пошук
пошук
День Всіх Закоханих і шоколад, шоколад і День Всіх Закоханих. «У чому тут зв’язок», — запитає нас допитливий читач. А ми вам скажемо: «тааа… ніякого, ніякого зв’язку там немає!». А що ж є? Чому це в усьому світі найвідоміша традиція на ДСВ дарувати шоколад? Дехто скаже, що шоколад дарують у ДСВ через його афродезіак….ційні (о, Боже!!) властивості. «Ну такоє..», — скажемо ми, хоча… може так і є. Ми не впевнені. Але є інша, більш цікава, версія.
Феномен шоколадних цукерок на ДСВ пов’язують з одним талановитим підприємцем із Великої Британії Вікторіанських часів, Річардом Кадбері. Який придумав, як можна заробляти більше на продажі шоколаду, якщо пов’язати його з якимось дууууже популярним святом. Ну, наприклад День Святого Валентина.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
А що, власне, такого? Коли в тебе кондитерський бізнес, це передбачає, що ти виробляєш продукт, а люди його купують. І для просування у сезонне затишшя між Різдвом і Великоднем, треба якось стимулювати взагалі-то споживача до придбавання шоколадної продукції. Щобільше, у 1870-х роках монополія на виготовлення шоколаду на британському ринку належала французьким виробникам. І з цим також Річард Кадбері, як підприємець, не хотів особливо миритись. Але, незалежно від причини, кінцевий результат був прекрасним, смачним, а головне всім до вподоби! Тож, хто такий Річард Кадбері? Красунчик і розумничка!
Діло було так. У Вікторіанську епоху були популярними любовні листівки. Їх прикрашали пухкими амурами, стрілами кохання, сердечками та різними романтичними картинками. Ідея Річарда була простою – він переніс романтичні зображення на скриньки, зробив їх у формі серця, наповнив шоколадними цукерками й запропонував дарувати закоханим.
«Вишукані шоколадні цукерки» від Кедбері (або асортименти цукерок) виготовлялись спеціально до ДСВ. Від ретельно розмальованих картинок не можливо було відірвати очей, їх можна було вирізати та приклеювати на любовні листівки. Річард Кадбері, маючи значні художні таланти, вирішив використовувати свої власні картини для нанесення на святкові скриньки. А моделями для малюнків часто були діти Річарда, саме з них малювали мімішних амурчиків із сердечками. На коробочках також зображувались квіти та сцени зі святкових подорожей. Ось так були представлені перші вишукані шоколадні коробки британського виробництва. Вони виявилися настільки популярними, що бізнес компанії Cadbury одразу пішов у гору, а також заложив підґрунтя для розвитку кондитерської індустрії в Британії.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Вишукані шоколадні коробки високо цінувалися вікторіанцями як особливі подарунки. Пізніше вони використовувалися як скриньки для дрібничок. Враховуючи цей факт, кожна скринька продумувалась таким чином, щоб подальше використання було зручним та практиним. Дизайн варіювався від скриньок, покритих оксамитом із внутрішніми дзеркалами, вкритими коштовностями на шовковій підкладці, до скриньок із зображеннями кошенят, пейзажів чи привабливих леді на кришці.
Популярність скриньок з шоколадом була величезною та продовжувалась до їхнього зникнення під час Другої Світової Війни. Шоколадні скриньки Вікторіанських та Едвардіанських часів сьогодні є цінними екземплярами для всіх світових колекціонерів. Багато оригінальних скриньок збереглись і знаходяться у приватних колекціях.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Компанія Cadbury була заснована в Бірмінгемі, Англія, в 1824 році Джоном Кадбері. Але успішною компанію зробив його другий син Річард. Річард був саме тією людиною, хто зробив бізнес батька комерційно успішним та зміг монетизувати зв’язок між коханням та кондитерськими виробами. Компанія Cadbury перша випустила коробку цукерок у формі серця до Дня Святого Валентина в 1868 році.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.
Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:
Коментарi