пошук
Мінестроне: історія та рецепт крутого зимового супу
Слово «мінестроне» означає великий густий овочевий суп, і походить від італійського minestrone, підсилювальної форми слова minestra - «суп».
Суп мінестроне має багату історію, яка налічує сотні років. Історію супу Мінестроне можна простежити ще зі Стародавнього Риму, приблизно з 200 років до нашої ери. Мінестроне, зокрема, згадується в старій кулінарній книзі 30 року нашої ери «Marcus Apicius De Re Coquinaria», яка містить більшість інгредієнтів сучаснішого мінестроне. Його популярність почала зростати, коли Рим завоював Італію. За цей час економічне зростання імперії сприяло появі різноманітних нових продуктів, зокрема овочів.
В ті далекі часи місцева дієта була «вегетаріанською за необхідністю» і складалася здебільшого з овочів, таких як цибуля, сечевиця, капуста, часник, квасоля, гриби, морква, спаржа, ріпа.
Спочатку мінестроне був простим селянським супом з будь-яких доступних овочів. Його часто згущували хлібом або макаронами, іноді включали м’ясо або сир. З часом, коли рецепт поширився по всій Італії, з’явилися регіональні варіації, і мінестроне став більш складною стравою.
У 16 столітті рецепт мінестроне почали публікувати в італійських кулінарних книгах. У той час суп був ще простою селянською стравою, але набирав популярності й серед заможних верств населення. У міру того як італійська кухня поширювалася Європою, зросла популярність і мінестроне.
На початку 20 століття мінестроне почав набирати популярність за межами Італії. Його привезли до Сполучених Штатів італійські іммігранти, і незабаром він став популярною стравою в італо-американських громадах. Сьогодні мінестроне користується у всьому світі і є улюбленим у багатьох домогосподарствах.
Сьогодні варіантів мінестроне стільки, скільки італійських бабусь. У кожному регіоні і навіть у кожній родині є свій варіант супу.
Інгредієнти
- 2 столові ложки оливкової олії
- 1 цибулина, нарізана
- 100 г некопченого сала або нарізаного бекону
- 2 великі моркви, нарізані
- 2 палички селери, нарізані
- 1 середня картоплина, нарізана
- 2 зубчики часнику, дрібно нарізані або подрібнені
- 400 г банки нарізаних помідорів
- 1 л овочевого бульйону
- 2 ч. л. подрібненого листя шавлії або 1 ч. л. сушеного
- кілька листків капусти, подрібнених
- 400 г банки квасолі
- жменя подрібненої петрушки
Для сухариків з песто
- скибочки хрусткого хліба
- 3 столові ложки оливкової олії
- 1 столова ложка песто
Приготування
Розігрійте оливкову олію у великій сковороді, додайте цибулю та сало або бекон і смажте приблизно 5 хвилин, поки цибуля не почне підрум’янюватися. Додайте моркву, селеру, картоплю та часник, добре перемішайте та готуйте кілька хвилин.
Додайте помідори, бульйон і шавлію, доведіть до кипіння, помішуючи. Зробіть менше вогонь, щоб не сильно кипіло та варіть під закритою кришкою 30 хвилин. Через 15 хвилин додайте капусту. Промийте квасолю і додайте в сковороду з петрушкою. Додайте приправ (сіль, перець) та подавайте з сухариками в песто або хрустким хлібом.
Для сухариків з песто
Треба нарізати 3-4 скибочки хрусткого хліба на шматки приблизно 2 см завтовшки та помістити на деко. Потім треба змішати оливкову олію та соус песто до рідкої консистенції. А потім полити скибочки хліба, перемішуючи його руками, доки сухарі не покриються рівномірно. Випікайте в духовці приблизно 10 хвилин до хрусткої скоринки.
Коментарi