Новини, щоб відволіктись: Le Beaujolais Nouveau est arrive! Французький кавіст розповів, чим особливий врожай 2022 - PostEat

пошук

Новини, щоб відволіктись: Le Beaujolais Nouveau est arrive! Французький кавіст розповів, чим особливий врожай 2022
28-11-2022 0 868


Прим. ред. Ми тримаємось і намагаємось працювати, якщо ми можемо якось відволікти від стресу, поганого настрою, паніки або апатії, ми будемо це робити. У нас, команди, яка в Києві, як і у всіх немає світла, інтернету, води, тепла і майже немає сил, але ми все одно не здамося. Ми постійно на зв’язку з нашими колегами, які працюють за кордоном та роблять для нас репортажи щодо гастроподій та гастроновин в Європі. Незважаючи на енергетичний террор зі сторони росії — країни терориста, ми вистоїмо і переможемо. 

У третій четвер листопада у Франції хвилею радості прокотилося свято молодого вина, відоме на весь світ як Beaujolais Nouveau. Французи дуже люблять цей день, який у них асоціюється з веселощами, легкістю, безтурботними посиденьками з друзями до пізньої ночі. І обов’язково з келихами, по вінця наповненими першим вином нового врожаю, яке ще місяць тому гронами висіло на лозах. Це червоне яскраве в ароматиці і смаку вино з сорту Gamay. Для нього характерні насичені малинові, полуничні, вишневі тони, що перегукуються зі смаком бананів і цукерок. Звучить апетитно, чи не так. Однак його життя коротке, – вино з сорту Гаме за виключенням низки статусних апеласьйонів треба пити тут і зараз, не витримувати, не відкладати на Новий рік або особливі події. Ось такий загалом імідж у Божоле нуво.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Фото: https://www.beaujolaisnouveau.fr/

Це вина насолоди, які ідеально підходять до найрізноманітніших страв і ситуацій!

Цей рік не став виключенням. Французи жваво зустріли появу першого вина сезону. Beaujolais Nouveau заповнило вітрини винних бутиків, супермаркетів, полиці барів та ресторанів 17 листопада. Після того, як опівночі за традицією була пробита бочка молодого вина, яке у Франції також називають primeur. Головне дійство за звичаєм відбулося у Beaujeu – історичній столиці Божоле. Там щороку проходить кількаденний фестиваль Sarmentelles, з дегустаціями, факельною ходою, музикою, шоу.

Слоган свята — Le Beaujolais Nouveau est arrive («Божоле нуво прибуло») звучить цієї ночі у всіх точках продажів. Beaujolais Nouveaux і Beaujolais Villages Nouveaux експортується у 110 країнах, зокрема, й Україну.

«Це вина насолоди, які ідеально підходять до найрізноманітніших страв і ситуацій«, – розповів у коментарі Posteat один з покупців, який разом із друзями вибрався продегустувати смаки цьогорічного божоле у Парижі. До слова, виявити точки продажу Beaujolais Nouveau напрочуд легко. Впродовж всього четверга, а подекуди і на вихідних біля винних бутиків і закладів відвідувачів і перехожих пригощали сетами молодого вина.

Кавіст бутика відомої винної мережі у Франції Ульрік Ламберт дав нам кілька коментарів про цьогорічне Beaujolais Nouveaux.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Наскільки особливе свято Beaujolais Nouveaux для французів?

Beaujolais Nouveaux залишається дуже відомим і популярним фестивалем у Франції. Однак використання певними виробниками компонентів для модуляції смаку вина дещо зменшили ентузіазм серед споживачів. Водночас після випуску нового врожаю завжди настає «традиція» (традиційне виноробство з дотриманням суворих стандартів і норм, – ред.).

Виграшні пари для цього сорту вина найпростіші — сир, ковбаса та друзі!

Як оціните якість Beaujolais Nouveau 2022 порівняно з минулим роком?

У винах, відібраних 2022 року, якість дуже однорідна, а концентрація аромату досить інтенсивна. 2021 рік був більше орієнтований на свіжість, хрускіт. У 2022 вина мають більш округлі таніни (дубильні речовини, що надають терпкість вину, – ред.) і ширшу палітру ароматів сорту Gamay.

Скільки цього року в середньому коштує добре Beaujolais Nouveau?

Гарне божоле можна знайти за ціною від 7 до 9 євро.

Разом з Beaujolais Nouveau на прилавках з’явилися інші вина з поміткою Nouveau, наприклад, Macon Villages Nouveau (вино з іншого регіону Бургундії з сорту Шардоне, – ред.). Це може збити з пантелику пересічного споживача, чи не так?

Село Macon — це справді не Beaujolais Nouveau. Це вино з регіону, який, однак, дуже близько до Божоле, південь Бургундії.

Яку їжу рекомендуєте до Beaujolais Nouveau?

Виграшні пари для цього сорту вина найпростіші! Сир, ковбаса та друзі!

Насамкінець ще кілька фактів про одне з найпопулярніших вин у світі.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Фото: https://sarmentelles.fr/

Beaujolais Nouveau – це фруктове червоне вино, виготовлене зі зібраного вручну винограду. Саме, вирощеного в регіонах Божоле та селі Божоле. Його виготовляють за допомогою методу «вуглекислої мацерації» і розливають у пляшки уже через 6-8 тижнів після збору врожаю. Таким чином вино виходить з дуже низьким вмістом танінів та з високою кислотністю, інтенсивними ароматами винограду, малини, журавлини, цукатів, інжиру, банана і навіть жувальної гумки.

Beaujolais Nouveau – це друге найвідоміше найменування у світі після Champagne.

Сьогодні половина з 30 тис. га сорту Gamay, висаджених у всьому світі, вирощується у Божоле.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Фото: https://sarmentelles.fr/

У 2022 виготовлено 18 млн пляшок Beaujolais Nouveau, а це понад 100 млн келихів вина.

Сьогодні нове покоління виноробів продовжує традиції Beaujolais Nouveaux, водночас відкриваючи вину нове дихання: з акцентом на різноманітності теруару, інноваційних методах та повагою до навколишнього середовища. У 2020 році понад 150 виноробень регіону Божоле були сертифіковані як органічні або в процесі конверсії.

Кількість Beaujolais Nouveau 2022 буде на 20% нижча за останні 5 років через несприятливі кліматичні умови.

Зі слів Даніеля Булья, президента d’Inter Beaujolais, цей урожай запропонує вина з різноманітними профілями: повнотілі та структуровані з глибоким кольором, а також легкі, ароматні і фруктові.

Тим часом дослідження винної культури світу та України відкриває нам нові горизонти знань та підкидає цікаві ідеї для дозвілля та розвитку.

Header photo: https://www.beaujolaisnouveau.fr/

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi