пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
На вихідних 23 та 24 вересня Київ огорнули насичений смак шу пуеру, яскраве різномаїття біодинамічних чаїв Дарджилінгу, загадкова атмосфера традиційних чайних церемоній та повільна безцеремонність смакування чаю з високогірних плантацій Китаю.
Усе це — Kyiv Tea Festival, який за 2 дні зібрав у галереї LAVRA понад 2000 учасників. Тут споглядали, смакували, дегустували, знайомились зі смаками та ароматами, слухали музику, дізнавались нове та поринали у багатовікову історію чаю.
На великому маркеті гості фестивалю мали змогу познайомитись із сотнями видів чаю від понад 30 учасників. У тому числі взяти участь в унікальній події — дегустації чаю з української плантації “Жорнина” — та оцінити красу і якість справжнього українського чаю.
Серед унікальних сортів з Японії, Шрі-Ланки, Китаю, Кенії та України кожен міг обрати те, що йому найбільше до душі. За два дні на фестивалі випили понад 1500 літрів чаю — тож можна сміливо, що цими вихідними для киян “ранок почався не з кави”.
“На фестиваль завітали як спеціалісти, які вже дуже багато знали про чаї, так і новачки, які прийшли знайомитись та вперше куштувати пуер, темні улуни та японські чаї”, — розповідає маркетинг-директорка TEAHOUSE Анна Бардишева.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Як працює “чайна пропаганда”? Який чай обрати на ніч для міцного сну, а який — для кращого настрою? Про це та багато іншого розповідали на лекторії під час фестивалю. Історіями, знаннями та чайними секретами ділились фудблогери, чайні майстри, виробники, травники, кандидати біологічних наук, митці та філософи. Адже чай — це набагато більше, ніж просто напій. Це — унікальні традиції, можливість доторкнутись до давнього мистецтва чаювання та дізнатись про легендарні сорти, таємниці яких не підлягають розголошенню. Частину лекцій проводили за донати, аби зібрати кошти на допомогу одній із бригад ЗСУ.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Неможливо уявити чайний фестиваль без традиційних церемоній. Тож майстри та майстрині два дні поспіль відкривали для учасників красу та глибину символічного східного ритуалу. Загалом на Kyiv Tea Festival провели 18 годин чайних церемоній, сповнених гармонії, краси, чистоти та порядку.
Атмосферу фестивалю доповнили чайні аксесуари, крафтова кераміка, порцеляна й вироби з дерева, різноманітні майстер-класи, легка музика та виставка світлин з вуличних чайних церемоній від репортажного фотографа Юрія Стефаняка.
Kyiv Tea Festival вже отримав чимало схвальних відгуків. Позитивна реакція гостей підштовхнула учасників маркету задуматись про колаборації та відкриття нових чайних закладів.
“Це не перший наш чайний фестиваль, проте з 2019 року була тривала перерва через пандемію та повномасштабну війну. Цього року ми побоювались, що відвідувачів буде небагато, але кількість та відгуки гостей нас приємно шокували. Багато людей одразу питали нас, коли відбудеться наступний фестиваль, тож ми розуміємо: зупинятись не можна, адже ми на правильному шляху до розвитку чайної культури в Україні”!, — розповідає Анна Бардишева.
Photo credit: надані Kyiv Tea Festival
Читайте також:
Підсумки International Sustainability Forum 2023
PRORESTO’23: Ресторанний форум про те, як вибудувати бізнес під час кризи
У Тернополі чоловік 4 місяці замовляв доставку їжі з ресторанів і не платив
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi