пошук
Олена Березовенко
Автор
пошук
Олена Березовенко
Автор
1 квітня 2020 визначили ТОП-17 фіналістів першого етапу змагання міжнародного конкурсу барменів World Class Ukraine 2020. Завданням першого етапу було створення коктейлю на основі джину Tanqueray No.Ten (на вибір G&T Citrus Heart або The Botanical Journey), в якому необхідно було максимально оригінально та вдало розкрити цитрусові або ботанікальні ноти джину.
Редакція PostEat поспілкувалася з переможцями першого етапу змагання World Class Ukraine 2020 і сьогодні ділиться враженнями від участі в конкурсі та авторськими коктейлями барменів Євгена Юрківа та Романа Кутинського.
Євген Юрків — бармен PromBar (Івано-Франківськ)
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Конкурсний коктейль: А320
В назві конкурсного коктейлю івано-франківського бармена Євгена Юрківа захований серійний номер одного з найпопулярніших в світі літаків французької компанії Airbus. Мандрівка історією виробника повітряного транспорту привела бармена до міста Тулуз, славу якому приніс художник-імпресіоніст Анрі Марі Раймон де Тулуз-Лотрек. Варіація на улюблений коктейль митця «Землетрус» також була вплетена в історію конкурсного коктейлю. Ботанікальні ноти джину Tanqueray No.Ten бармен доповнив ромашкою та коріандром, створивши складний та водночас питкий коктейль.
Що подобається в професії бармена?
За професією я сомельє, і це досі моє основне джерело прибутків, але дечого мені в цій професії не вистачає — можливості впливати на напій. Не тільки на вибір гостя, а й на смак напою. Це, напевно, найкосмічніше відчуття для мене — зуміти прочитати гостя і увірватись в його життя з ідеальним напоєм. Є така приказка: «Кожен сомельє хоче стати виноробом, а кожен винороб хоче стати сомельє». Я став бартендером з тієї ж причини, з якої сомельє стають виноробами — щоб безпосередньо впливати на напій. І все інше, що мені подобається в професії бармена, похідне від можливості впливати на напій. Крім цього, є можливість вільнішого спілкування з гостями, ніж за столиком, та робити якусь магію — це відчуття на всі гроші.
За чим наразі сумуєте?
За чим сумую? Не можна таке питати в барменів (пустив скупу чоловічу сльозу). Сумую в першу чергу за спілкуванням, адже це також дуже важливий аспект, чому я працюю за баром, а не на кухні. Онлайн-бари — це звичайно супер, але якесь пластмасове. Сумую за цоканням бокалів з людьми, яких ти бачив один раз в житті, а то і взагалі не бачив до того. А цокання з своїми хоуміс, то взагалі скорбота (онлайн бар, хоч пристрельте мене, цього відчуття не дає). Так, щоб назвати щось одне, то найбільше сумую за спілкуванням. Більшість інших речей, за якими сумую, то похідні від браку спілкування.
Що ви очікуєте від професії, які маєте плани та мрії?
А від професії багато не очікую, її, бідолашну, і так з усіх боків піджимають девелопери, дизайнери, тестери, моушн-дизайнери, копірайтери і ще 50 відтінків ІТ-індустрії, так ще й цей йо**ний вірус. Малесенька, ти тримайся, ми тебе любимо і завжди з тобою! Ще до карантину може щось і планував, зараз не бачу в тому сенсу. Наприклад, весілля планував 30 квітня, і вгадайте з трьох раз, чи відбудеться воно? Ніт. І багато речей, які планував, не відбулись, і не факт, що відбудуться (але весілля відбудеться), хоча до карантину був один до мільйона шансів, що щось піде не так. Тому далеко не планую, щоб потім не засмучуватись. На найближчий час планую з мінімальними втратами вийти з карантину та ввійти в ТОП-5 World Class Ukraine 2020 (це швидше сподіваюсь, ніж планую).
Які зміни ви б хотіли побачити в барній індустрії після карантину?
Чесно, буде чудово, якщо я не побачу ніяких змін в барній індустрії після карантину. Це буде круто. Я впевнений, що не я один сумую за спілкуванням, людина ж соціальна тварина. Оптимістично — всі будуть голодні до барного спілкування та атмосфери і посунуть в бари, а ми вже там про вас подбаємо. А песимістично — всі так і лишаться в тих пластмасових онлайн-барах і будуть пити що є під рукою. Вірю в краще і все для того роблю.
Чим надихались, коли готували свій конкурсний коктейль для World Class Ukraine 2020?
Я вибрав тему Botanical Journey, але все, як завжди, пішло через ж*пу, і замість того, щоб надихнутись суперкрутим джином і його ботанікалами, я надихнувся літаками — а конкретно Airbus A320. Мій коктейль на World Class Ukraine так і називається «А320», тобто я міркував від слова подорож, а не від ботанікал. Зрештою «подорож» мене привела до самого неоднозначного ботанікала в джині TanquerayNo.Ten — до ромашки.
Порекомендуйте, як приготувати вдома щось схоже на ваш конкурсний коктейль.
Я шанувальник простих коктейлів, тому з цим коктейлем карантин мене не зажене в кут. Перш за все — це джин Tanqueray No.Ten. Прошу звернути увагу на міцність — 47%ABV те, що треба. Тобі знадобиться повна чарка — мед розчини в ромашковому чаї 1:1, тобі треба трохи менше, ніж пів чарки. Ромашку ти спокійно купиш в аптеці, і там прихопи настій солодки (якщо немає абсенту, пастісу чи узо). Настій солодки тобі замінить абсент, потрібно всього 5 крапель. Витисни туди 1/2 апельсина і 1/4 лайма. Шейкуй в своєму домашньому шейкері та виливай в улюблений бокал, пий без льоду.
Роман Кутинський — бармен «Ресторація КУХНЯ» (Івано-Франківськ)
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Конкурсний коктейль: Molfar
Івано-франківський бармен Роман Кутинський створив для першого етапу конкурсу коктейль, натхненний традиціями та глибинною культурою карпатського регіону. Частиною культури карпатського високогір’я є мольфари, які мали особливі знання в царині лікування рослинами і травами. Як зазначає автор, «Molfar — сучасний коктейль з ніжним збалансованим смаком, який апелює до особливостей карпатського регіону, розкриває його містичну сторону і є цілющим та ароматним». Щоб доповнити ботанікальну базу джину Tanqueray No.Ten, бармен настояв джин на карпатській ромашці та медових сотах і доповнив смак коктейлю авторським трав’яним кордіалом з карпатського чаю та медового сиропу. Подається коктейль в унікальній гуцульській склянці з Косівської мальованої кераміки, яка відзначена в списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Що подобається в професії бармена?
Мені подобається те, що ти є митцем. Смішно звучить, але правда. В мене є можливість розвитку і росту в цій професії. Також я хочу зробити власний внесок в історію барної культури.
За чим наразі сумуєте?
Дуже сумую за своїм баром, за гостями і друзями. Хочеться просто закрити очі, і відкрити коли все добре.
Що ви очікуєте від професії, які маєте плани та мрії?
Барну справу я люблю вже довгий час і сподіваюсь, що зможу ще краще реалізувати себе в ній як творча особистість. Та мрію про свій барчик з простою та доброю концепцією західно-етнічної культури.
Які зміни ви б хотіли побачити в барній індустрії після карантину?
Чесно, я сподіваюсь, що тепер ми всі будемо ставитися до всього серйозніше і не забувати про те, що це може повернутись в будь-який момент.
Чим надихались, коли готували свій конкурсний коктейль для World Class Ukraine 2020?
Надихався в першу чергу своїми рідними краями та західним регіоном, його автентичністю та пейзажами, багатою культурою та цікавою історією наших земель.
Варто зазначити, що внаслідок спалаху пандемії коронавірусу (COVID-19) організатори конкурсу World Class оголосили про перенесення глобального фіналу конкурсу в Сіднеї на 2021 рік. «Задачею World Class завжди було підтримувати, виховувати та надихати барну спільноту, і навіть у цих найскладніших обставинах ми залишаємось відданими цим цінностям. Ми запускали конкурс World Class Ukraine 2020 з мріями про те, що наш фіналіст виступатиме у Сіднеї та представлятиме країну на глобальному фіналі у серпні цього року. Як ми оголошували раніше, це обов’язково відбудеться, але наступного року», — підкреслюють організатори.
Редакція PostEat вже розповідала про новий формат конкурсу World Class Ukraine 2020 та спілкувалась з першими переможцями українського етапу World Class Надіром Кучкаровим та Назаром Макаровим про секрети перемоги.
Матеріал підготовлено за підтримки WORLD CLASS.
Фото: фейсбук фіналістів WORLD CLASS
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi