пошук
Оля Сосюра
Автор
пошук
Оля Сосюра
Автор
Нещодавно відкрився новий ресторан італійської кухні – FLOUR. «Знов італійська?», – запитає хтось. Проте не поспішайте робити висновки, не побувавши там. Адже всього за два місяці роботи закладу вже з’явилось немало відвідувачів, які їдуть повз ресторани в центрі міста на Солом’янці, щоб спробувати справжню неаполітанську піцу – таку як в Італії, а може, навіть і смачнішу.
Ми поспілкувалися з одним із власників FLOUR та дізналися про смачне меню, італійську кухню в українських умовах та власні кулінарні експерименти.
Розкажіть, будь ласка, про FLOUR в декількох словах.
В першу чергу, FLOUR – це смачні піца, а також паста та різотто з найбільш якісних продуктів. І якщо чесно, то якість для нас на першому місці. Напевно, цим все і сказано.
Більшість ресторанів, що відкриваються у Києві, спеціалізуються саме на італійській кухні. Чим збираєтесь дивувати ви?
Дивувати будемо тим, чого людям бракує – смачною їжею за доступні гроші. Зараз все більше цінується співвідношення «ціна-якість». Ціна має бути адекватною, а якість – найвищою.
Ви робите основний акцент на піцу. Можете розповісти про піцу FLOUR детальніше? В чому особливості приготування, які інгредієнти використовуються?
Акцент не просто на піцу, а саме на неаполітанську піцу з печі. Справжня піца не може готуватись ніяк інакше! Після способу приготування, найважливішими є правильні інгредієнти. До речі, шукаючи саме те, ідеальне борошно, ми перепробували 7 різних видів італійського борошна для піци.
У нас в меню є як класичні рецепти, так і власні, авторські. Наприклад, ми поєднали піцу з соусами класичних паст (болоньезе, карбонара, путанеска) та фірмових паст з нашої пастерії на Подолі. Такого ви більше ніде не спробуєте.
Що, крім піци, Ви порадили б замовити тим, хто завітав у FLOUR вперше?
Обов’язково спробуйте лазанью, тірамісу та салат з прошуто та фірмовим соусом.
Як створювалося меню?
Якщо щиро, то дуже просто. Там все те, що я дуже люблю. Кожна піца пройшла «тест» на моїй сім’ї та друзях. Так і вирішувалось, що потрапить в меню, а що ні. Щодо меню з пастою, воно таке ж, як в нашій пастерії. За два роки її існування, воно вже відшліфоване нашими гостями і друзями.
А як виникла ідея дизайну?
Ви знаєте, картинка вже була в голові: металеві конструкції, малюнки на стінах та стелі, рослинки в флораріумах…
FLOUR – єдиний заклад свого формату на Солом’янці. Чому вирішили вибрати таку локацію? Виникали труднощі через це?
Коли я зрозумів, що пора відкривати наступний заклад, мені потрібно було просто визначитись із локацією. Ідея піцерії в мене з’явилась вже давно, і просто чекала свого часу. А Солом’янку я вибрав, саме з цієї причини: тут не було жодного закладу такого формату. Не було місця, де можна комфортно і смачно провести час з сім’єю чи друзями, або ж комфортно пообідати з колегами.
Всі хочуть відкривати модні місця в центрі, і це зрозуміло, а мені захотілось зробити смачний і класний заклад саме тут. Такий, щоб сюди хотілось їхати навіть з центру. І мушу сказати, що вже зараз є гості, які приїжджають до нас на піцу з інших районів Києва.
Як Ви вважаєте, існує певна формула успіху, якої потрібно дотримуватися, коли відкриваєш новий заклад?
Напевно, в кожного ресторатора є власна формула. Але мені здається, що найважливішою складовою все одно залишається СМАК!
Як давно Ви займаєтесь ресторанним бізнесом? Що спільного та принципово відмінного між FLOUR та Вашим іншим закладом, Bavette La Pasteria?
Два роки тому я відкрив свій перший заклад – Bavette la pasteria на Подолі. Тоді був нестабільний час – після революції, події в Криму і на Сході, скачок курсу валют. Мене всі відмовляли від ідеї щось починати. Та ще й моноформат! Це зараз в нас багато «закладів однієї страви», а тоді для людей це було чимось незрозумілим і неходовим. Принципово різним, напевно, є сам формат. Bavette – камерний сімейний заклад, а FLOUR вже можна назвати повноцінним рестораном.
Їх можна назвати мережею ресторанів?
А чому ні? Мережа – це ж не лише ідентичні заклади.
Італійська кухня вже стала класикою. Чи є в ній місце для експериментів?
Звичайно! І ми постійно експериментуємо. Деякі рецепти я привіз із подорожей, але і їх підлаштував під власний смак та смак дружини – як от пасту Беладжіо. Тому в нас є те, чого більше ніде не спробуєте.
Де куштували найсмачнішу піцу та пасту?
Одного разу ми заблукали в Італії, в маленькому містечку, де туристів бачать нечасто. Пройшло вже стільки років, що навіть назви не згадати. Там був єдиний ресторан, де вечеряли мешканці містечка, – і це була найсмачніша піца в моєму житті. До FLOUR, звісно ж.
Якими якостями повинен володіти хороший шеф?
Крім відчуття смаку, шеф-повар повинен мати добре розвинені організаційні навички. Бо він – не просто людина, яка формує меню. Це в першу чергу той, хто може правильно організувати весь процес – від вибору якісних продуктів, до правильної подачі страви гостям.
Яких трендів, тенденцій, практик світової кухні не вистачає Україні?
Власне, кухні як такої в нас дуже мало. Найкращі ресторани, якщо оцінювати за смаковими якостями, знаходяться лише в Києві та Одесі. В цьому і вся проблема. Акцент робиться на тренд (кальян, кола, караоке, горілка), дизайн, але зовсім не на кухню! В нас просто бракує якісної кухні, в будь-якому сегменті.
Що найбільше подобається в ролі керівника рестораном?
Найбільше – задоволені гості, слова «дякую, надзвичайно смачно!». А найменше – вихований процес, що доводиться проводити з персоналом.
А Ви любите готувати?
Не тільки люблю, а й вмію. Майже все, що є в нас в меню, пройшло через мої руки. Всі авторські рецепти – мої. Окрім фірмового салату, його створила моя дружина.
Які плани на майбутнє? Варто чекати відкриття ще одного закладу?
Швидше так, ніж ні.
Що ж, чекаємо. А тим часом – на піцу в FLOUR.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi