Дегустація вин Ігоря Заїки: від ґевюрца до бордоського бленду - PostEat

пошук

Дегустація вин Ігоря Заїки: від ґевюрца до бордоського бленду
27-05-2020 0 2657


Редакція PostEat часто отримує вина з проханням продегустувати та дати їм оцінку. Нещодавно ми отримали п’ять вин від винороба Ігоря Заїки з Дніпра та готові ділитися враженнями.

Ігор Заїка — один з піонерів крафтового виноробства в Україні. Все почалося з вирощування винограду у 2001 році, а у 2008 році Ігор зробив своє перше вино. Зараз Заїка робить вина з винограду Одеської області та свого регіону.

Чому варто пробувати вина крафтових виноробів? Це цікавий досвід, вихід за межі звичного, поле проб і експериментів. Мало чи не після кожного фестивалю крафтового виноробства у нашому дегустаційному нотатнику з’являється примітка — «Невже це вино зроблено в Україні?! Круто!». Отже пробуємо вина Ігоря Заїки.

 

Біле сухе вино Gewurztraminer, 2019

Довідка PostEat
Ґевюрцтрамінер або просто ґевюрц — сорт винограду, який б’є всі рекорди за інтенсивністю ароматів серед інших. Річ в тім, що шкірка винограду саме сорту ґевюрц накопичує багато терпенів, які є основою ефірних олій. Тому ми чуємо в ароматі вин з цього сорту сильні аромати квітів та екзотичних фруктів. Іноді вина ґевюрц порівнюють з «бразильським карнавалом» — мовляв, вони такі ж яскраві.

Дегустація

Колір: блідо-зелений
Аромат: ноти троянд, квітів, білого перцю та фруктів. Є легкі відтінки цитрусових, екзотичних фруктів, листя чорної смородини.
Смак: білі фрукти, помірна кислотність, гірчинка у посмаку.

Загальне враження: взірець молодого вина зі свіжими квітково-фруктовими ароматами та яскравим смаком білих фруктів. Гарна пара для гострих страв азійської кухні або білого м’яса й риби на грилі.

 

Червоне сухе вино Pinot Noir, 2018

Довідка PostEat

Піно нуар — «вередливий принц» винного світу. Сорт схильний до хвороб, врожай залежить від найменших примх погоди, ягода важко набирає (або перебирає) потрібні кондиції. Але, якщо у винороба все вдасться, то покупець отримує витончені та складні вина, які важко описати словами — кажуть, що органолептика піно нуару працює з підсвідомістю.

Дегустація

Колір: прозорий з рубіновими відблисками.
Аромат: домінують ноти чорносливу та сушеної вишні, сухофруктів, копченостей та димні нюанси. З часом аромат пом’якшується, з’являються ноти опалого листя та сухофруктів.
Смак: продовжує тему чорносливу, можна відчути ягідну кислотність у смаку і посмаку.

Загальне враження: піно нуар з сильними ароматами витримки, стане вдалою парою до качиної ніжки, смаженої яловичини або страв з грибами і грибним соусом.

 

Червоне сухе вино Cabernet Sauvignon, 2017

Довідка PostEat

Каберне совіньйон — витривалий та універсальний сорт винограду, який став мало не синонімом червоного вина. Поза рідною Францією вина із каберне совіньйона роблять від Чилі до Китаю — вина каберне можуть бути як грандіозними, так і простими в залежності від цілей винороба.

Дегустація

Колір: темно-рубіновий
Аромат:
у першій хвилі ароматів — відтінки спецій та диму, далі ноти перетертої чорної смородини та смородинового джему, спецій, чорного перцю, тютюну.
Смак: свіжий з яскравою ягідною кислотністю та середнім посмаком.

Загальне враження: одне з найкращих вин дегустації, вдала пара до широкого спектра страв з м’яса, вистачить «м’язів» скласти вдалу пару зі стравами на грилі.

 

Червоне сухе вино Grand Cuvee, 2017

Довідка PostEat

Це вино зроблено у стилі бордоського бленду — класичної суміші сортів винограду каберне совіньйон та мерло в одному вині (можуть бути додані і інші червоні сорти винограду). Традиція суміші сформувалась у Бордо у XIX ст., але стала популярною у всьому винному світі. Вдалі бордоські суміші отримують глибокий букет ароматів червоних ягід та фруктів, потужну структуру смаку. Зазвичай створені для витримки та еволюції у пляшці.

Дегустація

Колір: насичений рубіновий
Аромат:
ноти сливи та чорносливу, сушених ягід, чорноплідної горобини, ароматних трав, тютюну та спецій.
Смак: стиглі червоні ягоди, висока гастрономічна кислотність, довгий яскравий посмак червоних фруктів та ягід.
Загальне враження: найкраще вино дегустації — мужній яскравий аромат, насичений смак. Високий вміст танінів та кислотність зроблять вино союзником для серйозних страв з м’яса, сильними соусами та спеціями.

Важливо! Вину потрібен час, щоб аромат у келиху «вирівнявся» та розкрився у повну силу.

Висновки

Найкращі результати показали вина з сорту каберне совіньйон та червоний асамбляж Grand Cuvee — це сильні яскраві вина крафтового стилю виноробства. Такі вина стануть вдалою парою для червоного м’яса на грилі — стейків, реберець BBQ, люля-кебабу, ковбасок зі спеціями або печених овочей.

Достойний результат показало й біле вино з сорту ґевюрц — якщо плануєте весняний пікнік з рибою або білим м’ясом на грилі, то зверніть на нього увагу. Фантастичну пару з ґевюрцом складуть гострі страви східної кухні.  Вино вдало виступить й «соло» — ним можна насолоджуватись і без супроводу їжі.

Зверніть увагу на те, що одна з особливостей вин крафтового стилю — їх«нестримність», «хвацькість», а іноді навіть й «дикість». Це відрізняє їх від «відшліфованого» стилю вин і дає нові враження від дегустації. Тим паче, що зараз у світі вина популярний тренд «натуральності», згідно з яким деяка недосконалість артизанальних (ремісничих) вин — це їх перевага.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Фото:  https://www.facebook.com/zaika.winery/

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi