пошук
Наталія Парапан
Автор
пошук
Наталія Парапан
Автор
22 лютого відзначають День коктейлю «Маргарита». Якщо ви думаєте, що всі культові коктейлі з’явилися після геніального експерименту бармена, пригальмуйте. Історія «Маргарити» не зовсім романтична легенда про випадкове відкриття, а скоріше детектив із підміною назв, загубленими рецептами та не підтвердженими першими дегустаціями.
День «Маргарити» — нагода розібратися, звідки взявся коктейль. Бо судячи з архівів, текілу з цитрусовим соком і лікером пили ще задовго до того, як цей мікс отримав свою впізнавану назву.
Але спершу ми розкажемо, які бари запрошують на Маргариту цими днями. Записуйте!
Говорять, що в БарменДиктаті буде День Маргарити
Ось що кажуть в закладі про плани на цей день:
«Hola amigos! Ви як? Готові досліджувати безмежний світ агавових? Якщо так, то чекаємо в четвер на Margarita Day в Диктаті. Гостьові бармени почнуть наливати о 19, але двері як завше відкриємо о 17, тож чекаємо!»
Коли: 20.02.2025
Де: Київ, вул. Хрещатик 44б.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
А в барі «Маніфест» оголосили цілих «Два тижня Маргарити»
Команда запрошує та розказує такі даталі:
«За вікном прохолодно та сніжно? Для нас це не привід не пити Маргариту й не уявляти, що на вулиці сонячне літо. Тому наступні два тижні оголошуємо тижнями Маргарити! Протягом цього часу ми будемо готувати для вас дві класичні Маргарити, а також чотири авторські варіації від команди Маніфесту. .. Частину коштів з продажу Маргарит ми передамо на збір для нашого друга на ПНБ для 23 ОБСП».
Коли: з 18.02. по 02.03.
Де: Київ, вул. Тарасівська, 16
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
В Гастробарі «ВУЙКО СЕМ» планують багодійний guest bartending
Команда поділилась деталями про захід:
«22.02 — офіційний день коктейлю «Маргарита». Це означає, що у мене в квартирі буде весело, пʼяно і… благодійний GUEST. За баром — Оксана Тимченко. Барледі. Wine lover. Founder студії кераміки @cheers_studio_
Вона принесе з собою: Авторські варіації «Маргарити» — бо класика класикою, але завжди можна зробити ще краще. Сангріту, яка змусить тебе питати: «А де вона була раніше?!»
Керамічні копіто, щоб ти пив текілу, як людина, а не як студент на першому курсі».
Коли: 19:00
Де: Львів, вул. Братів Рогатинців,23
Хто вигадав «Маргариту»? Усі та ніхто одночасно
Коли ми читаємо про легенди походження інших коктейлів виявляється, що це суцільна романтична мімішність. Або геніальний бармен, або загадкова муза, або випадковий експеримент — один мах і увіковічене чиєсь ім’я в історії барної культури.
З «Маргаритою» все інакше. Судячи з усього, цей коктейль існував ще до того, як отримав свою зіркову назву.
Перша публікація рецепту з’явилася в журналі Esquire у грудні 1953 року. Редактори пропонували такий рецепт — змішати унцію (30 мл) текіли Sierra, трохи трипл-сек і сік половини лайма чи лимона.
При цьому, напої на основі текіли фіксувалися в літературі та пресі і раніше. У 1930 році в книзі про міксологію My New Cocktail Book згадувався коктейль на основі текіли, хоча конкретного рецепту там не було. А у 1936 році в газеті Syracuse Herald була згадка про коктейль Tequila Daisy.
Чому це важливо? Бо «Daisy» – це не випадкове слово, а ціла категорія коктейлів, які традиційно включали цитрусовий сік, лікер і базовий алкоголь.
Дослідники припускають варіант помилки при перекладі. «Маргарита» могла бути просто еволюцією коктейлю Daisy, який вже існував у 19 столітті. «Daisy» з англ. перекладається як «ромашка», а іспанською – це «Мargarita». У його класичній рецептурі використовували бренді, але хтось просто замінив його на текілу, і вийшло те, що ми п’ємо сьогодні.
(прим. авт. враховуючі, що Мексика була захоплена конкістадорами, їх вплив на культуру країни був однозначний, можливо звідси і іспанські назви в коктейлях з очевидно мексиканським походженням).
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
«Маргарита» — коктейль, який був, ще до того, як став «Маргаритою»
Ви точно чули всі ці красиві історії про походження «Маргарити», не хочеться їх повторювати, бо вже всі про них написли, але дуже коротко для фіксації уточнимо.
Версія з 1938 року: мексиканський бармен Карлос «Денні» Еррера вигадав коктейль для акторки Маржорі Кінг, яка мала алергію на весь алкоголь, окрім текіли.
Версія з 1948-го: світська левиця Маргарита Сеймз експериментувала з коктецлями на вечірці в Акапулько, а її гість, власник готелів Томмі Хілтон, зробив коктейль популярним в своїх готелях.
Версія 1936 року: Про журналіста із «Iowa Newspaper», який власне 1936-му писав, що вже куштував щось подібне до Маргарити в Мексиці.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Відтак «Маргарита» могла не бути чиєюсь геніальною ідеєю, а просто еволюцією старого рецепту, яка отримала нове ім’я.
Але є ще одна версія, набагато більш прагматична. Якщо вірити барним інсайдерам, її популяризація – це не стільки результат натхнення, скільки вдалого маркетингу. У 1940-50-х роках текіла почала завойовувати американський ринок, і потрібен був знаковий коктейль, який би зробив її привабливою.
Текіла чекала свого часу і він настав. Віскі та джин вже мали свої культові коктейлі. І саме Margarita перетворила текілу з «дивного мексиканського напою» на щось, що хочеться замовити.
Коктейль став культовим. Вона існує у сотнях варіацій. У будь-якому разі, коли ви замовляєте «Маргариту», ви стаєте частиною цієї історії, навіть якщо вона — лише комбінація красивих припущень.
І класичний рецепт, раптом хто не знає.
Маргарита
Перелити всі інгредієнти в шейкер з кубиками льоду. Добре змішати Перелити через сито у попередньо охолоджений келих. По краях келих має бути в солі.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Коментарi