Український посуд: де купувати крутий посуд українського виробництва - PostEat

пошук

Український посуд: де купувати крутий посуд українського виробництва
10-09-2019 0 8685


Редакція PostEat розповідає, де купувати крутий посуд українського виробництва. Українська земля багата на таланти, як створюють справді захоплюючі витвори гончарного мистецтва. Цими витворами можна милуватись, надихатись, дарувати дорогим людям та використовувати за призначенням, додаючи неповторності святковому столу. Ми знайшли українських майстрів, які розповіли нам про історію власних брендів та якими виробами готові здивувати вас просто зараз.


SoulFul Ceramics/ Авторская керамика       

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Бренд SoulFul Ceramics, що в перекладі означає «душевна кераміка», створений у 2014 році. Засновником і автором усіх робіт є художник-графік за освітою Ольга Лагода. Майстриня навчалася на факультеті прикладного мистецтва, тож з технологією та специфікою роботи з глиною знайома ще з часів школи. І хоч створення та історія бренду почалася 2014 року, керамікою Ольга почала займатися задовго до цього — майстриня зізнається, що їй завжди хотілося робити посуд, котрий міг бути не тільки утилітарною річчю, а й предметом інтер’єру. Саме тоді прийшла ідея створення бренду. Назва SoulFul Ceramics обрана не випадково, адже майстриня у кожному виробі залишає часточку свого бачення, своєї енергії та любові до своєї справи. На даний момент майстерня займається виготовленням тарілок, блюд, ваз та чашок різних форм, котрі можуть бути як частиною інтер’єру, так і використовуватись за призначенням. Крім цього, до новорічних свят у SoulFul Ceramics строюють святкову колекцію ялинкових прикрас та декору. Всі роботи виконуються з різних типів глини в основному українського походження та харчової поливи (глазурі) виробництва Німеччини. Вироби SoulFul Ceramics можна придбати онлайн на сторінках бренду в соціальних мережах або на тематичних маркетах.

Ціни: від 300 до 1500 грн в залежності від виробу.

Де купити: Facebook, Instagram


Велика Богаїха / VelikaBogaiha Design        

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Студія дизайну «Велика Богаїха» утворилася у 2015 році, проте саме під цим іменем почала активно працювати з 2017 року. Над усіма етапами виготовлення виробів разом працюють два майстри — Маргарита Дем’янець та Іван Івасюк, іноді залучаючи до роботи рідних. Робота майстрів починається з видобування глини на місцевому кар’єрі, яку потім замочують, висушують та переминають перед виготовленням. Потім починається етап створення дизайну та процес ліпки, яким Маргарита та Іван також займаються разом. Майстри зазначають, що для них на першому місці відчуття гармонії — в кожен виріб вони прагнуть вкласти світовідчуття, звідси беруться і форми майбутніх виробів. На думку та відчуття майстрів, форма речей має бути простою та водночас глибокою, здатною «зафіксувати» людину у поточному моменті життя. Для того, щоб створити дійсно продуману форму, майстри «Великої Богаїхи» відмовились від гончарного кола і ліплять усі вироби вручну. Відмовились вони і від палітри кольорів, надавши перевагу чорному кольору — для отримання такого кольору майстри використовують давній та екологічний спосіб обробки кераміки – димлення (або чорніння). Студія дизайну «Велика Богаїха» займається створенням різних дизайнерських речей для дому — це посуд для кухні, чайні набори, інколи невеликі колекції для ресторанів, а також різні елементи інтер’єрного декору (вази, світильники, керамічна плитка ручної роботи). На даний час замовити і придбати роботи можна тільки онлайн.

Ціни: чашки від 200 до 450 грн, чайники від 1000 грн, вазочки і вази від 400 до 7500 грн, плитка від $200 до $1000/м2.

Де купити: Facebook, Instagram


Gappaso ceramic       

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Майстерня Gappaso ceramic займається виготовленням керамічного посуду, світильників, ламп, ваз, предметів для китайської та японської чайної церемонії. Засновник бренду — Микола Самігуллін, він же майстер і дизайнер робіт. З глиною він працює з 2008 року, а назва бренду — Gappaso ceramic з’явилась в 2012 році. У 2008 році Микола підробляв в керамічній майстерні з виготовлення квіткових горщиків. Одного разу він взяв додому шматок глини і вирішив зліпити щось самостійно — з того дня і почалося його захоплення. Він зрозумів, що в глині ​​прихований величезний потенціал і наступні десять років він пізнавав глину, як матеріал і нескінченно експериментував, відкриваючи для себе все більше її різних властивостей, фактур і форм. Майстер дозволяє глині проявляти її природну фактуру, створюючи максимально живі вироби. У своїх роботах він намагається зберегти первісність глини, не приховувати і не виправляти її природні нерівності, а навпаки – виділяти і підкреслювати її природну красу. «Дуже важливо в цьому світі поважати і любити все живе. Коли я навчився бачити в глині Вчителя та почав ставитися до неї з великою повагою і любов’ю, тоді вона розкрилася для мене по-справжньому», — розповідає Микола. Микола працює переважно з німецькими та українськими глиняними масами і використовує в роботі харчові німецькі, польські та американські глазурі. Вартість виробів залежить від складності роботи, кількості використаних матеріалів і часу, витраченого на створення роботи. Наживо познайомитися з роботами можна на виставках і ярмарках, участь в яких анонсують на сторінках майстерні в соцмережах.

Ціни: чашки від 350 грн, лампи близько 5000 грн.

Де купити: Facebook, Instagram, Etsy


GORN 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Гончарна майстерня GORN була заснована в січні 2018 року. GORN це не просто команда майстрів, а майже родина з 8 однодумців. Більшу частину кераміки майстерні виготовляють Юрій Мирко та Настя Боровенська, а для розробки спецзамовлень та інтер’єрних рішень команда іноді додатково співпрацює з дизайнерами. Старший майстер Юрій Мирко має профільну освіту та працює з керамікою вже 19 років, тому знає про неї практично все. Художник-гончар Настя Боровенська також отримала профільну освіту і приєдналась до майстерні GORN через рік після закінчення вишу — більшу частину свого часу Настя приділяє виготовленню посуду: тарілок, чашок, чайників та художньому розпису. В своїй роботі команда GORN сповідує японську філософію вабі-сабі — майстри не шукають ідеально рівних форм, тому кожен виріб є самодостатнім та унікальним. «Наші вироби не для всіх. Ми не женемося за трендами, а створюємо те, до чого лежить наша душа. Розділяємо наші творіння з тими, хто здатен їх зрозуміти», — підкреслює старший майстер Юрій Мирко. Команда вірить, що кераміка зберігає настрій майстра, в якому він її створював, тому під час роботи майстри слухають мантри, палять пахощі та перебувають у доброму гуморі. Для покриття виробів в GORN використовують ангоб, емалі, глазурі та метали (бронзу, золото та ін.). Більшість кераміки створюється на гончарному колі, ручна ліпка застосовується для створення елементів декору, скульптур та інших виробів довільних форм. Також в майстерні використовують технологію відминання у гіпсових формах, які виготовляють самостійно — вона використовується для створення серійної продукції. В майстерні GORN встановлені великі печі для запікання, що дає можливість створювати цільні вироби більше 1 м висотою та до 80 см шириною. Роботи майстерні прикрашають заклади «БПШ» (пончики), «Балувана Галя» (люстри) та приватні інтер’єри.

Ціни: тарілки від 220 грн, вазочки від 550 грн, вази від 1300 грн.

Де купити: Facebook, Instagram, вул. Світлогорська 2/23 (майстерня, про візит треба попереджати); вул. Хрещатик 34 (Всі Свої: Дім та Декор); вул. Велика Васильківська 100 (готель Holiday inn); вул. Нижньоюрківська, 31 (магазин Sofastore); вул. Гончара 4 (магазин «Палатка»).


SaGa Pottery  

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

SaGa Pottery — сімейна майстерня, назва якої походить від імен творців бренду. Всю роботу власники ми робимо удвох, розмежувавши зони відповідальності: Саша — повністю займається виробничими питаннями, Галя — маркетинговим просуванням. Також пара залучає до творчих експериментів власних дітей. Ніхто з пари не має художньої освіти, так склалось, що Галя досвідчений маркетолог, а Саша займався продажами більше 15 років. Проте вони завжди мріяли займатись творчістю та почали з живопису в якості хобі — і ось уже більше двох років разом працюють з керамікою. Спочатку пара робила вироби для себе, придбала гончарний круг і піч, зробили літню майстерню і творили цілодобово. Надлишок виробів підштовхнув пару до участі у профільному маркеті, де SaGa Pottery отримали багато позитивних відгуків та почали створювати кераміку для продажу. Вироби бренду підкорюють своєю чесністю — вигинами і природними фактурами, в яких видно пластичну та тверду глину. SaGa Pottery створюють вази, чашки, блюда, тарілки, також проводять індивідуальні майстер-класи по гончарству. 

Ціни: блюдо, діаметр 30 см – 1550 грн, блюдо діаметр 38 см – 1750 грн, ваза, висота 30 см – 2100 грн, ваза, висота 35 см – 2600 грн, тарілка, діаметр 26 см – 600 грн, чашка – 400 грн.

Де купити: Facebook, вул. Саперно-Слобідська, 37 (майстерня/шоурум); вул. Хрещатик 34 (Всі Свої: Дім та Декор); вул. Велика Житомирська, 31 (інтер’єрний салон Raro D. home design).


OLD ROOT ceramics  

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Кераміку під брендом OLD ROOT ceramics з 2014 року створює Володимир Шлапунов, інколи йому в цьому допомагає дружина. До появи власного бренду Володимир витратив більше року на самостійне вивчення гончарної майстерності. Для створення посуду майстер використовує українську глину зі Слов’янська та німецькі поливи (глазур). Весь посуд виготовляється на гончарному колі та декорується вручну. Оскільки в роботі не використовуються форми або штампи, створення одного виробу займає від 1,5 до 6 годин залежно від складності. Всі вироби проходять два випали. Володимир зазвичай декорує посуд або ручною різьбою, або об’ємним орнаментом з рідкої глини. В асортименті продукції майстерні OLD ROOT ceramics чашки, чайники, чаші для в’язання, великі салатники, стакани і декоративні блюда. Зараз Володимир працює над розширенням асортименту і створенням банок для сипучих субстанцій, свічок, ваз, тарілок різного призначення та іншого. Придбати продукцію майстерні можна в соціальних мережах, на спеціалізованих торгових майданчиках в інтернеті та на фестивалях.

Ціни: чашки від 220 грн до 350 грн, чаші для в’язання від 550 грн, блюда 880 грн.

Де купити: Facebook, Instagram, спеціалізований торговий майданчик.


Glyn-kar          

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Гончарна майстерня Glyn-kar створює посуд та авторську кераміку ручної роботи, в якій органічно поєднуються традиції та сучасність. Засновниками та головними авторами бренду є Марина Галуза та Ярослав Бабяк. Хоч з глиною майстри працюють давно, Glyn-kar з’явився в жовтні 2015 року і став сімейною справою. Значне місце в асортименті займає гончарний посуд — горнятка, миски, тарілки, глечики, горщики, пляшки, заварники, а також прикраси, оздоблені різноманітними орнаментами. Майже всі вироби виготовлені в техніці молочіння з поєднанням кольорових глин та полив. Молочіння є давньою технологією випалу, коли кожний виріб занурюється в молоко і потім випікається в печі, набуваючи коричневого відтінку. На даний момент майстри Glyn-kar працюють над поповненням асортименту та багато експериментують.

Ціни: від 50 до 500 грн в залежності від виробу.

Де купити: Facebook, Instagram, вул. Хрещатик, 46а (магазин Podval); вул. Костянтинівська, 20 (магазин Dobro).


MOX   

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Майстерня «МОХ» існує майже три роки, до початку власної справи майстер Євген Бабешко рік навчався у свого друга-майстра та переймав різні техніки. Євген працює один та виконує всі процеси самостійно. В асортименті «МОХу» є посуд для китайської чайної церемонії, посуд для сервірування, а також вазочки і кашпо для рослин. Для роботи Євген використовує українську глину та імпортні глазурі. Всі вироби виконані в техніці ручного ліплення, без використання гончарного круга — Євген застосовує техніки лощіння, тиснення, відновного випалу або молочіння, в кінці вироби просочуються натуральним воском. Кожен виріб проходить три етапи випалу, процес не швидкий і вимагає чимало часу. Продукцію майстерні можна замовити онлайн на офіційних сторінках бренду, а також придбати в мережі чайних магазинів Teahouse.

Ціни: від 250 грн до 700 грн в залежності від виробу.

Де купити: Facebook, Instagram, мережі чайних магазинів Teahouse.

Фото: Facebook SoulFul Ceramics/ Авторская керамика, Велика Богаїха / VelikaBogaiha Design, Gappaso ceramic, GORN, SaGa Pottery, OLD ROOT ceramics, Glyn-kar, MOX

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi