Кропивничанка готує для військових каші, голубці, борщі та варення - PostEat

пошук

Кропивничанка готує для військових каші, голубці, борщі та варення
21-11-2023 0 107


Наталія Юрченко з кропивницького мікрорайону селище Нове готує каші, борщі, супи, плов, голубці й варення для українських військових. Про це йдеться у матеріалі “Суспільного”.

До пенсії Наталія Юрченко працювала медсестрою. Двоє її синів – на війні. З першого дня повномасштабної війни вона годує українських військових – 25 лютого 2022 року почала возити каву, чай та їжу на блокпости. В приготуванні їжі для бійців допомагає чоловік. Двоє її синів – на війні. 

У перші місяці жінка допомагала сушити овочі для кропивницької волонтерської спільноти «Годуємо патріотів», яка фасує пакети із сухими супами та борщами військовим та жителям областей, де тривають бойові дії.

У квітні 2022 року самостійно почала робити для військових каші. «Каші від Наташі» – так їх жартівливо назвав чоловік, який підтримав ініціативу дружини. Спочатку каші на фронт передавала в банках. Нині пакує каші в реторт-пакети – харчове пакування, яке є альтернативою банкам для консервації. Пакети витримують високу температуру при стерилізації в автоклаві. Нині їжу готує в трьох автоклавах: виходить 150-160 пакетів.

Розширили й асортимент їжі для військових.

«Каша перлова, каша ячна, каша пшенична, гречана. І рисову робили, горохова є. Почали робити паштет, борщ, гречаний суп, суп з фрикадельками, робили розсольник, суп харчо, капусняк. Хлопці були у захваті. Робимо рагу, голубці, торік сальники робили», – розповіла жінка.

Усі рецепти жінки – це життєвий досвід, страви, які готувала для своїх рідних. в результаті, автомобільний гараж перетворили на склад. За пакетами з їжею бійці або їхні рідні приїжджають щодня.

«Спочатку все робили власним коштом. М’ясо купляли, крупи. М’ясо також приносили сусіди, рибу привозили по 150-200 кілограмів. Чистили її всі, хто тільки міг. Нині у Фейсбуці пишу запити, люди допомагають грошима. Є пенсіонерка, в якої наче постійний платіж налаштований – пенсія приходить, вона щоразу по 200 гривень кидає», – розповідає Наталія Юрченко. Допомагають жінці й благодійники з-за кордону, які надсилають гроші або продукти.

Photo credits: Суспільне Кропивницький

Читайте також: 

«Допомагаєш іншим? Допоможи й собі!». Find Refuge проведе вебінар для українських волонтерів за участі відомих спікерів

У Києві відбудеться дводенний практичний майстер-клас «Taste of Bread and Pastry: Україна — Італія»

Цукор: різноманіття варіантів. Як купити онлайн в АТБ?

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi