Різнобарв’я Бессарабії і гостинність Одеси поєдналися у нових стравах від Taste of Ukraine - PostEat

пошук

Різнобарв’я Бессарабії і гостинність Одеси поєдналися у нових стравах від Taste of Ukraine
06-10-2021 0 1055

Iryna Khamandiak

Автор


Taste of Ukraine  провів 12-й майстер-клас, присвячений кухні Одеси та Бессарабії. На захід приїхали кухарі з 5 міст України. Впродовж двох днів майстер-класу було проведено практики по роботі з бараниною, витяжним тістом та спеціями, а також продемонстровано 12 страв. 

До участі у заході долучилися також й українські виробники, зокрема представники Бессарабії, які виступили з доповідями та демонстрацією унікальної крафтової продукції.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

З, одного боку, одеська кухня сьогодні не викликає інтерес у більшості одеських рестораторів. А з іншого – привертає увагу шефів з інших регіонів. Адже кожен рецепт та страва, продемонстровані на майстер-класі Taste of Odessa&Bessarabia, можна легко інтегрувати в меню будь-якого ресторану. Так, наприклад, знання по підготовці баранини дозволяє усунути неприємний запах м’яса, витяжне тісто можна застосовувати для приготування не тільки плацинд, а й штруделів, пирогів та пиріжків, а створення правильного купажу спецій зробить страви не тільки пряними, а й корисними.

Також, як виявилося під час підготовки та проведення майстер-класу, багато страв можна приготувати з локального дунайського оселедця. Окрім соління, організатори показали відварений оселедець в бульйоні з додаванням тархуну та бодяну, а також з гарніром із болгарського перцю, ріпчастої цибулі, стебла селери, сметани, тім’яну та паприки.

Окремою темою, яка визвала захоплення усіх учасників і партнерів, було створення  страв на доставку та кейтеринг з локальних продуктів. Так, бренд-шеф та спеціаліст зі спецій Асмік Гаспарян розробила спеціальну коробку смаків з одеських страв у мініатюрі на кшталт finger food, і розповіла про те, як зробити прибутковий бізнес для доставки. За таким принципом можна працювати з будь-яким регіоном і робити цікаві пропозиції не тільки для туристів, а й для мешканців міста.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Окремою лекцією на Taste of Odessa & Bessarabia була тема спецій і трав Бессарабії, під час якої Асмік Гаспарян розкрила смакові та ароматичні властивості спецій, їх вплив на систему ЖКТ і травлення.

Всі спікери Taste of Ukraine  розділяють філософію сезонності і локальності. Так, наприклад, Дмитро Руденко, бренд-шеф-мережі Mamamia і дослідник кухні народів Бессарабії, вважає, що слідуючи принципу сезонності і локальності, можна нагодувати більшу кількість людей.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

«Тільки уявіть, що за ціною одного лобстера можна нагодувати 10  людей плациндами та отримати в 10 раз більше подяк. Саме тому я обираю демократичні локальні продукти, якими можна нагодувати багато людей та отримати насолоду від того, що зробив цей світ смачнішим, а людей добрішими», – каже Дмитро Руденко.

Бренд-шеф провів майстер-клас по витяжному тісту і різним начинкам з овочів, м’яса, птиці, та сиру. Разом з учасниками він приготував усім відомі пироги – плацинди, проте в абсолютно різному форматі: плацинда, як основна страва, плацинда, як-десерт, плацинда-гарнір і плацинда на кшталт фаст-фуду.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Витяжне тісто є основою багатьох страв в Бессарабії. Воно легше, корисніше і може бути гарною альтернативою всім дріжджовим пирогам і піці. Однак для приготування звичайної плацинди потрібно знати декілька технік, зробити багато маніпуляцій з інгредієнтами та вміло маніпулювати спеціями.

Ще один спікер Taste of Odessa&Bessarabia шеф-кухар Олександр Залужний, який створює культуру їжі в ресторані «Провінція» і вчить гостей куштувати своє, впевнений, що регіональні та локальні страви можуть бути набагато цікавішими гостям.

«Ви всі знаєте таку страву, як лазанья, а ось бессарабський пиріг з 8-12 шарів витяжного тіста, який можна подавати з різними начинками, на кшталт лазаньї,  однак в рази цікавіше і смачніше, більшість кухарів не знає і не застосовує», – зазначає Олександр Залужний. 

Цього разу на майстер-класі були продемонстровані локальні аутентичні продукти з Бессарабії, такі як: козяча бринза, полинове вино, сиров’ялене м’ясо, хліб на винних дріжджах, дунайський оселедець.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Організатори Taste of Ukraine вдячні усім партерам та друзям заходу за підтримку та запрошують учасників на наступний захід у листопаді. За анонсами проєкту можна слідкувати на офіційній сторінці у Facebook.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi