Гастрономічниій фронт: відстоювання інтересів України перед міжнародною спільнотою кухарів та кулінарів - PostEat

пошук

Гастрономічниій фронт: відстоювання інтересів України перед міжнародною спільнотою кухарів та кулінарів
23-06-2022 0 174

Партнери

Автор


Всесвітня Асоціація Кулінарних Союзів (World Association of Chefs Societies) – найбільша громадська організація, що об’єднує кухарів, кулінарів та шефів в усьому світі, що об’єднує більше ніж 100 країн, і мільйони індивідуальних членів по всьому світу, а також є неформальною структурою ЮНЕСКО/ООН щодо розвя’зання глобальної проблеми голоду на планеті.

Україна, в особі Асоціації кулінарів України є дійсним членом WACS з 2002 р.

З початком війни спільнота Шефів і рестораторів почали проводити активну роботу щодо обмеження прав росії і її ізоляції в структурах WACS.

Так нашими першими кроками було:

  1. Донесення до світової спільноти кулінарів об’єктивної інформації про військові дії, бомбардування міст і вбивства цивільних громадян задля формування потужної підтримки з боку кухарів (щодня висилали фото та відео наслідків бомбардувань з офіційних джерел на керівництво WACS)
  2. Організація щоденної комунікації з керівництвом WACS щодо накладання санкцій
  3. Комунікація з національними кулінарними асоціаціями інших країн щодо надання гуманітарної допомоги.

В результаті дій п.п. 1,2 ми досягли на першому етапі (ще на початку березня):

  • росія позбавляється права бути представленою на офіційному рівні (і брати участь в голосуваннях) на конгресі WACS 2022 р. в м. Абу-Дабі в ОАЕ. На зазначеному Конгресі – кулінари і кухарі від росії не мала брати участь у будь-яких голосуваннях, ініціативах, виступати з офіційною позицію. Більш того офіційно країна не була запрошена на Конгрес. Кілька індивідуальних кухарів «пробралися» на Конгрес, але у вигляді індивідуальних учасників
  • росія позбавлена на невизначений термін проводити у себе змагання і будь-які кулінарні івенти під егідою WACS і відповідно брати участь в будь-яких міжнародних змаганнях/івентах під егідою WACS. Це значить, що кулінари та кухарі втратили право проводити будь-які змагання під міжнародною егідою (наскільки це боляче для галузі – це можна зрівняти з футболом – де російські клуби та збірну не допускають до міжнародних змагань, що проводяться під егідою УЄФА та ФІФА), це значить, що розвиток гастрономії і кулінарії – буде сповільнений, бо росіяни не зможуть повноцінно обмінюватися досвідом, виступати на змаганнях, брати участь у міжнародних кулінарних івентах.
  • провідні країни в кулінарному світі виступлять із відеозверненням про необхідності миру на Землі і спонукають до нього всіх. Звернення було записано багатьма іноземними шеф-кухарями, Президентами кулінарних Асоціацій, але без прив’язки до України, зайняли більш нейтральну позицію, виголошували промову про необхідність миру.

В результаті п.3. – нами вдалося налагодити:

  • перманентну підтримку України з боку кількох асоціацій щодо надання гуманітарної допомоги, яка направляється на потреби біженців і військових ЗСУ (особливо варто відзначити Німеччину та Італію). Дуже актину допомогу Україні надає саме Німецька Асоціація кулінарів (Verband der Köche Deutschlands e.V. (VKD)), яка що 2-3 тижні присилає по кілька тонн гуманітарної допомоги, яка вже розподіляється Асоціацією всередині держави як і для харчування військових, так і для біженців
  • підтримку у проведенні благодійних вечерь українськими кухарями за кордоном для збору коштів на підтримку біженців. Кілька Українських шеф-кухарів давали благодійні вечері в інших державах для збору коштів для допомоги біженцям.

В результаті подальшого тиску та комунікації з керівництвом WACS було досягнуто ще однією перемоги — саме протягом Всесвітнього Конгресу WACS в м. Абу-Дабі, ОАЕ 30.05-02.06, а саме забрано у росії право приймати Конгрес в  2026 р. в м.санкт-петербург (П.С. для інформації Конгрес проводять що два роки, наступний буде в 2024 р. в Сінгапурі)

Також наразі ведеться робота з WACS і WCK щодо проведення грандіозних  5 благодійних вечерь Українською кухні на 400-500 осіб кожна (в 5 країнах, що межують з Україною) для збору коштів на гуманітарні потреби України і збереження питання України в інформаційному полі.

Також через те, що Українські Асоціація активно відстоювала інтереси держави перед міжнародною спільнотою кухарів та кулінарів, Президента АКУ – Магалецького А.В. було нагороджено однією з найвищих нагород WACS – President’s Award

Автор: Андрій Магалецький, керуючий партнер ресторанної компанії «Restetika», президент Асоціації кулінарів України

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi