У світі зростають ціни на розчинну каву через дефіцит зерен робусти – Bloomberg - PostEat

пошук

У світі зростають ціни на розчинну каву через дефіцит зерен робусти – Bloomberg
16-05-2023 0 649


Глобальна криза вартості життя підштовхнула любителів кави до пошуку дешевших сортів кави. Дефіцит зерен робусти ускладнює пошук бюджетної чашки. Про це пише Bloomberg.

“У той час, як багато любителів кави віддають перевагу високоякісним зернам арабіки, яку продають у кав’ярнях, робуста зазвичай дешевша, оскільки дерево витриваліше і потребує меншого догляду, що полегшує її виробництво у великих кількостях.

Цей сорт часто використовують у розчинній каві, еспресо та мелених сумішах, що продаються в супермаркетах, які знову стали популярними, оскільки споживачі з обмеженими фінансовими можливостями шукають альтернативи», — повідомляє агентство.

Дефіцит зерен робусти повʼязаний із тим, що В’єтнам — найбільший у світі виробник —  зібрав найменший за чотири роки врожай. Бразилія, яка на другому місці серед лідерів із вирощування цього сорту, постраждала від посухи, а Індонезія — від сильних злив. Негода знищує кавові плантації, відповідно, через це підвищуються ціни на продукт.

У Bloomberg додають, що в Німеччині, найбільшому в Європі ринку кави, розчинні сорти зараз коштують на 20% більше, ніж рік тому, попри зниження інфляції на зернову каву. У США темп зростання цін на розчинну каву знижується повільніше, ніж на обсмажені зерна.

Попри всі наявні проблеми, за останні шість місяців у всьому світі рівень експорту робусти зростає, однак недостатньо швидко, аби задовольнити зростаючі потреби. Очікується, що дефіцит робусти не зменшиться найближчим часом. 

Читайте також: 

На заводі Guinness відкрили капсулу часу з 1953 року

Повне оновлення меню у закладах від головного імпортера риби та морепродуктів в Україні — ЇshFish

З початку року в Україні зросли об’єми виробництва пива

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi