пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
У науково-дослідному інституті Toyota за допомогою генеративного штучного інтелекту навчили роботів деяких навичок приготування сніданку. Про це йдеться на сайті Toyota.
Це не вимагало сотень годин програмування та подальшої роботи над помилками та виправленням їх. Натомість дослідники оснастили роботів спеціальними датчиками, що забезпечують відчуття дотику, під’єднали їх до моделі штучного інтелекту, а потім показали системі, що потрібно робити.
Дослідники зазначили, що дотик є «одним із ключових факторів» у навчанні. Завдяки дотику робот може відчувати, що він робить, отримуючи більше інформації. Це полегшує виконання складних завдань, порівняно з використанням тільки одних камер.
За словами співробітника лабораторії Бена Берчфілда, цікаво бачити, як роботи взаємодіють із довкіллям. Спочатку «вчитель» демонструє набір навичок, а потім «протягом кількох годин» модель навчається у фоновому режимі.
«Ми зазвичай навчаємо робота днем, дозволяємо йому вчитися всю ніч, а наступного ранку приступаємо до нової робочої поведінки», — пояснив Берчфілд.
Дослідники навчили роботів більш ніж 60 складним навичкам, таким як розливання рідин, використання інструментів та маніпулювання об’єктами, що деформуються. Дослідники планують навчити роботів до кінця 2024 року до 1000 навичок.
Photo credit: скриншот
Читайте також:
«Укрзалізниця» створила автономний поїзд-кухню Food Train
Опендатабот опублікував індекс топових підприємств України ресторанної та готельної сфери
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi