9 японських страв, які страшно пробувати: азійські суперделікатеси - PostEat

пошук

9 японських страв, які страшно пробувати: азійські суперделікатеси
19-09-2019 0 11597


Ви вважаєте себе справжнім гурманом? Коли їдете у подорож або у відпустку, завжди шукаєте традиційні або незвичайні страви? Тоді ця підбірка саме для вас. 9 японських страв, які страшно пробувати: азійські суперделікатеси.

Якщо вам цікаво, які ще незвичайні страви існують в японській кухні та чим пригощають японці туристів, читайте наш матеріал.

 


Страва: Око тунця.

Фото: Deep sea news

Де: Японія, Східна Азія.

Деталі: Око тунця – це популярний делікатес японської та східно-азійської кухні. Існує багато способів приготування цієї страви, однак найчастіше її варять і приправляють за смаком: соєвим соусом, цукром або саке (японська рисова настоянка). Кажуть, щоб насолодитися цим делікатесом, варто починати з очних м’язів, перш ніж перейти до очного яблука. Потім з’їсти жирну речовину під шкаралупою, смаком вона нагадує кальмара або восьминога. У 90-х роках японські ЗМІ стверджували, що якщо регулярне вживання ока тунця позитивно впливає на розумові здібності. Адже у цій страві, як і в багатьох інших видах риби, міститься багато Омега-3 жирні кислоти, дуже корисні для нервової системи та мозку.


Страва: Іка Ікідзукурі (Ika Ikizukuri).

Де: Японія.

Деталі: Ікідзукурі у перекладі «приготовлений живцем» страва з живої риби або морепродуктів. Іка Ікідзукурі – це кальмар, якого подають до столу, поки він живий. Шеф-кухар особливими способом нарізає кальмара, аби його можна було розібрати паличками і подає страву в простому сашимі-стилі. Популярною страва стала у 2010 році завдяки вірусному відео із обезголовленим кальмаром в тарілці, який ще рухався. Цьому навіть дали назву «їжа, яка танцює» або «танцюючий кальмар в мисці». Якщо ви любитель гострих відчуттів, обов’язково скуштуйте Іка Ікідзукурі.


Страва: Хорумон’які.

Де: Японія.

Деталі: Хорумон’які або Horumon, Horumonyaki у перекладі «викинутий товар»– це страва із засмажених нутрощів. У багатьох західних країнах, де споживання нутрощів не так поширене, субпродукти викидають або роблять з них корми для домашніх тварин, а от японці навчилися майстерно їх готувати. Хорумон’які – це суміш, яка складається із серця, молочної залози, кишечника, легеневої артерії, стравоходу тощо. Готують хорумон’які на грилі або барбекю. Найпершу страву із нутрощів приготували в Осаці у 1940 році, а зараз вона дуже поширена на всій території Японії.


Страва: Нато.

Фото: La Cour d’Orgères

Де: Японія.

Деталі: Нато (nebaneba), що у перекладі з японської означає «липкий». Це традиційна японська страва, виготовлена із заброджених соєвих бобів. Японці полюблять їсти нато з рисом, раменом або суші. Однак, більшість людей із західних країн, ймовірно, відмовляться це їсти. Причина цьому – неприємний запах, гіркий смак та, однозначно, те, як виглядає страва. У Японії говорять, «Якщо ти не їв нато, то ти не куштував японську кухню».


Страва: Ширако.

Фото: Калурианство

Де: Японія.

Деталі: Ширако – це традиційна японська страва із риб’ячих молок. Найчастіше використовують молоки тріски або оселедця, бо вони дуже багаті на омега-3 та омега-6 жирні кислоти. Тому японці вважають, що це не лише смачно, а й корисно. Є кілька способів приготування молок – їх подають сирими, тушеними, смаженими або готують у фритюрі.


Страва: Риба фугу.

Фото: FishingDay

Де: Японія.

Деталі: Фугу вважається найнебезпечнішою стравою у світі. Для її приготування використовують рибу, яка містить смертельну отруту тетродотоксин. Спосіб приготування триває кілька років. Рибу засолюють і маринують, щоб вивести з м’яса токсин. Неправильно приготовлена страва може стати останньою у вашому житті. Однією порцією цієї отруйної риби можна вбити 30-40 людей. Подають рибу нарізаною тонкими шматочками у поєднанні з різними соусами. В ресторанах порція фугу коштує приблизно $500. До речі, з міркувань безпеки фугу заборонено їсти імператорові Японії.


Страва: Сакура-ніку.

Де: Японія.

Деталі: Сакура-ніку, «м’ясо вишневого цвіту» – це страва з конятини. Назву цьому делікатесу дали через яскравий колір м’яса, особливо, коли воно свіжозрізане. Страву готують із тонко нарізаного конячого м’яса, додаючи соєвий соус та часник.


Страва: Kujira – М’ясо кита.

Де: Японія.

Деталі: Китове м’ясо – ще один японський делікатес, який, на думку японців, допомагає боротися з деменцією. На відміну від багатьох інших країн, де промисел китів заборонений, комерційний китобійний промисел все ще зустрічається в Японії. Це дуже шкодить популяції китів та всій екосистемі океану. Але японці не уявлять своє життя без цього. Кити є ссавцями, тому на смак їхнє м’ясо більше схоже на м’ясо сухопутних тварин, а не на рибу. Китове м’ясо – джерело величезної кількості корисних речовин. Звичайно, зараз китове м’ясо не є стравою широкого вжитку, але його і досі подають у багатьох ресторанах в Японії як делікатес.


Страва: Kurozukuri – курозукурі.

Фото: tofugu

Де: Японія.

Деталі: Курозукурі – японський делікатес, виникнення якого датують епохою Едо – близько 300 років тому. Страва має чорне забарвлення завдяки кальмаровим чорнилам. Курозукурі вважається одним з найкращих гастрономічних надбань Японії. Найчастіше курозукурі їдять із локшиною та саке. Японці говорять, що не потрібно звертати увагу на незвичайний вигляд, ця страва може стати вашою улюбленою незвичайною закускою.

Головна фотографія: FishingDay

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi