Фіналісти World Class Ukraine 2020: Роман Кірстя та Маруся Окучинська - PostEat

пошук

Фіналісти World Class Ukraine 2020: Роман Кірстя та Маруся Окучинська
24-04-2020 0 3800


1 квітня 2020 визначили ТОП-17 фіналістів першого етапу змагання міжнародного конкурсу барменів World Class Ukraine 2020. Завданням першого етапу було створення коктейлю на основі джину Tanqueray No.Ten (на вибір G&T Citrus Heart або The Botanical Journey), в якому необхідно було максимально оригінально та вдало розкрити цитрусові або ботанікальні ноти джину.

Редакція PostEat поспілкувалася з переможцями першого етапу змагання World Class Ukraine 2020 і сьогодні ділиться враженнями від участі в конкурсі та авторськими коктейлями бармена Романа Кірсті та бартендерки Марусі Окучинської.

Роман Кірстя — бармен Milano Torino Vermuteria (Київ)

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Конкурсний коктейль: Medina Cocktail

Щоб підкреслити яскраві цитрусові ноти джину Tanqueray No.Ten, Роман Кірстя максимально використав усі можливості апельсину. Для конкурсного коктейлю він приготував італійську апельсинову содову аранчату, а висушену цедру апельсину перетворив на пудру. З ефірної олії неролі, яку отримують шляхом дистиляції з квітів гіркого апельсину, бармен приготував кордіал. Надихнула бармена на створення коктейлю Medina історія про закоханого в італійку купця з Марракешу — щоб показати свої почуття, він приготував чарівне зілля і назвав його Медіною. «Бо Медіна — це образ очищення, пошуку істини, любові, сім’ї, задоволення та гармонії», — розповідає бармен.

Що подобається в професії бармена?

Робота барменом — це більше, ніж просто робота, це хобі. Ти витрачаєш на це не тільки робочий час, а й вільний. Ти цікавишся новими технологіями, трендами, шукаєш нові техніки та рецепти. Це завжди багато цікавого спілкування. Мені здається, що робота барменом — це справа всього життя, тому що ти постійно вчишся чомусь новому.

За чим наразі сумуєте?

Якщо чесно, вдома сумуєш за своєю барною стійкою. Тобі хочеться готувати напої для своїх друзів, гостей. Хочеться знову бачити посмішки людей, коли бачиш, що їм подобаються твої напої. Я сумую за цими всіма емоціями.

Що ви очікуєте від професії, які маєте плани та мрії?

По-перше, я очікую наступного етапу World Class. Якщо чесно, то дуже очікую на те, коли український бар потрапить до ТОП-100 (рейтинг The world`s 50 best bars та 51-100 від них), це буде дуже круто. В травні я мав їхати до Лісабона на Lisboa Bar Show. Дуже шкода, що через пандемію шоу не відбудеться. І я очікую на наступний великий фестиваль, щоб його відвідати. Я працюю в аперитивному барі, тому очікую на те, що скоро відбудеться прорив в аперитивній культурі нашої країни.

Які зміни ви б хотіли побачити в барній індустрії після карантину?

Ми живемо один раз, тому хочеться вивчати ще більше тої інформації для барменів, яку нам надають з усіх джерел. Я очікую на те, що більше світових барменів почнуть цікавитись нашою барною культурою і будуть частіше приїздити до України. Мені здається, під час карантину багато барменів думають над нововведеннями в роботі бару. Тому цікаво, що нового з’явиться після пандемії.

Чим надихались, коли готували свій конкурсний коктейль для World Class Ukraine 2020?

Декілька моїх коктейлів пов’язані з подорожами, і цей не став винятком. Мені хотілось приготувати щось таке, що буде постійно актуальним в аперитивній культурі. Але саме на цей напій мене надихнув бар Tayer  Алекса Кратени в Лондоні. Вони роблять дуже цікаві поєднання і готують свій дуже цікавий продукт, тому деякі техніки я піддивився у нього в інстаграмі.

Порекомендуйте, як приготувати вдома щось схоже на ваш конкурсний коктейль.

Мій коктейль — це одна з варіацій на джин-хайбол, або джин-тонік. Через нього я намагався показати можливості одного-єдиного цитрусу — апельсину. Зробити вдома його важко, але щось схоже можна отримати, якщо змішати джин Tanqueray No.Ten з італійською апельсиновою газованою водою, вермутом та сухим хересом. Але краще після карантину зайти до Milano-Torino і спробувати цей коктейль.

Маруся Окучинська — бартендерка Who&Why. Drinkery (Київ)

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Конкурсний коктейль: Pangea

«250 мільйонів років тому, коли вся земля була об’єднана в єдиний континент під назвою Пангея, народився ялівець, завдяки якому зараз джин є частиною життя кожного», — розповідає бартендерка Маруся Окучинська. Для конкурсу вона створила Pangea — коктейль про об’єднання уподобань та смаків, простоти та складності, ніжності та сили. Твіст на класичний коктейль Gimlet покликаний розкрити ромашку та цитруси, що містяться в джині Tanqueray No.Ten. Для цього бартендерка використала кордіал жасмин-лайм, в якому ідеально переплелись квіткові та цитрусові нотки.

Що подобається в професії бармена?

За баром мені подобається бути. Бар для мене — це місце, де я щаслива. Не важливо, що відбувалося зі мною за порогом мого бару, як тільки я переступаю його — я бартендер, в руках якого суперсила створювати спогади для гостей. Люблю створювати смаки, люблю захоплені погляди, коли точно визначаєш, просто глянувши на людину, який коктейль вона хоче. Люблю любити свою роботу.

За чим наразі сумуєте?

Сумую за командою, поруч з якою і море по коліно (завжди можуть розвеселити), за сварливим Скубачем, катастрофічно не вистачає кави, бесід після роботи, постійних гостей і гулу повної зали.

Що ви очікуєте від професії, які маєте плани та мрії?

Плани? Перемоги в конкурсах, і чим більше, тим краще. Обожнюю конкурси — неймовірний стимул розвиватися ще і ще. Хочу викладати, це може бути консалтинг, навчання персоналу, підвищення кваліфікації діючих працівників. План полягає в тому, щоб при згадці мого імені ні у кого не виникало питання «хто це?».

Які зміни ви б хотіли побачити в барній індустрії після карантину?

Я сподіваюся, що після карантину ми швидко повернемося до активного темпу роботи. Навчимося використовувати свої професійні навички дистанційно, щоб уникнути подібних труднощів надалі, адже для всіх і кожного ця ситуація просто катастрофа.

Чим надихались, коли готували свій конкурсний коктейль для World Class Ukraine 2020?

Коли створювала свій коктейль Pangea Gimlet для World Class Ukraine 2020, мене захопила історія про материк Пангея. Він існував 250 млн. років тому й об’єднував у собі всю сушу на Землі. Мій коктейль про об’єднання — переваг і смаків, простоти і складнощів, ніжності і сили. Всі знайомі з коктейлем «Гімлет», який пронизує з голови до ніг своєю міцністю і кислотністю. Я вирішила створити коктейль, який не поступається легендарному «Гімлету».

Порекомендуйте, як приготувати вдома щось схоже на ваш конкурсний коктейль.

Я б порадила не боятися експериментувати, адже часом результати можуть приємно здивувати, і ваш коктейль буде кращим від тих, що ви пробували раніше. А щодо мого коктейлю, то приготувати його не так складно: заваріть жасминовий чай (8 г на 100 мл води), додайте лаймовий фреш, цукор і білий вермут. Охолодіть, змішайте з джином Tanqueray No. Ten і насолоджуйтесь. P.S. А якщо будуть питання, пишіть мені, з радістю відповім.

Варто зазначити, що внаслідок спалаху пандемії коронавірусу (COVID-19) організатори конкурсу World Class оголосили про перенесення глобального фіналу конкурсу в Сіднеї на 2021 рік. «Задачею World Class завжди було підтримувати, виховувати та надихати барну спільноту, і навіть у цих найскладніших обставинах ми залишаємось відданими цим цінностям. Ми запускали конкурс World Class Ukraine 2020 з мріями про те, що наш фіналіст виступатиме у Сіднеї та представлятиме країну на глобальному фіналі у серпні цього року. Як ми оголошували раніше, це обов’язково відбудеться, але наступного року», — підкреслюють організатори.

Редакція PostEat вже розповідала про новий формат конкурсу World Class Ukraine 2020 та спілкувалась з першими переможцями українського етапу World Class Надіром Кучкаровим та Назаром Макаровим про секрети перемоги.

Матеріал підготовлено за підтримки WORLD CLASS.

Фото: Facebook фіналістів WORLD CLASS, сайт WORLD CLASS.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi