Українське вино на Горі Афон — символічний жест, велика подія для українського виноробства. Історична місія Сергія Клімова - PostEat

пошук

Українське вино на Горі Афон — символічний жест, велика подія для українського виноробства. Історична місія Сергія Клімова
06-06-2025 0 202


Саме там, де ченці століттями варять вино для літургії, звучатиме українська мова — і зростатиме український виноград.

Проєкт «Vine of Athos» — це благодійна ініціатива і спроба зробити українське вино у священному місці. В також спроба проростити коріння українського виноробства в духовному ґрунті Афону, де кожен кущ лози символізує не лише плід, а й молитву, відродження, пам’ять, участь.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Цю винну естафету на Афоні очолив Сергій Клімов. Його знають всі, хто має стосунок до вина в Україні: підприємець, автор книги «Нерозказана історія українського вина», засновник Kyiv Food & Wine Festival (до речі, вже 22-й раз поспіль!), — і тепер він бере на себе ще одну амбітну роль: керівника винного напряму проєкту відбудови україномовного осередку на Афоні.

Розказуємо детальніше про «Vine of Athos» 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

«Vine of Athos» — це частина великого проєкту (один з 5 підпроєктів осередку) з відбудови 1033-літньої Келії Св. Архангелів, розбудова осередку та приведення до ладу всієї території навколо неї. 

Він триває з 2021 року за благословенням старців монастиря Пантократор. Загальна площа осередку — 1,6 гектара, нині занедбана й поросла хащами. Близько 15% території буде віддано виноробству — з українськими сортами винограду, які вперше в історії проростатимуть на Святій Горі.

Проєкт має конкретну мету: зібрати 3 млн євро до 1.01.2026 на відбудову осередку. І частину цих коштів збиратимуть через винну складову — тобто через символічну участь виноробів і поціновувачів вина у посадці лози, зведенні виноробні, створенні ландшафту, де вино стане частиною духовного ландшафту.

Організатори розказали про те, як все це працює наступне. 

Все дуже конкретно: на план-схемі виноробні можна “забронювати” кущ лози, провести до нього воду чи навіть “закласти” цеглину. Таким чином, ви стаєте опікуном певної частини виноградника на Афоні.

  • Внески — від 500 до 50 000 євро, залежно від обраної ділянки.
  • Якщо хочете повністю взяти під опіку винну частину проєкту — внесок становить 200 000 євро.
  • Усі кошти надходять на офіційний рахунок БФ “Святих Архангелів”.
  • Учасники отримають іменний сертифікат, пам’ятний сувенір, іменне згадування у першому виданні збірки афонських виноробів “ГОРА-2025”.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Цей проєкт також передбачає такі опції: 

  • безкоштовне проживання та харчування для виноробів, волонтерів і паломників.
  • ветерани отримають безкоштовний трансфер та духовну реабілітацію на Афоні.
  • щодня звучатиме молитва українською мовою за тих, хто живе і тих, кого забрала війна.

Задачею організаторів є створити місце сили України на Святій землі, де вино — не просто напій, а символ відродження, духовного коріння, єдності, подяки і плідної праці.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

«Створення виноградника з українськими сортами винограду в духовному осередку нашої країни на Святій Горі Афон — це ще один потужний крок до воз’єднання України з прадавнім корінням — духовним та фізичним. Боротьба за українське майбутнє відбувається як на фізичному, так і на духовному рівнях. Якщо вам відгукується справа, яка буде жити ще довго після нас — доєднуйтесь», — Сергій Клімов

Клімов каже, що догляд за лозою — це форма духовної практики, фокус, який дає сенс, повертає до себе і дає внутрішню опору. І цей досвід можуть пройти всі — не лише ченці, але й військові, винороби, благодійники, кожен, хто хоче бути частиною живої, плодоносної, української справи.

Чому це резонує саме зараз

Світ українського вина стрімко росте — з’являються нові виноробні, відроджуються автохтонні сорти, про українське вино говорять у Лондоні, Берліні та Токіо. Але вкорінення в Афоні — це не тільки міжнародна репутація, а й закладення символічної основи, що вино — це не тільки про гастрономію, це — про віру, спадкоємність, мир.

Таймлайн:

  • Початок збору: 1 січня 2025
  • Завершення: 1 січня 2026
  • Мета: 3 мільйони євро
  • Долучитись до проєкту можна вже зараз.

Фото:  «Vine of Athos», Сергій Клімов

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi