пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
Британський видавець кулінарних книг і журналів, автор книги «25 кращих шеф-кухарів України» Пітер Маршалл дав унікальне інтерв’ю для команди KURATOR та розкрив такі теми, як: джерело натхнення для написання книги, критерії відбору шеф-кухарів, труднощі співпраці, особливості української кухні та майбутні проєкти. Про це у Telegram повідомляє Ukraine Horeca Masters.
“Книга «25 найкращих шеф-кухарів України» справді привернула багато уваги. Чесно кажучи, набагато більше, ніж я очікував, що добре. Після публікації один із шеф-кухарів, включених до книги, сказав мені, що я отримав 25 друзів і 1000 ворогів, і хоча це не зовсім так, я зустрів і працював з багатьма прекрасними шеф-кухарями після виходу книги, і я сподіваюся, що до другого видання увійдуть деякі з цих шеф-кухарів”, – розповів Пітер Маршалл.
Для відбору шеф-кухарів для книги він використовував власні знання, ґрунтовані на тому, з ким він зустрічався і де їв протягом 8 років, які тут прожив.
“Для початку ми звернулися до 5 шеф-кухарів і попросили їх скласти список тих, кого вони вважають найкращими шеф-кухарями в Україні. До цього списку я додав шеф-кухарів, яких я зустрів, і ресторани, в яких я їв. З усієї цієї інформації ми склали те, що я вважаю остаточним списком 25 найкращих шеф-кухарів.
Ми навмисне не оцінювали шеф-кухарів від 1 до 25, оскільки я вважаю, що критерії недостатньо наукові для такої оцінки. Однак для другої книги, яка має вийти наприкінці 2024 року, я планую, щоб список був більш науково складений, що дозволить нам виставити оцінки від 1 до 25”, – пояснює британський видавець.
Він додає, що головним викликом було потрапити до кожного ресторану, де працюють шеф-кухарі, щоб сфотографувати страви. Цей виклик був ще більш ускладнений через поточну ситуацію в Україні. В багатьох випадках роботу доводилося зупинятися через повітряні тривоги. Однак він продовжував працювати, попри ці перешкоди.
За його словами, всі кухарі, представлені в книзі, були справді вражаючими професіоналами своєї страви.
“Серед незабутніх шеф-кухарів, з якими я працював, можу назвати Володимира Ярославського. Він має відмінний характер, допитливий і чудово веде кулінарні розмови; Олександра Юрза, який поєднує свою неймовірну майстерність художника з кулінарією; Марко Черветті, справжнього знавця своєї справи з харизматичною особистістю; та Юрія Нікітюка, який, на мою думку, додав кілька чудових страв до книги, але при цьому він дуже спокійно до всього відноситься Ці шеф-кухарі запам’ятались мені своїми унікальними талантами та особистостями. Хоча кожен з кухарів, включених до книги, заслуговує на похвалу, саме ці четверо справили на мене особливе враження”, – додає Пітер Маршалл.
Британський видавець кулінарних книг і журналів каже, що багато з презентованих страв виявилися для нього приємною несподіванкою. Частково це пов’язано з вимогою розробити рецепти для домашнього приготування, що, безсумнівно, продемонструвало широту та доступність інгредієнтів в Україні. Кулінарний фотограф отримує певні переваги, зокрема можливість скуштувати безліч страв після завершення зйомки. Беззаперечним фаворитом для нього стала цвітна капуста крем-брюле, створена Юрієм Кошиком з львівського «Pretty High Kitchen».
8 років тому, коли Пітер Маршалл тільки переїхав в Україну, перше враження від української кухні у нього було не найкращим. Він тужив за ресторанами з зірками Мішлен з Лондона. Проте, після кількох місяців мандрівок різними закладами, він швидко зрозумів, що українська кухня, приготовлена та подана професійним шеф-кухарем, може бути найкращою у світі.
“На мій погляд, вареники, майстерно приготовані та з цікавою начинкою, стануть найпривабливішою стравою для іноземних гурманів. Вони не лише надзвичайно локальні, а й, як мені здається, схожі на равіолі. Ця схожість дасть іноземцям точку опори для порівняння, але водночас дозволить відчути унікальність української страви. Звісно, до цього списку не можна не додати неймовірний Київський торт”, – додає британець.
На питання про нові проєкти та книги, Пітер Маршалл відповів, що щойно було завершено серію з 4 книжок про коктейлі.
“Я давно мріяв опублікувати ґрунтовну колекцію книжок з рецептами коктейлів. І знайшов Barman Dictat – унікальний бар у самому серці Києва. Після обговорення з Кирилом Кисляковим було прийнято рішення, що я можу співпрацювати з Назаром Макаровим і Кирилом Масленіковим. Кожен з них зробив кілька чудових коктейлів, і нам вдалося створити 4 книги з 140 рецептами коктейлів.
Книги доступні в Barman Dictat, Le Silpo та Yakaboo
Зараз ми активно працюємо над підготовкою до випуску книги «Смак України», яка запланована на квітень 2024 року. Ця книга буде присвячена 25 кулінарним регіонам України і міститиме по три страви з кожного регіону, історично пов’язані з ним. Кожен представлений шеф-кухар буде родом з відповідного регіону. Ми поставили перед ними завдання створити рецепти, використовуючи нові техніки та методи приготування, одночасно зберігаючи традиційні інгредієнти. Ми також попросили шеф-кухарів подати страви у стилі, властивому сучасній кулінарії. Крім того, кожного з них ми запросили використати місцевий інгредієнт як головну зірку однієї зі страв.
Ми отримуємо чудові рецепти та зображення.
І тоді, звичайно, 2-ге видання «25 Best of Ukraine»… більше буде згодом…”, – підсумовує автор книги «25 кращих шеф-кухарів України».
Photo credit: Telegram Ukraine Horeca Masters
Читайте також:
У Новій Зеландії McDonald’s надрукував фотографії автівок, які роблять у них замовлення
Астронавти з МКС знайшли помідор, який загубили в космосі ще вісім місяців тому
Радивилівські голубці з млинцями поповнили перелік елементів нематеріальної спадщини
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi