У Львові презентували довідник зі створення безбар’єрного середовища у закладах гостинності - PostEat

пошук

У Львові презентували довідник зі створення безбар’єрного середовища у закладах гостинності
04-10-2023 0 686


У Львові презентували довідник «Гостинність без бар’єрів» зі створення безбар’єрного середовища у готелях, кафе та ресторанах. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Посібник «Гостинність без бар’єрів» складається з 180 сторінок відбірної, зрозумілої інформації про доступність разом з практичними порадами та прикладами. Довідник безкоштовний та є у вільному доступі за посиланням для кожного, хто хоче зробити середовище доступним для всіх.

Довідник розробили експерти з питань інклюзивності і безбар’єрності Володимир Висоцький та Ніна Мацюк за сприяння Львівського туристичного офісу та Державного агентства розвитку туризму України. Цікаво, що на створення цього посібника експертів наштовхнули тренінги, які вони проводять для представників ресторанів та готелів Львова з кінця липня цього року.

«Ми довго шукали тренерів, які б провели кваліфіковане і якісне навчання для працівників закладів гостинності Львова. Ми знайшли тренерів з безбар’єрності, експертів Ніну Мацюк та Володимира Висоцького і ось уже четвертий раз вони приїжджають до Львова, щоб навчати представників готельної і ресторанної сфери Львова. Їх навчання базується на двох частинах – коректній комунікації з усіма людьми та інфраструктурних, архітектурних змінах, які потрібно впроваджувати у всіх будівлях. Ці два процеси є невід’ємними, бо поки триває процес змін в закладах, вже потрібно правильно спілкуватися з маломобільними людьми, що може знівелювати певні незручності, і навпаки. Зараз міська влада і бізнес працюють в одному напрямку – щоб люди, які через російську агресію, втратили свою звичну дійсність (втратили кінцівку, слух чи зір), не втрачали можливість жити звичайним життям, відвідувати улюблені кав’ярні та почувати себе гідно в нашому місті», – пояснила керівниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Оскільки після навчань у представників закладів HoReCa все ще залишались запитання, фахівці вирішили всі свої знання сформувати у відповідний довідник, який буде у відкритому доступі, щоб навіть ті, хто не зміг послухати їх поради наживо, змогли почерпнути корисну інформацію.

«Ми отримали запрошення від Львівського офісу туризму провести навчання з доступності для представників сфери гостинності Львова. Після першого ж візиту ми помітили, що багато питань готельєрів і рестораторів, пов’язаних із безбар’єрністю, залишаються без відповіді. Бракувало єдиного джерела знань, єдиного посібника, до якого б завжди могли звертатись представники закладів HoReCa і знайти там рішення. З’явилася можливість розробити відповідний довідник, який базується на нашому досвіді роботи в сфері безбар’єрності. Він переформатований у практичні, стислі та зручні для користування поради для людей без відповідного досвіду», – розповів сертифікований фахівець з доступності збудованого середовища, один з авторів довідника Володимир Висоцький.

Довідник «Гостинність без бар’єрів» сформований на основі чинних державних будівельних норм з інклюзивності та кращих світових практик доступності у туристичній галузі. Він містить приклади інклюзивних рішень для закладів розміщення та харчування, схеми організації простору, розміщення меблів і обладнання, основи коректної комунікації.

«Ідея виникнення цього довідника з’явилась тоді, коли Львівський офіс туризму запросив нас попрацювати з готельєрами і рестораторами, адже саме ці люди часто є першою лінією контакту з гостями міста. Якщо ми говоримо загалом про безбар’єрне суспільство, суспільство, в якому кожній людині комфортно, то важливо пам’ятати, що не тільки фізична доступність є важливою. Саме коректна комунікація часто є ключовим фактором. Тому нам було дуже важливо всі наші напрацювання і досвід сформувати у єдиний посібник. Попереду ще багато роботи, тож сподіваємось, що цей довідник буде помічним на цьому шляху. Віримо, що досвід Львова стане корисним для інших міст України», – додала експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності, консультантка з впровадження практик безбар’єрності та інклюзивності Ніна Мацюк. 

Photo credit: Львівська міська рада; Роман Балук

Читайте також:

Гостя подкасту «Реве та стогне ресторатор» — Марія Дідковська, засновниця закладів Citronelle та Saint Bar

18-річний шотландський віскі запакували в галактичну вежу

НБУ ввів в обіг пам’ятні монети «Український борщ»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi