З'явилась captcha, що кидає виклик упередженням та долає стереотипи про людей з інвалідністю - PostEat

пошук

З'явилась captcha, що кидає виклик упередженням та долає стереотипи про людей з інвалідністю
26-02-2024 0 252

Партнери

Автор


Компанія METRO Україна запустила капчу (captcha), яку можуть пройти тільки люди без упереджень. На противагу традиційному тесту, який використовують, щоб відрізнити людину від бота, нова капча привертає увагу до проблеми нерівного ставлення до людей з інвалідністю. 

Капча – це спеціальний тест для розрізнення комп’ютерів і людей. Найпопулярніший її різновид – це відбір зображень на задану тему. Користувачеві пропонують знайти ілюстрації, які містять певний об’єкт, наприклад, виділити всі зображення з автомобілями. Капча від METRO Україна під назвою “Люди з можливостями” дозволяє перевірити себе на наявність упереджень та стереотипів. Її сконструювали так, щоб показати, що всі люди мають рівні можливості. Попри будь-які зовнішні відмінності, кожен може реалізувати свій потенціал. Пройти капчу можна на сайті та в застосунку METRO Ukraine.

Ініціатива стала першим етапом у співпраці METRO Україна із центром протезування та реабілітації Superhumans CenterУ 2023 році METRO Україна та Superhumans підписали договір про надання благодійної допомоги. Компанія вже передала 12,5 мільйонів гривень на протезування українців, які втратили кінцівки внаслідок війни, і ще 12,5 мільйонів планують перерахувати протягом 2024 року.

Співпраця із Superhumans є частиною глобальної цілі METRO Україна – створити новий світогляд, вільний від стереотипів та упереджень. Компанія прагне змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю як до рівних, з такими ж можливостями, як і в інших. Тому, після проходження капчі, кожен може перейти на спеціальний ресурс, щоб дізнатись більше про ідеї рівності та безбар’єрності в Україні. Для кампанії створили відеоролик, у якому розповіли про можливості, які допомагає повернути цей проєкт.

Понад 200 000 українців отримали серйозні травми від початку повномасштабного вторгнення, а близько 20 000 з них потребують протезування. Більшість людей сприймає протез руки чи ноги як обмеження, хоча насправді – це інструмент, який повертає людині можливості для повноцінного життя. Саме тому, METRO Україна прагне повернути ці можливості українцям, що втратили кінцівки внаслідок війни, та подолати стигми й стереотипи, пов’язані з темою інклюзії. Ми віримо, що кожна людина – унікальна й цінна, а у світі рівних можливостей немає обмежень,” — коментує Олена Вдовиченко, генеральна директорка METRO Україна.

“Ми будемо країною з доволі високою кількістю людей з інвалідністю. Це – назавжди частина нашої історії, але від нас залежить, чи це буде країна жертв війни, чи це буде країна супер людей. Разом з нашими партнерами ми будуємо країну супер людей. Наша велика мета – не просто дати людині протез, а допомогти їй повернутися до повноцінного життя. Для цього не достатньо протезувати, потрібно змінювати наші міста і змінюватися нам самим. Наші цілі з побудови інклюзивного та безбар’єрного суспільства співпали з цілями METRO Україна, тому ми безмежно раді такому партнерству,” — коментує Ольга Руднєва, генеральна директорка Superhumans Center.

Про METRO Україна:

METRO Україна вийшла на український ринок у 2003 році. Наразі компанія управляє 23-ма класичними центрами оптової торгівлі METRO у Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові, Кривому Розі, Полтаві, Вінниці, Запоріжжі, Чернівцях, Миколаєві, Рівному, Івано-Франківську та Житомирі; та 3-ма магазинами смарт-формату у Тернополі, Луцьку та Чернігові. За понад 20 років діяльності в Україні METRO інвестувала в національну економіку понад 600 млн. євро. Обсяг продажів компанії METRO Україна за 2022/2023 фінансовий рік (жовтень 2022 р. – вересень 2023 р.) склав 661 млн. євро. METRO Україна входить до складу METRO.

Про Superhumans:

Superhumans Center – сучасна клініка із протезування, реабілітації, реконструктивної хірургії та психологічної підтримки для військових та цивільних, постраждалих від війни в Україні. “Superhumans” є некомерційним підприємством, усі послуги в клініці безкоштовні для пацієнтів.  Центр фінансується донорами та партнерами. Перший Центр “Superhumans” було відкрито у квітні 2023 року біля Львова (Україна). Найближчим часом центр має намір розширитися в інші регіони України. Проєкт ініційовано українським бізнесменом Андрієм Ставніцером.

Головна фото: Marco Bianchetti on Unsplash  


Текст та фото надані партнером.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу.

Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi