пошук
Наталія Парапан
Автор
пошук
Наталія Парапан
Автор
Майже всі міжнародні економісти в своїх оцінках наслідків світової пандемії констатують небачений до сьогодні рівень падіння економічних показників в різних сферах. Готуватися до виходу з кризи варто заздалегідь. В матеріалах ми будемо аналізувати кроки, ідеї, пропозиції та експертні поради, які можуть бути корисними і які можна використати для розробки власних планів протистояння кризі та виходу з неї.
Одразу скажу, що ми не можемо розробити для вас (або універсальну для всіх) конкретну інструкцію-бізнес-план. Для цього треба знати всі ваші внутрішні дані — статистику, цифри, ситуацію с податками, боргами (якщо є), орендні платежі, домовленості з інвесторами, постачальниками, аналіз економічних показників, загальний фінансовий стан, положення на ринку, та дуже багато іншої інфи, якої, як ви розумієте, у нас немає. Але ви більшість цих даних маєте, тому можете використати всю зазначену нижче інформацію з користю для вашого бізнесу.
Відповідальна частина українського бізнесу розуміє, що карантин (самоізоляція) – це єдиний спосіб призупинити масове поширення вірусу в країні та зберегти життя багатьох людей. Наразі це пріоритет №1.
Для уникнення порушень правил карантину, мінімізації ризиків інфікування власників, команди, клієнтів, а також нерозповсюдження вірусу варто перейти на відеоконференції для управління робочими процесами:
По-друге, зараз найбільші статті витрат для закладів – це податки, орендна плата та витрати на заробітну платню команді. Тому власники перш за все думатимуть про те, як залишитись на плаву та генерувати хоча б якійсь мінімальний заробіток. Це пріоритет №2 та першочергові цілі в період кризи (конкретні ідеї щодо послуг та продуктів, що заклади можуть пропонувати клієнтам, ми напишемо у окремому матеріалі).
По-третє, передбачливі бізнесмени будуть думати про те, як виживати після кризи вже зараз. Тому пріоритет №3 – це розробка стратегічного плану по виведенню бізнесу з кризи з ефективним використанням наявих ресурсів, а також визначенням кроків, якщо наявних ресурсів недостатньо. Простими словами треба мати план того, що ви будете робити, коли карантин закінчиться і можна буде повернутись до нормального життя.
Навіщо створювати план?
Стратегічний план післякризових дій допоможе вам впоратися з наслідками коронавірусу в короткостроковій перспективі та дозволить системно розвиватись в новому конкурентному середовищі.
Скоріше за все більшість малого та середнього бізнесів, і ресторанного у тому числі, вимушені будуть пройти декілька хвиль наслідків пандемії. Перша хвиля — це очікування наслідків коронавірусу на ресторанний бізнес. Потім настане хвиля (найдовша і найскладніша), коли треба буде протистояти наслідкам у будь-який спосіб (українська ресторанна індустрія зараз знаходиться на початку цієї хвилі). За нею піде хвиля повернення до нормального стану (людей, гостей, клієнтів і бізнесу). Остання хвиля — це коли бізнесу треба буде розібратись у нових тенденціях індустрії ресторанних послуг та адаптуватись до цих змін якнайскоріше.
Чого чекати від кожної хвилі кризи:
(а) хвиля очікування наслідків:
(б) хвиля протистояння наслідкам:
(в) хвиля повернення до нормального життя:
(г) хвиля, коли треба буде розібратись у нових тенденціях індустрії:
Визначити довгострокові проблеми
Визначити проблеми, з якими може зіткнутись ваш бізнес у довгостроковій перспективі – це пріоритет №4.
Визначити способи вирішення проблем
Якщо правильно визначити свої проблеми, це допоможе створити набір способів їх вирішення та може стати пріоритетом № 5.
Створити сценарії виходу з кризи
Розробити можливі сценарії пристосування та виходу з кризи, адаптовані конкретно під ваш бізнем – пріоритет №6.
Висновки. Якісний і продуманий алгоритм дій під час пандемії допоможе знайти способи виходу за межі існуючих обставин, визначити оптимальні сценарії, які приведуть до дієвого результату після повернення до нормального життя, а також допоможе зорієнтувати ваші короткострокові дії на вирішення довгострокових проблем, з урахуванням зміненого ринку, коли індустрія вийде з кризи.
Автор: NN / PostEat
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi