пошук
Лиза Безкоравайная
Автор
пошук
Лиза Безкоравайная
Автор
Півтора роки тому киянин Микола Вахлюєв продав квартиру, віддав улюблену кішку Марлу і поїхав за своєю дівчиною прямо в Париж. А після повернення разом з другом заснував Blénoir, де печуть справжні французькі млинці.
«У Франції бабусі вчать онуків готувати млинці майже з пелюшок, а рецепти передають із покоління в покоління. Це ціла традиція. Ми вирішили відтворити атмосферу справжніх французьких млинцевих будинків в Києві. Люди вже втомилися від однакових хот-догів, бургерів і нескінченної локшини. Так чому б не почати пекти млинці і розвивати млинцеву культуру вдома?» — розповідає Микола Вахлюев.
«Спочатку ми багато жартували, листувалися в месенджерах, обмінювалися ідеями. А потім жарт переріс у серйозну задумку. Коли Коля повернувся з Парижа з дівчиною під одну руку та із розелою — паличкою для розкочування тіста млинців — в інший, я зрозумів, ми просто зобов’язані щось зробити. Вже через тиждень ми купили гальтьєру і почали на ній пекти млинці. Так ідея стала реальністю », — говорить співвласник Blénoir Ігор Солонинка.
У Blénoir готують автентичні французькі млинці двох видів: галети — солоні млинці з гречаного борошна і солодкі крепи з пшеничного. Їх подають з різноманітною начинкою. В меню є галети з шинкою, хамоном, зі слабосоленим лососем, із козячим сиром і медом та вегетаріанський млинець із баклажаном на мангалі. Основа солоного млинця складається з яйця, цибулі та сиру емменталь, а родзинка — фірмовий соус із Парижа.
Солодкі крепи теж рясніють смаками: класичні з вершковим маслом і тростинним цукром, з бананом, із медом і мигдалем. А також авторський Une Crêpe Lapin або кролик-креп — мікс з нутелли, банана, мигдалю і лікеру Baileys для затятих ласунів.
Готує млинці команда поварів під чуйним керівництвом Миколи. За його плечима досвід роботи в топових закладах Києва: бургерні Diner, Furgoneta, ресторан Улюблений Дядя і готель Hyatt Regency. Але пекти млинці Микола Вахлюев навчався у справжнього майстра, власника млинцевої в Парижі 70-річного Фредеріка. Називає його патроном і згадує з повагою. «Ми з дівчиною жили в будинку з пекарнею на першому поверсі, відкритою з 1981 року. Її власник — мій патрон і наставник. За млинцями від Фредеріка парижани стоять у черзі по 1,5 години. Я попросився до нього на стажування і працював безкоштовно. Він показав мені, як правильно місити тісто, дотримуючись пропорцій, поділився своїми рецептами солодкого і солоного тіста», — говорить Микола.
На приготування одного французького млинця йде 7 хвилин. Власники стверджують, що це найоптимальніший час: «Млинець, як і вся Франція, дуже безпечний. Там люди виходять на променад і не поспішають, як в Києві, не біжать нікуди. З млинцями теж поспішати не можна. Іноді просто необхідно зупиниться, почекати 7 хвилин і смачно поїсти ».
Порція в Blénoir теж європейська. Стандартний млинець з начинкою важить майже півкілограма (490 грам).
Ціна крепа — від 70 грн, а галета — від 150 грн.
Де спробувати французькі млинці від Blénoir?
На вихідних 8-9 вересня на Літературному Кураж Базарі
Адреса: 19-й павільйон ВДНГ
З’їсти млинець і запити фірмовим коктейлем завжди можна, завітавши в Black Tot Bаr.
Адреса: Велика Житомирська, 16
Години роботи: середа — субота з 18:00 до 02:00
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Контакти:
Ігор Солонинка
Тел.: (063) 749- 55- 95
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi