Добрезнані львівські історики, художники та реставратори неабияк попрацювали над відновленням кнайпи, що була символом своєї епохи та увійшла в історію.
Колись тут бували Ян Каспрович, Олекса Новаківський, Бруно Шульц та багато інших славних людей. Загалом тогочасний Атляс був улюбленим місцем відпочинку та творчості артистичної, мистецької публіки, і художники часто малювали просто на стінах, а поети складали вірші та епіграми. Як і колись, кнайпа ділиться на декілька зал – Білу, Зелену, Сіру, Бочкову, Мистецьку (колись — Артистичну). В Бочковій залі, як і нині, сиділи на бочках, але тоді напої споживали з кухлів, прикутих ланцюжками до стін! Біла та Зелена зали прикрашені карикатурали на членів Галицького Сейму знаного львівського художника Казимира Сіхульського.
Відомий сучасний митець Влодко Костирко оздобив Мистецьку залу колекцією портретів галицьких князів та лицарів. Залу також прикрашає полотно, що змальовує похід Теребовлянського князя Василька на Волинь.
Атляс став втіленням найкращих галицьких кулінарних традицій. Тут можна скуштувати страви української, польської, австрійської кухні. Складається таке враження, що кухарі готують виключно улюблені страви галичан! А ще в Атлясі пропонують запашну свіжообсмажену та свіжозмелену каву, аби у львів’ян та гостей міста день розпочинався вдало і смачно в самому серці міста.
Кафе «Атляс» запрошує гостей щодня з 08:00 до 00:00
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Коментарi