пошук
пошук
Згода про асоціацію з Європейським Союзом, підписана Україною ще у 2014 році, передбачає чимало змін стосовно вимог до продуктів харчування. Деякі з них уже набули чинності. Наприклад, позначки «еко» чи «біо» тепер можна ставити лише згідно з відповідними сертифікатами, а не просто, щоб прорекламувати продукт. Щоб посилити контроль над якістю товарів, відновлений дозвіл на перевірки підприємств.
Найближчі зміни, які чекають на український ринок харчових продуктів восени, — це впровадження системи аналізу ризиків на виробництві. Такий крок має зробити продукти харчування безпечнішими для споживачів.
Також заради безпеки та більш повної інформованості споживачів збільшується шрифт на упаковці, забороняється перекривати інформацію про товар якими-небудь графічними елементами. Сама інформація розширюється – необхідно обов’язково вказати дані щодо харчової цінності продукту, наявності алергенів чи харчових добавок. Якщо продукт розморожувався, про це обов’язково має свідчити помітка на упаковці.
Якщо товар пакується безпосередньо у торговій точці, то магазин має нанести термін придатності на упаковку в обов’язковому порядку. Що стосується онлайн-магазинів, то вони також повинні подавати повну інформацію стосовно складу, терміну придатності та інших характеристик продукту.
Іще один напрям, в якому Україна поки що рухається не досить швидко, — це відмова від використання пластику в якості упаковки. Як відомо, Європа планую повністю відмовитися від такого пакування уже за два роки.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi