Ця пляшка на диво вціліла, тому що після удару навіть дах піднявся на будинку, – Володимир Касьяненко, співвласник Cassia Wine - PostEat

пошук

Ця пляшка на диво вціліла, тому що після удару навіть дах піднявся на будинку, – Володимир Касьяненко, співвласник Cassia Wine
17-10-2022 0 5223


Невеличка сімейна виноробня на Київщині Cassia Wine свого часу зчинила великого галасу серед поціновувачів якісного українського вина. Батько з сином Микола та Володимир Касьяненки роблять своє авторське вино майже 10 років. Винороби дотримуються натурального способу виробництва вина, використовуючи лише дикі дріжджі, люблять експериментувати і знають секрет одного з найкращих оранжів в Україні.

Головний меседж нашої виноробні – це показати, що в Україні можна виробляти смачні та натуральні вина, а постійний споживач – це українець або українка, які хочуть споживати своє, локальне та натуральне.

Виноробня пережила дуже складний період на початку війни. Територія садиби разом з виноробнею двічі потерпала від обстрілів. Щастя, мінометні прильоти оминули сім’ю. Однак будинок було понівечено і він досі потребує капітального ремонту.

Співвласник Cassia Wine Володимир Касьяненко розповів редакції Posteat про  історію виноробні, діяльність під час війни, описав, з якими труднощами стикаються винороби, а також про наміри на майбутнє.

Інтерв’ю вийшло детальне, глибоке, щире і конструктивне.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Головний меседж виноробні Cassia Wine. Хто він – ваш потенційний споживач?

Головний меседж нашої виноробні – це показати, що в Україні можна виробляти смачні та натуральні вина, а постійний споживач – це українець або українка, які хочуть споживати своє, локальне та натуральне.

Як давно відкрили свою справу?

Перші спроби зробити своє вино почалися ще у 2013 році, звісно вони були не завжди вдалі, але з кожним роком ставало все краще, і вже у 2015 ми на постійній основі почали плідно співпрацювати з виноградарем з Одеської області і працюємо з ним до сьогодні.

Звідки берете виноград, де розташовані ваші виноградники, розкажіть про теруар та сорти, з якими працюєте?

Власного виноградника у нас немає. Але ми впевнені в компетентності та досвіді нашого виноградаря. У нього приблизно 50 гектарів виноградників, які розташовані в Одеській області (Ізмаїльський район, село Кам’янка). Вік лози від 12 років. Сорти, які ми завжди закуповуємо – це Каберне Совіньйон, Мерло, Одеський чорний, Піно Нуар, Рислінг, Шардоне та Ркацителі.

Які з ваших вин порекомендуєте спробувати в першу чергу?

Звісно ми рекомендуємо спробувати всі і вибрати для себе свій топ. У нашої сім’ї у кожного свій фаворит серед наших вин і переважно кожного року він змінюється, тому що і вина кожного року відрізняються залежно від того, який був рік і як він вплинув на виноград. Проходячи практику у Німеччині, всі винороби, з якими я спілкувався, завжди казали, що вино робиться на винограднику, і чим більше ти попрацював на винограднику, тим менше тобі треба працювати з суслом. Наприклад, мій власний топ серед наших вин – це Мерло 2018 року, Ркацителі 2020 та Піно Нуар розе 2021 року, до речі, якого ми зробили тільки 60 пляшок і певно вип’ємо їх самостійно)

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Опишіть, будь ласка, що відбувалося в перші дні війни на виноробні, чи був у вас «план порятунку» продукції?

У перші дні війни не вірилось, що це взагалі відбувається. Ми трохи розділилися на початку, хтось залишився, хтось поїхав на захід, але перший мінометний обстріл, від якого постраждав наш дім, додав впевненості, і вся сім’я об’єдналась на заході. Про вино не було жодних думок, тому що рівень потреб у кожного з нас опустився до рівня просто залишитись живим самому і допомогти вціліти сім’ї. Тому плану порятунку вина у нас не було, це було абсолютно неважливо.

З якими труднощами зіткнулися і стикаєтеся під час війни?

По нашому будинку, де саме і розташована виноробня, було два прямих влучання при мінометному обстрілі, через що будинок сильно постраждав. Був зроблений частковий ремонт, але все одно будинок треба капітально ремонтувати, у нього пробитий дах, тріщини в деяких стінах та грибок усередині, через воду, яка потрапляла до будинку після пошкодження. Це такі нагальні труднощі поки, які треба вирішувати. Якщо брати контекст конкретно вина, то зараз майже немає продажів, не проводяться заходи, багато людей, які купували у нас вина, не повернулись додому.

Як зараз працює виноробня? Які корективи внесла війна у роботу?

Зараз на виноробні виконуються тільки обов’язкові роботи, наприклад, у травні розлили у пляшки вино врожаю 2021 року. У вересні закупили виноград, але вдвоє чи втроє менше ніж минулого року. Ми порахували, що саме така кількість для нас ок зараз. Влітку цього року провели лише одну локальну дегустацію, хоча минулого їх було 10-12. Намагаємося зараз економити, де є така можливість, та реалізовувати наші вина, щоб підтримувати виноробню.

Як оціните погодні умови для майбутнього врожаю?

Це питання скоріше до виноградаря, але впевнені, що виноград буде з тим цукром і кислотністю, як нам того буде потрібно, як це було і минулі роки. Головне, щоб перемога була!

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Певно, що зараз треба підтримувати зовсім інший напрямок – зробити все можливе для перемоги України у війні, щоб у нас у всіх була можливість робити вино, пити його, проводити різноманітні заходи для популяризації українського вина та звісно приймати закони та виділяти бюджети для підтримки українського виноробства.

Чи є підтримка з боку колег в Україні та за кордоном?  Можливо, іноземні винороби поділилися досвідом, як зберегти свою справу.

Безумовно! І так приємно від цієї підтримки, які всі небайдужі один до одного у цей непростий час. У нас в Україні є друзі та колеги, які також займаються вином і з якими ми завжди на зв’язку. Приглянули за виноробнею, коли ми були відсутні. Отримали дуже важливу допомогу з вибитими вікнами, за що ми неймовірно вдячні. Також ми отримали допомогу у вигляді безкоштовного житла у Німеччині, на потрібний нам період від німецької виноробні, це було дуже важливо для нас.

Як вплинула війна на команду виноробні? Усі залишились при роботі?

Наша команда – це наша сім’я, тому так, можна сказати, що всі ми залишились при роботі.

Як усередині країни на цьому етапі відбувається підтримка виноробства?  І чи проходить взагаліЯкі законодавчі ініціативи, на вашу думку, потрібні для того, щоб підтримати галузь в умовах війни?

Певно, що зараз треба підтримувати зовсім інший напрямок – зробити все можливе для перемоги України у війні, щоб у нас у всіх була можливість робити вино, пити його, проводити різноманітні заходи для популяризації українського вина та звісно приймати закони та виділяти бюджети для підтримки українського виноробства. Так що зараз це питання, мабуть, не на часі. У майбутньому звісно нам би хотілось, щоб держава полегшила життя виноробів, наприклад, у отриманні ліцензії та взагалі придивилась до цієї галузі і її могутнього потенціалу і допомогла створити бренд – Українське вино.

Які плани були порушені з початком війни?

Саме минулого року ми закупили нові танки та деяке обладнання. Планували максимально його використовувати, але прийшла війна. Цього року був план висадити у Київській області наш перший власний виноград, був навіть обраний сорт – Рислінг. Плани залишаються, але поки заморозили до кращих часів.

Розкажіть про продажі і реалізацію вина, яка динаміка?

Вино купують та цікавляться, але рідко, тому поки воно лежить та чекає свого часу. Головне, що з часом воно стає тільки кращим, тому не сумуємо через це.

Де можна купити ваше вино?

Це можна зробити просто написавши нам у фейсбук або інстаграм.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Зараз ми спостерігаємо найвищий рівень зацікавленості людей по всьому світу Україною, і це не тільки в контексті могутнього воєнного протистояння та успіхів на фронті, а й в інших напрямках.

Дефіцит чого виноробня відчуває найбільше?

На сьогодні ми вдячні за те, що у нас є. Звісно нам би хотілось розвитку, а для цього нам не вистачає грошей та більш лояльних законів реєстрації.

Чи помітили всередині країни збільшення зацікавлення українським виноробством (можливо, не стільки у продажах, але в відвідуваності сайту/статистиці соцмереж) чи, навпаки, інтерес до вина загалом як до атрибуту мирного життя впав?

Саме так, інтерес до вина впав і це нормально при таких умовах життя, тому що у людей зараз на першому місці все ж таки безпека їх життя та життя близьких людей, а вино це, умовно, категорія «розслабитись та розважитись».

Як довелося змінити маркетинг, логістику, ціноутворення?

Ми всі бачимо, як усе скрізь дорожчає і це результат війни. Оскільки все, що задіяне у нашому виробництві, стало дорожче, а це виноград, доставка, пляшка, корок і т.д., тому ми були вимушені підняти ціну на 20% на наші вина.

Чи помітили зацікавлення з боку світової профільної преси?

Зараз ми спостерігаємо найвищий рівень зацікавленості людей по всьому світу Україною, і це не тільки в контексті могутнього воєнного протистояння та успіхів на фронті, а й в інших напрямках. Звісно у контексті вина це також помітно. Впевнений, що кількість людей у світі, які знають тепер, що Україна це виноробна країна, значно збільшилась. І це поворотний момент для нас, тому що впізнаваність буде тільки зростати.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

За 3-4 дні до початку війни я отримав подарунок від своєї подруги, пляшку її власного вина Каберне Совіньйон 2020 року врожаю. … Ця пляшка вина для мене як символ стійкості, тому саме її і відкриємо, вона особлива. …

Чи маєте намір виходити на міжнародний ринок? Які перешкоди?

Нас це цікавить, але як перспектива, тому що є з чим розбиратись у межах України.

Ситуація: українці за кордоном чи іноземці захотіли придбати ваше вино. Як вони можуть це зробити?

Нажаль, зараз це неможливо.

Поділіться досягненнями за останній час і планами наскільки це можливо.

Зробили наше перше рожеве вино, як для першого, вийшло дуже смачно. Взагалі далеко не заглядаємо зараз, плани поки плюс мінус стандартні. Робити вино, висадити наш перший виноград та допомагати ЗСУ задля перемоги.

Розкажіть, будь ласка, про новинки.

Піно Нуар розе, але всього 60 пляшок, тому, мабуть, до кінцевого споживача воно може не дійти)

Як, на ваш погляд, зараз доцільно популяризувати українське вино?

Події, які зараз відбуваються, викликають у людей інтерес до України, як і написав вище, не тільки у контексті війни, тому популяризація відбувається вже зараз. На мою думку, українським виноробам варто максимально більше брати участь у міжнародних заходах і показувати на винній арені світу, що таке українське вино і яке воно може бути.

Яке вино відкриєте, коли ми переможемо?

За 3-4 дні до початку війни я отримав подарунок від своєї подруги, пляшку її власного вина Каберне Совіньйон 2020 року врожаю. Ця пляшка стояла у кімнаті, у яку влучив один зі снарядів, і пляшка на диво вціліла, тому що після цього удару навіть дах піднявся на будинку, дерева у садку розлетілися по сусідніх ділянках, а в кімнаті було розбито майже все, навіть морозильну камеру просто розірвало. Ця пляшка вина для мене як символ стійкості, тому саме її і відкриємо, вона особлива. Ну а взагалі, не пляшкою єдиною, тому відкриємо все, що захочемо)

Редакція Posteat продовжує підтримувати українських виноробів на своєму інформаційному фронті: щоб якомога більше читачів в Україні та за кордоном дізналися про якісний український продукт.

Фото: Cassia Wine 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi