пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
Вчені виявили докази того, що древні люди в період пізнього неоліту виробляли сир та йогурти, використовуючи молоко корів, овець чи кіз. Про це повідомляє Phys.org.
За результатами дослідження, ранні фермери зменшували вміст лактози в молоці, перетворюючи його на сир або інші молочні продукти, такі як йогурт.
Вчені та археологи з Йоркського, Кембриджського, Торунського та Краківського університетів вивчили практику обробки молочних продуктів у пізньому неоліті за допомогою ліпідного та протеомного аналізу. Їм вдалося виявити в керамічних посудинах органічні залишки з високим вмістом сиру, що вказує на виробництво сиру.
У неолітичній Європі непереносимість лактози була поширеною аж до пізньої бронзової доби, коли з’явилася генетична мутація, що дозволила дорослим людям виробляти лактазу — фермент, що розщеплює лактозу в організмі.
Попри непереносимість лактози, що часто зустрічається в цей період, є археологічні свідчення того, що молочні продукти споживалися в неоліті. Серед таких свідчень — кістки тварин, характерні для молочних стад, молочні ліпіди в керамічних посудинах, а також молочні білки в стародавньому зубному камені або зубному нальоті.
Фото: Phys.org; historyforkids.org
Читайте також:
Безпілотний фургон розвозить продукти в Швейцарії
Юрія Ковриженка номінували на премію Wine Travel Awards
У Києві пройде український ресторанний форум «RestoPraktiki»
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi