Сир під час посту можна: головне знайти альтернативи - PostEat

пошук

Сир під час посту можна: головне знайти альтернативи
11-04-2024 0 1989


Коли любителям сиру під час посту або з інших причин необхідно відмовитися від звичної кави з молоком чи сендвіча з Моцарелою, вони шукають альтернативи. На щастя, сучасна гастро індустрія враховує потреби усіх верств населення, і тому на полицях магазинів все частіше з’являється free from продукція.

Що це таке, чому набирає популярності та до чого тут несприйняття лактози розповідає Оксана Чернова — амбасадорка української сирної культури, експертка ProCheese, суддя міжнародного сирного конкурсу World Cheese Awards.

Про free from продукцію 

Free from буквально «вільний від усього», на що у вас може бути непереносимість, наприклад, вільний від лактози та глютену. Особливу популярність мають такі продукти у людей із серцево-судинними захворюваннями, бо вони не підвищують холестерин.

Оскільки категорія цих продуктів стрімко зростає і, на жаль, кількість людей з чутливістю до алергенів також збільшується, магазини починають виділяти зони з free from окремо, що дуже зручно.

Асортимент може бути досить різноманітним: молоко, йогурти, десерти, веганське мʼясо, безглютенові продукти тощо. Але ми все-таки поговоримо з вами про сир. 

Рослинні сири корисні?

Так, сири також є free from. І це рослинні сири. Багато хто помилково вважає, що рослинне  в молочних продуктах — це щось штучне, а отже, й шкідливе.

Насправді ж рослинна продукція корисна з декількох причин:

  • По-перше, це можливість ласувати улюбленим продуктом без шкоди для здоровʼя, якщо є алергія на певні продукти, або ж якщо ви підтримуєте ідею веганства. 
  • По-друге, рослинні сири зможуть стати джерелом ікроелементів для людей, які не вживають мʼясо. 
  • По-третє, це дозволяє не відмовлятися від тваринного сиру або від іншої молочної продукції під час посту. Звісно, смак буде дещо відрізнятися, але улюблений ранковий бутерброд з сиром або ж сирна піца нікуди від вас не подінеться! 

Тож зараз, під час посту, ви так само можете споживати як сир, так і молоко, варто тільки в магазині обрати їх рослинну альтернативу. 

Здорові альтернативи молочним продуктам

Відмовляючись на час посту, або ж не вживаючи тваринно-молочну продукцію взагалі, ви втрачаєте джерело необхідних мікроелементів, яке необхідно чимось замінити. Отут рослинні альтернативи й стануть вам у пригоді. 

Основа для рослинних «молочних» продуктів може бути різною і, відповідно, нести різну поживну цінність і користь. 

Розглянемо коротко різноманіття рослинних основ та їхні властивості: 

  • Соєва основа — максимально наближена до коров’ячого молока. Має подібний склад за вмістом білків і жирів, жирних і амінокислот. Здебільшого використовується для молока, а також для сирів (тофу). 
  • Мигдалева основа — містить багато клітковини та магнію. Використовується для виготовлення молока, а також сиру. 
  • Кокосова основа — має приємний смак і зміцнює імунітет. Здебільшого використовуються для сиру, а також молока.  
  • Рисову основу отримують із бурого рису, який не містить глютену, тому такі продукти підходять і для людей, які дотримуються безглютенової дієти. Використовується для виготовлення молока.
  • Вівсяна основа — містить амінокислоти та ß-глюкан, які сприяють зниженню цукру у крові. Може також бути безглютеновою. Використовується для виготовлення молока.
  • Гречана основа — містить безліч корисних мікроелементів, високий вміст фосфору. Використовується для виготовлення молока.
  • Кешʼю — поживна основа, яка містить велику кількість жирів, білків, магнію. Використовується для виготовлення сиру з білою та блакитною пліснявою, а також напівтвердих сортів (з додаванням агар-агару).   

До речі, процес виробництва рослинних сирів ідентичний до звичайних. Так само додаються закваски та ферменти, лиш як сировина для отримання рідини використовується рослинна основа (сирі горіхи чи соя), яка візуально схожа на молоко. Тому, власне, й прижився термін «рослинне молоко». 

Шукайте альтернативні безмолочні продукти на спеціальних free from зонах супермаркетів. Не бійтеся їх, дбайте про своє здоров’я і ні в чому собі не відмовляйте! 

Текст та фото надані авторкою.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу.

Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi