаї створили їстівний біопластик
07-07-2023 0 489


Китайські вчені розробили їстівний, прозорий та біорозкладний пакувальний матеріал. Авторство технології належить професору То Нгай та його колегам з Китайського університету Гонконгу. Про це йдеться у журналі Science of Food and Agriculture.

Новий матеріал створюється з бактеріальної целюлози — органічної сполуки, яка одержана з певних типів бактерій. За словами вчених, такий пластик доволі міцний, та піддається розтягуванню.

На відміну від целюлози, яка одержана з рослин, бактеріальний біополімер не вимагає вирубки дерев, ні культивації сільськогосподарських культур. Багато целюлозних пластиків мають високу гігроскопічність, і для подолання цієї проблеми автори внесли до складу пластику соєві білки й покрили плівку маслостійким складом.

Дослідження показало, що новий біопластик може повністю розкладатися протягом 1-2 місяців. На відміну від інших пластиків біологічного походження, таких як полімолочна кислота, целюлоза не потребує компостування у промислових умовах.

«Матеріал, який розроблений у цьому дослідженні, повністю їстівний, що робить його безпечним для вживання черепахами та іншими морськими тваринами», — розповіли автори дослідження.

Фото: www.jpost.com

Читайте також:

В Україні процвітає ринок контрафактної кави

ФАО надасть українським фермерам насіння зернових для осінньої посівної кампанії

В Японії створили лимонну диню

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi