Дослідження: кава поліпшує спортивні досягнення - PostEat

пошук

Дослідження: кава поліпшує спортивні досягнення
22-04-2019 0 1002


Кава — один з найпопулярніших напоїв у світі. Багатьом з нас навіть складно почати день без ритуалу з горнятком кави. Після потрапляння кофеїну у кров, ми стаємо бадьорішими, більш сконцентрованими, наші когнітивні функції та навички короткочасної пам’яті покращуються. Після публікації у виданні  British Journal of Sports Medicine результатів дослідження групи вчених з Університету Вікторії у Мельбурні, також стало відомо: кофеїн посилює швидкість, силу та витривалість під час занять спортом.

У своїй роботі команда вчених підсумувала результати 300 мета-аналізів серед 4800 учасників, в яких досліджувався вплив кофеїну на працездатність. Таким чином вони з’ясували, що кофеїн може підвищувати рівень спортивних досягнень від 2% до 16%. «Ті, хто найсильніше реагує на кофеїн, можуть спостерігати покращення, яке становить близько 16%. Для середньостатистичної людини, підвищення результатів, ймовірно, становитиме приблизно від 2% до 6%», — коментують вчені.

Такі цифри можуть здаватися не значними в контексті повсякденного життя. Але в спортивних змаганнях відносно невеликі підвищення рівня продуктивності можуть мати велике значення.

«Ми виявили, що кофеїн може підвищити нашу здатність бігати та їхати на велосипеді протягом більш тривалого періоду, або подолати конкретну відстань швидше,  —  пояснюють дослідники. — Це також може дозволити нам збільшити кількість вправ в тренажерному залі або збільшити загальну вагу».

Джерело: British Journal of Sports Medicine

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi