пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
Науковець інституту рослинництва імені Юр’єва Сергій Авраменко, який понад 10 років вирощує вдома маракую, гранати та інжир, частину врожаю збирає з городу на подвір’ї у Харкові та має город в Ізюмському районі. Про це повідомляє “Суспільне”.
У Харкові чоловік вирощує близько 40 сортів інжиру та 15 сортів гранатів. За його словами, більша частина колекції росте на Ізюмщині.
До повномасштабної війни у селі Рідному на Барвінківщині Сергій Авраменко висадив колекцію інжирів з різних країн, яку збирав понад десять років. Взимку вони були накриті плівкою, а навесні 2022 року її потрібно було зняти, щоб рослини не пропали, але в той час за Барвінкове точилися бої — село було під обстрілами.
«Було таке невелике затишшя на початку червня, коли я зміг туди проскочити, але я ще волонтерю, я віз туди гуманітарну допомогу для місцевих. Буквально на кілька годин туди потрапив і бігом почав розкривати цей інжир. Якраз почались вибухи: росіяни стріляли по наших», — згадує чоловік.
У Рідному Сергій збирався висадити плантацію маракуї, але спочатку завадило повномасштабне вторгнення, тому саджанці рослин довелося роздати.
За його словами, вирощувати маракуї виду Passiflora incarnata можна на городах Харківщини, бо вона менш вибаглива за інші види.
«Мені дуже подобається адаптовувати до нашого клімату якісь нові рослини, і вивчати їх, розробляти технології вирощування, щось виходить, щось не виходить. Зібрали маракуї цьогоріч два з половиною ящики. Її деякі люди називають північна маракуя, деякі називають українська маракуя, я її вже називаю харківська маракуя», — додає харківський науковець.
Наразі він готує рослини до морозів — більшість з них ховає у підвал.
Сергій Авраменко додає, що має дві мрії: привезти та спробувати виростити в Україні нові екзотичні фрукти й овочі та створити у Харкові підземну теплицю з такими рослинами.
Photo credits: Сергій Авраменко; Лариса Говина/Суспільне Харків
Читайте також:
Проєкт Ukraїner у документальних фільмах розповідає, як українські аграрії долають виклики війни
HRAM BAR відзначили на міжнародному архітектурному конкурсі Architecture Masterprize 2023
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi