Підсумки третього всеукраїнського відбору офіційних вин-амбасадорів україни 2024 року: українське виноробство впевнено крокує на міжнародну арену - PostEat

пошук

Підсумки третього всеукраїнського відбору офіційних вин-амбасадорів україни 2024 року: українське виноробство впевнено крокує на міжнародну арену
02-09-2024 0 1141

Партнери

Автор


Корпорація «Укрвинпром», як офіційний партнер Fondation pour la Culture et les Civilisations du Vin , що керується La Cité du Vin у Бордо завершили третій Всеукраїнський відбір офіційних вин-амбасадорів України 2024 року. Цей визначний захід, що відбувся 28-29 серпня 2024 року в лабораторії сенсорного аналізу Українського інституту вина, зібрав понад 70 найкращих вин України, з яких були обрані 21 амбасадорське вино. 

 

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

 

Процес відбору та роль експертів

Всеукраїнський відбір офіційних вин-амбасадорів України — це не лише конкурс якості, але й визнання досягнень українських виноробів, які зберігають традиції і розвивають виноробство навіть у важкі часи війни. Експертна комісія, до складу якої увійшли провідні фахівці галузі та сомельє, оцінювала вина за міжнародними стандартами. Змагання було жорстким, і кожне з представлених вин демонструвало виняткову якість, яка відповідає найвищим стандартам.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підсумки конкурсу та переможці

Під час церемонії нагородження, що відбулася 30 серпня 2024 року у Дипломатичній академії МЗС України, були оголошені переможці третього Всеукраїнського відбору офіційних вин-амбасадорів України:

  • Вино ординарне столове сухе біле «Бурштинове коло» TM «Татове вино» 87,00
  • Вино ординарнее столове  сухе сортове біле «Рислінг» TM «Vinoman» 86,60
  • Вино ординарне  витримане столове сухе сортове біле  «Шардоне Резерв Лелека  WDS» TM «Leleka Wines» 86,56
  • Вино ординарне витримане  столове сухе біле  «Сухолиманський  Резерв Лелека  WDS»  TM «Leleka Wines» 86,36
  • Вино марочне кріплене десертне солодке біле “Троянда Карпат” ТМ “Чизай» 89,50
  • Вино ординарне столове сухе рожеве “Майоліка” TM “Vino Demidi” 87,20
  • Вино ординарне спеціального типу столове сухе рожеве Каберне» ТМ «OLVIA» 86,60
  • Вино ординарне столове  сухе сортове  червоне “Каберне Фран” TM “Vinoman” 86,67
  • Вино ординарне столове сухе сортове  червоне «Мерло Резерв»  TM “Коблево” 87,80
  • Вино ординарне столове сухе  сортове  червоне “Мерло ” TM “Гросс-Лібенталь” 87,82
  • Вино ординарне столове сухе сортове червоне «Одеський чорний Фрумушика-Нова» 87,45
  • Вино ординарне спеціального типу столове сухе сортове  червоне “Каберне ” ТМ “OLVIA” 86,30
  • Вино ординарне  витримане столове сухе сортове  червоне “Alibernet Reservе” TM “GIGI” 88,80
  • Вино ординарне витримане  столове сухе  червоне “Сапераві” TM “Татове вино» 87,56
  • Вино ординарне  витримане сухе сортове червоне “І  КRAPKA GRANDE RESERVE” ТМ «COTNAR» 87,78
  • Вино  марочне кріплене десертне солодке червоне “Троянда Карпат” ТМ «Чизай» 91,55
  • Вино ігристе витримане біле сухе «Артемівське ЕТНNО» 90,44
  • Вино ігристе брют рожеве “My Wine by Eduard Gorodetsky” 87,18
  • Вино ігристе брют  рожеве “Ель Капітан Брют Рожеве” ТМ “46 Parallel Wine Group” 87,64
  • Вино ігристе витримане рожеве брют “ARTWINE” 88,75
  • Вино ігристе витримане брют рожеве “Гранд Вале” TM “GRANDE VALLEE” 91,80        

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

«Ми вітаємо не просто переможців відбору, а хранителів і творців нашої виноробної традиції, яка невід’ємно пов’язана з культурою та історією нашого народу. Цей вибір демонструє: українське вино посідає гідне місце серед найкращих вин світу», — заявив Володимир Кучеренко, генеральний директор Корпорації «Укрвинпром».

 

 

Генадій Надоленко, директор Дипломатичної академії України, заявив, що вина-переможці отримують високу честь робити свій внесок в культурну дипломатію та зміцнення дипломатичних зв’язків України зі світом: «Наші вина є символами культурної ідентичності. Стійкості українського народу і багатства української землі.».

 

 

Міжнародне визнання та підтримка з боку іноземних партнерів

Захід відвідали Надзвичайні і Повноважні Посли  іноземних країн та їх представники, зокрема Нідерландів, Мексики, Аргентини, Азербайджану, США тощо, які висловили своє захоплення розвитком українського виноробства. 

Флоранс Маффран, керівниця з питань виноробного партнерства Фонду культури та цивілізації вина в Бордо, наголосила на важливості української участі в міжнародних культурних проектах: «Ми пишаємося тим, що маємо можливість підтримувати українське виноробство та пропагувати його культуру у La Cité du Vin. Це не просто партнерство, а визнання стійкості українських виноробів, які продовжують працювати попри виклики війни і ще раз дякуємо бренду «Wine of Ukraine» за те, що це стало можливим, та є чудовим прикладом міжнародної дружби та солідарності».

Крістін Пекастен, директор Агентства міжнародного співробітництва департаменту Нова Аквітанія, підкреслила значення українсько-французької співпраці у виноробній сфері: «Ми з нетерпінням чекаємо на українську делегацію у Бордо на виставці Vinitech у листопаді цього року, щоб продовжити розвивати наші партнерські відносини та підтримувати просування українського вина на світовому ринку».

 

 

Підтримка української влади та подальші плани

Українська влада активно підтримує виноробну галузь країни, що стає символом національної культурної дипломатії. 

Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України, підкреслив важливість підтримки виноробів, які представляють нашу країну у світі: «Українське вино — це не просто напій, це частина нашої культурної спадщини. Цей відбір несе з собою важливу місію — показати світові Україну як країну з багатою культурою, традиціями та історією. Так, в перший день вібору Міністерство культури та інформаційної політики підписали Меморандум про спіпрацю із Укрвинпромом щодо розвитку, просування та збереження традицій виноробства.»

Олександр Баньков, державний секретар Міністерства закордонних справ, висловив захоплення стійкістю українських виноробів та їх відданістю справі, та підкреслив важливість співпраці з «Укрвинпром» у просуванні бренду «Wine of Ukraine»: «Українські вина стають символами нашої єдності, амбасадорами нашої незламності та є частиною публічної дипломатії. Ми продовжуватимемо підтримувати виноробів, які репрезентують Україну на міжнародній арені та сприяють зміцненню позитивного іміджу нашої держави».

 

 

Тарас Висоцький  в.о. Міністра аграрної політики та продовольства привітав переможців, зазначивши, що участь українських вин у міжнародній експозиції є важливим кроком до визнання українського виноробства на глобальному рівні. Він підкреслив, що українське вино вже стало частиною світової культурної спадщини та є важливим символом на шляху до євроінтеграції.

Нові досягнення у визнанні українського вина

Олена Орлюк, директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, привітала виробників : «Мені надзвичайно приємно бути присутньою на заході, де ми відзначаємо найкращих з кращих — амбасадорів українського вина. Сьогодні ми відкриваємо цивілізованому світу винну карту України, що відображає наші давні традиції, унікальні методики вирощування винограду і надзвичайно складні умови, в яких цей врожай збирається: на замінованих полях, під звуки сирен і гул авіації

 

 

Під час церемонії відбулася важлива подія в історії українського виноробства. Після п’яти років наполегливої праці українські винороби отримали офіційну реєстрацію бренду «Wine of Ukraine». Генеральний директор Укрвинпрому, як амбасадор українського виноробства, отримав це свідоцтво, яке символізує нову еру для українського вина на міжнародній арені.

 

 

Окрім того Олена Орлюк разом з Володимиром Кучеренком урочисто вручили Свідоцтво про реєстрацію Географічного зазначення «Долина Фрумушика», що підтверджує унікальність наших вин. 

 

 

Одним із символічних моментів церемонії вшанування переможців відбору вин-амбасадорів стало урочисте погашення спеціальних поштових марок лімітованої серії. Погашення марки провели спільно генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський та генеральний директор «Укрвинпрому» Володимир Кучеренко. «Ця серія присвячується виноробній культурі України. Ця подія підкреслює нашу підтримку українським виноробам та вшанування їхньої праці у ці складні часи. Спеціальні випуски поштових марок будуть популяризувати українське вино і робити свій внесок у збереження культурної спадщини України для майбутніх поколінь», — прокоментував гендиректор Укрпошти.

 

 

Партнери проекту 

Захід відбувся за підтримки  Міністерства закордонних справ України, Дипломатичної академії МЗС України, Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Міністерства економіки України, Міністерства культури і інформаційної політики України, Держпродспоживслужби України, Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій.

Обрання Ukrainian Wine Ambassador 2024  широко підтримав український бізнес: генеральним партнером проєкту є провідна сільськогосподарська компанія «Перлина Поділля», офіційними партнерами – ДП «Поліграфкомбінат», Укрпошта, ТМ «Моршинська», Інтер Фрутс ЛТД, ТМ РадиМо, Interco Nouvelle-Aquitaine (Франція). Серед партнерів відбору також українська роздрібна торгівельна мережа № 1 АТБ, бренд Bousinage, Artcatering .

Інформаційну підтримку забезпечують Українська правда, Dico du Vin (Франція), PostEat, PR-Service. Його освітніми партнерами є Національний університет харчових технологій. Музичний супровід заходу — Академічний камерний хор «Хрещатик».

Проект «Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin» є важливою складовою української культурної дипломатії, демонструючи світу унікальність та високу якість українських виноробних традицій.

Текст та фото надані партнером.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст партнерського матеріалу.

Думка редакції може відрізнятися від думки партнера.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi