Як обрати “те саме” вино? Або короткий посібник до практичних занять з енотерапії - PostEat

пошук

Як обрати “те саме” вино? Або короткий посібник до практичних занять з енотерапії
13-11-2018 0 5977

Win Bar

Автор


Вечір п’ятниці. Ви домовились з друзями зустрітись після роботи на “келих вина” (але ж ми з Вами знаємо, що це буде не один келих, вірно?). І от вечір, бар, офіціант приносить меню й починається:

  • Ой, а що ми будемо пити?
  • А яке вино обрати?
  • Мерло чи Каберне? Взагалі не розумію, головне, щоб смачне!

Знайома ситуація, що була в кожного з нас хоч раз.

Ще з давніх часів вино було частиною життя, харчування й культури.

З кожним роком роль вина змінювалась й від простого напою воно перетворилось на додаток до страв, синоніму до слова “свято” та увійшло до напоїв, що сприяють здоров’ю.

Зміни не змогли пройти не поміченими й для культури виноробства та з кожним століттям виноградарі вносили різноманітність до вин, які виробляли: вирощували нові сорти винограду, змішували їх між собою, створювали дивні пляшки для вина і тд. Але є один аспект, що не змінювався ніколи та саме йому приділяли найбільшу увагу — вино завжди асоціювалось з гастрономією.

Яке ж вино обрати, якщо зовсім не розумієшся на ньому? Більше не треба бути ресторанним критиком чи гурманом, щоб замовляти у закладах вино до різних страв.

Для гарного вечора достатньо запам’ятати лише 5 правил.

Перше правило: не лякайтесь винної карти.

Усі ми завжди чомусь вчимося й немає нічого жахливого в тому, що Ви не розумієтесь на винах. Щоб бути сомельє (це та сама людина, що складала для Вас винну карту) треба багато вчитись, а щоб дізнатись інформацію про вино, що зачарувало Вас своєю назвою, треба лише мати телефон з виходом в інтернет. Мобільні додатки швидко знайдуть інформацію про бажане вино, а Ви точно знатимете, що саме у Вашому келиху.

Правило номер 2: не орієнтуйтесь на ціну та не бійтесь дегустувати обране вино.

Ціна й цінність — це зовсім різні речі!

Вартість вина зовсім не відображається на його якості та смакових властивостях, а для того, щоб не натрапити на погане вино, сомельє куштують його першими. Це робиться не з метою вкрасти у Вас дорогоцінний напій, а для того, щоб впевнитись у тому живе воно чи ні.

Щоб Ви не пили вино з дефектами, присмаком мокрого картону тощо, сомельє дегустує його першим, а вже потім пропонує спробувати Вам.

Якщо Ви полюбляєте ігристі вина, зовсім не обов’язково купляти французьке шампанське. Зверніть увагу на просеко, креман чи каву.

Не варто соромитись й здаватись “багатшим”, скоріше за все, цього ніхто не оцінить, а от гаманець точно стане тоншим. Вино, вартістю 60-80 гривень за келих точно буде добрим.

Третє правило: Визначиться зі стравами.

Думайте про вино, як про приправу, що завершить смак їжі. Саме воно може доповнити просту страву, поглибити її смак й відтінити аромат вина та навпаки.

Наприклад, до брускет з червоним м’ясом, що точно готують у кожному ресторані, чудово підійде Каберне або Піно Нуар, а до брускет з лососем — Віньйо Верде або Шардоне.

Четверте правило: Біле, рожеве чи червоне?

Звісно, все залежить від правильного поєднання, як ми вже згадували вище.

А як бути, коли Вам просто хочеться випити келих вина після роботи?

Усі вина індивідуальні, як і ми, та все ж таки можна поділити їх за певними характеристиками:

  1. Якщо Вам хочеться легкого, білого вина з фруктовим присмаком, тоді сміливо беріть Ламбруско або Рислінг, а якщо повнотілого та вишуканого, радимо звернути увагу на витримане Шардоне, Піно Гріджіо або Грюнер Вельтлінер.
  2. Якщо Ви не розумієтесь на червоних сортах винограду, почніть з Мерло чи Каберне Совіньон. А на десерт скуштуйте італійське Речото делла Вальполічелла.
  3. Рожеве вино — це завжди альтернатива для тих, хто ніяк не може обрати червоне чи біле.

Перше місце серед рожевих вин займають вина з Провансу, зазвичай це купаж сортів винограду Гренаш, Сіра й Каберне Совіньон. Якщо Вам хочеться вина з яскраво вираженим ароматом кавуна, полуниці й грейпфруту, тоді це вдалий вибір.

Любителям вин з квітковим присмаком варто звернути свою увагу на італійські та іспанські вина.

Правило пяте: Основні правила «НЕ». З якими стравами не сумісне вино.

Перед вживанням вина не пийте каву та оминайте страви з оцтом, часником або хріном — “завдяки” їм Ви не зможете повністю відчути аромат та смак вина.

Не очікуйте фантастичного смаку від поєднання брюссельської капусти з вином, єдине, що підійде до неї — злегка охолоджена мадера.

Сир з пліснявою й вино? Тільки, якщо воно солодке. Також чудово смакує з портвейном.

Страви з яйцем краще залишити на сніданок без вина, бо це поєднання просто не має ніякого сенсу. Просто повірте на слово…

Звісно, можна ще багато говорити про вина та страви, але все одно Вашим найкращим путівником у питаннях поєднання залишається Ваш власний смак.

Експериментуйте з різними комбінаціями, розширюйте власні можливості, вчіться, куштуйте нові вина!

Пам’ятайте, що наблизитись до традицій виноробства, звичок різних народів й перенестись до будь-якої країни світу без квитка можливо за допомогою вина, але саме Вам обирати якою країною Ви будете подорожувати.

Голос #Win: Анна Остапенко

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки автора.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi