У бутику вин світу в Парижі відбулася дегустація українських вин. Цікаво, корисно, смачно, потрібно. - PostEat

пошук

У бутику вин світу в Парижі відбулася дегустація українських вин. Цікаво, корисно, смачно, потрібно.
05-12-2022 0 1163


Шлях українського виноробства щораз яскравіше освітлюється силами цілеспрямованих популяризаторів рідного якісного продукту.

Редакція Posteat дуже рада, коли вдається інформувати своїх читачів про винні- та гастроподії, що не лежать на поверхні, а сховані у глибинах подієвих потоків.

Як ось дегустація українського вина у бутику Wine & The City, що розташований у найжвавішому районі Парижа Попінкур. Крамниця присвячена виключно винам світу. Власники – відомий сомельє, засновник професійної винної школи Oenovino (курси WSET) Жуль Лямо і комерційний директор Soif d’ailleurs S.A.S. Катя Шульце. Вони створили у центрі Парижа маленький оазис міжнародних вин, а це справді рідкість для Франції. Жуль і Катя охоче підхопили ідею продегустувати українські вина, а разом з тим отримати відгуки про них від своїх постійних клієнтів.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Таким чином 1 грудня в епіцентрі вечора була низка вин від українських виробників, а також оригінальний напій сікера від однойменного виробника з Київщини. Винні скарби з України презентувала сомельє, винний експерт рівня WSET 3 Анастасія Семенова.

Що дегустували:

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Beykush. Riesling Reserve 2020 (Миколаївська область)

Shabo. Telti-Kuruk Reserve 2021 (Одеська область)

Shabo. Cabernet Grand Reserve 2020 (Одеська область)

Kolonist. Odesa Black 2021 (Одеська область)

Kolonist, Cabernet Merlot Haut de Gamme LX (Одеська область)

Cikera Medova Osoblyva (Київська область)

Cikera Medova Vytrymana (Київська область)

Cikera Medova Rubinova (Київська область)

Кожен зразок супроводжувався екскурсом в історію виноробні, професійним описом вин. Впродовж дегустації гості ознайомилися з виноробною картою України французькою мовою, дізналися про регіони виробництва вина (зокрема, про Одеську, Миколаївську і Київську області).

Українські вина для присутніх на дегустації французів були справжнім відкриттям, оскільки до того вони ніколи не куштували наше вино і зізнались, що не думали ніколи про Україну як про виноробну країну. Сама дегустація проходила жваво: з порівняннями, дискусіями, обговореннями.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Новий смак Рислінга

Бочковий Riesling Beykush зацікавив, оскільки винороби вкрай рідко витримують Рислінг у діжці. Гості зазначили, що він має витончений привабливий аромат, свіжий смак і повноту, а також гарний гастрономічний потенціал. Вдале поєднання вина з їжею для французів на почесному місці. Один із гостей запропонував подавати його до страв із птиці.

Тельті-Курук Shabo bien fait («добре зроблене»)

На контрасті з Рислінгом Тельті-Курук сприймалося як дуже свіже і питке, з гарною кислотністю, з оригінальними ароматами фейхоа, лимона, зелених яблук. Усі з великим зацікавленням відкрили для себе український автохтон, про який досі і гадки не мали. Було чимало запитів щодо купівлі, а, головне, власники бутика поставили йому велику «пташку».

Shabo Cabernet Grand Reserve «підсвітило» любителів танінів і навпаки

Червоне Каберне від «Шабо» виявилося для одних занадто танінним, водночас іншим ця властивість була до вподоби. Усі вказали на гарну якість і на те, що воно виграє з роками.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Одеський Чорний від «Колоніста» звабив з першого погляду – кольором

«Одеський чорний, колір вау, схожий на чорний томат», – загальний відгук від публіки. Потужне, має дуже гарний потенціал, добре зроблене. Усі взялись одразу шукати паралелі з відомими їм сортами. Спали на думки Мальбек, Таннат та Бага. Зі слів деяких гостей, це вино запам’ятовується через виражену нотку fume. Був запит на купівлю.

Із «Високою гамою» Kolonist наче побували у винному серці Бордо

Саме такий загалом опис отримало Каберне-Мерло сімейної виноробні «Колоніст». Успіх у вина однозначний. Шовкові таніни, збалансоване, до святкової вечері. Зі слів гостей, вони б купували це вино. Гарний відгук, чи не так?

«Сікера» всіх здивувала

Чекати відгуків від дегустації сікери було особливо цікаво. Адже це не вино. Сікера – це алкогольний напій, створений на основі меду, соків фруктів та ягід першого віджиму, без додавання цукру та спирту. На дегустації було представлено дві білих і одну червону сікеру від підприємства в Київській області «Сікера». Найбільше сподобалася «Рубінова». Однозначно всі гості вказали на унікальність, новизну, потенціал розвитку. Чимало розмов виникло щодо поєднання такого напою з їжею, однак для консервативних французів скуштувати «питний мед» було приємною несподіванкою. Усі пораділи, що Україна відроджує традиції на високому рівні.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Важлива, непересічна, цікава, корисна, жвава, з інтригою, доброзичлива, душевна, смачна, потрібна, – такими словами хочеться описати винний івент у затишному бутику вин світу у Парижі.

Такі заходи засвідчують, що мета популяризаторів українського вина в активному процесі досягнення: крок за кроком відкривати культуру вітчизняного виноробства і сприяти появі нашого якісного вина на полицях французьких бутиків.

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi