пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
Дослідники з Університету штату Північної Кароліни розробили електронний датчик, який можна наклеювати на листя рослин для моніторингу врожаю на наявність різних вірусних та грибкових інфекцій. Про це повідомляє Science Daily.
В ході випробувань дослідники виявили, що датчик здатний виявити вірусну інфекцію в томатах більш ніж за тиждень до того, як фермери візуально зможуть виявити будь-які симптоми хвороби. Крім того, чим швидше працівники зможуть виявити абіотичні стреси, наприклад, забруднену сіллю воду для поливу, тим краще вони зможуть розв’язати відповідні проблеми та підвищити врожайність культур.
Технологія заснована на прототипі датчика, який виявляв хвороби рослин шляхом моніторингу летких органічних сполук, що виділяються культурами. Рослини виділяють різні комбінації летких органічних сполук за різних обставин. Націлюючись на сполуки, які мають відношення до конкретних захворювань або стресу рослин, датчики можуть попереджати користувачів про проблеми.
Нові датчики-пластирі оснащені додатковими датчиками, які дозволяють відстежувати температуру, вологість навколишнього середовища та кількість вологи, що виділяється рослинами через листя.
Самі датчики невеликі – всього 30 мм у довжину, і складаються з гнучкого матеріалу, що містить датчики та електроди на основі срібних нанодротів. Пластирі поміщаються на нижню сторону листя, яке має велику щільність пор, що дозволяє рослині «дихати», обмінюючись газами з навколишнім середовищем.
Фото: https://www.futurity.org
Читайте також:
У Японії випустять картопляні чипси у вигляді NFT
У Львові збирають підписи, щоб у місті з’явився закапелок Юрія Кульчицького
McDonald’s оновлює рецепти своїх легендарних бургерів
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi