Ікра з баклажанів від Андрія Величко - PostEat

пошук

Ікра з баклажанів від Андрія Величко

17-08-2023 0

Існує досить багато рецептів ікри з баклажанів. Звичайно ж, основа - завжди синенькі, або баклажани. Їх запікають на вогні, в духовці, в печі, на газовій конфорці вдома на кухні. А от далі готують по-різному. У Франції, Греції, Італії, Туреччині, Україні рецепти відрізняються. Та і в Одеській області десь запікають баклажани, перець і помідори, десь тушкують в казані (і це теж називають «ікрою» і це дуже ок). А на півдні Бессарабії, звідки я родом, в цю пору року готують «Сиру баклажанну ікру».

В чому особливість? Баклажани запікають, а от усі інші інгредієнти мають бути сирими. І заправляють таку ікру домашньою олією, посним маслом, та оцтом з ароматними травами. Цей варіант ікри дуже літній, свіжий, та особисто в мене асоціюється з літом.

ЯК ПРИГОТУВАТИ ІКРУ З БАКЛАЖАНІВ ВІД АНДРІЯ ВЕЛИЧКО

ІНГРЕДІЄНТИ:

  • 4-5 середніх баклажанів.
  • 2 великих солодких помідори.
  • 2 середніх солодких перці.
  • 1 невелика цибулина.
  • 2-3 зубчики часнику.
  • Зелень - петрушка, любисток, селера.
  • 3 ст. ложки нерафінованої соняшникової олії.
  • 1-1,5 ст. ложки фруктового чи винного оцту.
  • Сіль, перець.

КРОКИ:

  1. Запікаємо баклажани. Використовуйте той варіант, що доступний. Я памʼятаю, як у моєму дитинстві мама часто запікала на газовій конфорці. Аромат стояв неймовірний. Якщо у вас є можливість - використовуйте мангал, гриль, багаття - будь-що куди можна кинути сирі баклажани і спалити для ікри. Якщо ні - то домашня духовка. Головне в запіканні баклажанів - спалити їх. Так, не помилився. Максимальна температура, і саме характерний аромат «димку», аромат підгорілих баклажанів, їхній «повний» аромат - це саме те, що зробить майбутню ікру смачною. 

    Коли баклажани готові - накрийте їх, щоб трохи охололи, а потім можна чистити. Є один дуже дієвий метод. Розрізаєте навпіл вздовж, а потім, поклавши на кухонну дошку зрізом догори, столовою ложкою зішкрібаєте запечену середину баклажана. Далі запечений баклажан слід нарубати ножем до майже однорідної маси і відкинути на сито, щоб стікав сік. А ми перейдемо до наступного етапу.

  2. Помідори слід натерти. Є нюанс. Шкіру не знімаємо, сам помідор розрізаємо на 4 частини і натираємо на домашній тертці. Таким чином, шкіра залишиться у вас в руках. Натерті помідори відправляємо на сито до баклажанів, щоб і з них теж стікав сік.

  3. Нарізаємо дрібним кубиком (це приблизно 5 мм) сирий солодкий перець і цибулю. Перець можна брати червоний, але якщо є можливість взяти білий або зелений - буде кращий смак, як на мене. Цибуля краще менш «клята», більш солодка.

  4. Зелень. Цей крок теж дуже важливий. В рецепті з мого дитинства для сирої ікри завжди зривали свіжу зелень на городі, використовували що було, але дуже часто згадую саме аромат петрушки, любистку і зовсім трохи листової селери. З зеленню додаємо часник, подрібнивши його або ножем, або можна натерти на тертці, або ж, як завжди, скористатися часнокодавилкою. 

    Заправляти такий салат, цю ікру, слід ароматною нерафінованою олією, оцтом і сіллю з перцем. І не жалійте олії і оцту. І ще важливий нюанс - як замішали, заправили, довели до смаку, то лишіть ікру на пару годин в холодильнику. Саме тепер всі інгредієнти «одружуються» між собою, смак вирівняється, а ви встигнете приготувати биточки зі свинини. Або з телятини. Саме до відбивних котлет ікра смакує найкраще!

Андрій Величко | FACEBOOK INSTAGRAM

Tweet

Коментарi

З цiєю стравою дивляться також: