пошук
Влад Войчук
Автор
пошук
Влад Войчук
Автор
Найближчими роками зміна клімату все більше впливатиме на хмелярів в основних європейських регіонах вирощування хмелю. Як кількість зібраного хмелю, так і вміст у ньому альфа-кислот, що відповідають за гіркоту пива, у середньому будуть значно нижчими, ніж у минулому. Такі прогнози опубліковані у дослідженні в Nature Communications.
У зв’язку з цим міжнародна група фахівців закликає до «негайних заходів з адаптації» і вважає за необхідне збільшення площ обробітку.
Під час дослідження вчені вивчили врожайність і вміст альфа-кислот у 90% європейських регіонів у Німеччині, Чехії та Словенії, де вирощували хміль у період з 1971 до 2018 року. У середньому з 2021 до 2050 року дослідники очікують, що в цих регіонах буде приблизно на третину менше альфа-кислоти на гектар посівних площ, ніж у період з 1989 по 2018 рік.
Дослідники пов’язують це, зокрема, із підвищенням температури та зменшенням кількості опадів. Потім ці результати були спрогнозовані на майбутнє за допомогою кліматичних моделей. Хоча дослідження частково піддалися критиці з боку місцевих фахівців з хмелю, основна проблема добре відома.
Селекціонери вже відреагували на зміну клімату, що насувається: старі сорти практично «витіснені» кліматичними змінами, у той час, як нові сорти «набагато стійкіші до кліматичних змін».
Читайте також:
Рок-гурт AC/DC випустив віскі на честь 50-річчя
За вересень 2023 року в Україні відкрили 2025 ресторанних ФОПів
Проєкт «Мед мінних полів» допоможе збирати кошти на розмінування України
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi