ТОП-16 книг про винні подорожі - PostEat

пошук

ТОП-16 книг про винні подорожі
05-04-2021 0 1998


Добірка цікавих, захоплюючих творів, які перенесуть вас на виноградники Європи, США, Нової Зеландії, Аргентини та закружляють у навколосвітній подорожі. Ви познайомитеся з видатними виноробами і дізнаєтеся як маркетинг впливає на споживчі переваги, будете здивовані й зачаровані історіями виноробів і завзятістю авторів в пошуках істини.

 

Пригоди по винних дорогах / Adventures on the wine route, 1988, Керміт Лінч

Керміт Лінч розповідає про свої винні подорожі льохами Франції: Долина Луари, Бордо, Лангедок, Прованс, Північна і Південна Рона, Кот д’Ор. Цікава книга про вино, високо оцінена винними критиками і компаніями — Veuve Clicquot назвали її книгою року.

 

Найблідіше рожеве: дуже французька пригода / Extremely Pale Rosé: A Very French Adventure, 2006, Джеймі Айві

Книга про подорож Джеймі Айві, його дружини Тані та їх веселого друга Пітера по півдню Франції в пошуках самого блідого за кольором рожевого вина. Спекотного дня Джеймі знаходить фантастичне прохолодне блідо-рожеве вино. Через помилку в перекладі, місцева виноторговка насміхається над Джеймі, що немає вина, блідіше її, тим самим надихаючи його відправитися на пошуки ще більш блідого кольору розе. Друзі відправляються в тур по Франції на пошуки невловимої пляшки, що відповідає всім стандартам.

Вони відвідують всі основні виноробні з виробництва розе. Джеймі дотепно, відверто і цікаво розповідає про подорож і традиції кулінарії. Читача захоплюють мрії про Францію, літні дні, свіжий багет і найблідіше рожеве вино. 

 

Сік: Vinous Veritas / The Juice: Vinous Veritas, 2013, Джеймс Макінерней

Більше десятиліття винні розповіді Джеймса Макінернея восхвалялись рестораторами як «освітні та чудові одночасно» — Маріо Бата, шанованими критиками — «блискучі, дотепні, комічні, часто безсоромно відверті і провокаційні» — Роберт Паркер, а також ЗМІ — «Винні судження Макінернея здорові, анекдоти дотепні, літературні посилання бездоганні»- The New York Times.За версією журналу Salon Макінерней є найкращим винним письменником США.

Він отримав нагороду M.F.K. Fisher як Заслужений письменник 2006 р. за його фірмовий стиль і експертність в опублікованих в Wall Street Journal уривках майстер-класу про безліч сортів винограду, людей і місця, які виробляють вино. 

 

Навколо світу за 80 вин: відкриття винної країни / Around the World in Eighty Wines: Exploring Wine One Country 2017, Майк Весет

Надихнувшись класичним пригодницьким оповіданням Жюль Верна, головний редактор The Wine Economist Майк Весет проводить читача навколо світу за 80 вин.Подорож починається в Лондоні, в будинку Філа Фога. Далі маршрут проляже до Франції та Італії, потрапляючи на неймовірні винні історії в Сирію, Грузію і Ліван. У кожному келиху вина історія, у кожного з 80 вин своє оповідання. Алжир, Іспанія і Португалія, торговельні дороги на Мадейру і в Південну Африку за кенійським Піно Нуар.Балі, Таїланд, Індія, Китай і Шангрі-Ла, потім Китай, Австралія і Тасманія, Нова Зеландія, Чилі і Аргентина. Поїздка на винному поїзді по Каліфорнії і зустріч з планетою Рислінг в Сіетлі. Зупинка на обід в Вірджинії, щоб вшанувати Томаса Джефферсона і відправлення додому в Лондон.Надихаюча книга з закрученим сюжетом для всіх, хто любить подорожі, пригоди і вино.

 

Блукаюча лоза: вино, римляни і я / The Wandering Vine: Wine, the Romans and Me, 2018, Ніна Каплан 

Вино живе, старіє, змінюється, переживає тріумф над смертю. Виноград повинен би згнити, замість цього він ферментує.Яке ж зілля винайти, щоб відправитися в минуле?Подвійна спрага — вина і знань спонукають Ніну Каплан слідувати за виноградною лозою в минуле, блукаючи від древніх вапняків Шампані до гір Кампанії, по зруйнованим римським руїнам, які оточують р. Рону і віддаленим схилам Пріората в Каталонії. Вона зустрічає людей, чий характер, завзятість, а іноді і безбашенність роблять їх вина великими. В ході своїх подорожей вона багато п’є і дізнається багато нового: про мертвих завойовників і живі вина, про забутих фанатиках і, vino veritas, як сказав Пліній, про себе.Прекрасна розповідь про подорожі, сенс життя, спогади і рідні місця.

 

Дослідження винних регіонів: Аргентина / Exploring Wine Regions: Argentina, 2016, Майкл С. Хіггінс 

Вивчення виноробних регіонів: кулінарна, сільськогосподарська цікава подорож по Аргентині — перша книга в запланованій серії, в якій поєднуються надихаюча винна освіта, ретельно продуманий путівник, вражаючі фотографії та пригоди, що розповідають про подорожі, їжу, знання про вино в красивому оформленні.Спираючись на особисті подорожі та інтерв’ю, автор і фотограф Майкл С. Хіггінс поглиблюється в життя та історії найвидатніших виноробів Аргентини, шеф-кухарів, сомельє, агрономів, енологів і любителів екстремального туризму.Крок за кроком Хіггінс допомагає читачеві планувати винну подорож по Аргентині, засновану на самих незвичайних і цікавих виноробнях, ресторанах і курортах.

У книзі є детальні карти, красиві фотографії та нотатки місцевого жителя про заховані скарби Аргентини — їжу, вина, місця. Мандрівник, дотримуючись порад автора, дізнається про кращі смаки і вина в світі. 

 

Розуміння винограду: Демістифікація сортів винограду, щоб допомогти вам відкрити для себе вина, які ви любите / Grasping the Grape: Demystifying Grape Varieties to Help You Discover the Wines You Love, 2019, Маріс Шеврьер

Це путівник по найвідомішим і значущим винам. Балансуючи між практичною інформацією і доступною розмовною мовою, автор сорт за сортом розповідає про головні виноробні регіони, вина, їх смакові та відмінні характеристики. У книзі є базова інформація в фановій формі, інфографіка як читати винну етикетку, глосарій винних термінів, основи фудпейрінга — поєднання страв з винами. По суті, книга є кишеньковим гідом: все що вам треба знати про те, що у вас в бокалі в одній книзі. 

 

В ім’я любові до вина — моя Одіссея найдавнішою винною культурою світу / For the Love of Wine — My Odyssey through the World’s Most Ancient Wine Culture, 2016, Еліс Фейрінг

У 2011 Еліс Фейрінг вперше приїхала до Грузії. У неї було враження, що вона ніби вилізла з чарівного шафи і потрапила в світ вигаданих персонажів, які роблять екзотичне і смачне вино, застосовуючи технології минулих століть. Вона, і не тільки вона, була вражена. Ця країна на Чорному морі справляє на людей незвичайний ефект: найпалкіші рвуть на собі одяг і п’ють вино з рогу, інші, витираючи сльози, вимовляють емоційні тости.Еліс була зачарована технологією виробництва вина в квеврі — глиняній посудині для ферментації.Але як в гарній казці, є добро і зло. З визнанням і зростаючою популярністю, винороби починають виробляти комерційні вина. Тому автор подорожує і розповідає про країну, чоловіків і жінок, які виробляють вина з любов’ю, про органічне виноградарство, мінімальне втручання і вино без домішок. Від Тбілісі до Батумі Фейрінг зустрічає виноробів, єпископів, фермерів, художників, прядильників шовку. Вона святкує з ними, говорить тости і збирає рецепти. Вона зустрічає майстрів квеврі, мисливців за диким виноградом і навіть останнього винороба Сталіна.

Ця книга про чудову країну і людей, які пережили релігійні війни, Радянську окупацію, при цьому зберегли свої дорогоцінні винні традиції. Автор закладає ідею, що Грузія повинна впоратися з останньої загрозою — модернізацією. 

 

Випадковий цінитель: зухвала подорож по винному світу / The Accidental Connoisseur: An Irreverent Journey Through the Wine World, Лоуренс Осборн

Що таке смак? Це щось індивідуальне або залежить від зовнішнього впливу? Чому багато хто з нас так лякаються, коли бачать винну карту в ресторані?У книзі «Випадковий цінитель» ви знайдете відповіді на ці питання.Збираючи воєдино фантастичний мікс ексцентричних і нав’язаних кліше галузевих магнатів і дрібних фермерів, автор досліджує, як технологічні зміни, самовпевнені критики, споживчі тенденції, рекламні ролики, дилери, торгові війни і смаки масового ринку зробили еліксир, який ми п’ємо сьогодні, абсолютно відрізняється від вина, яке пили наші бабусі й дідусі.Вино — це продукт місцевості. Автор розповідає історію його виробництва від примітивного минулого до нових технологій сьогодні. Від щедрих обідів у Роберта Мондаві до погребів Маркіза П’єро Антінорі у Флоренції, від дегустаційних залів Шато Лафіт до простих виноградників на півночі Лаціо, Осборн проходиться по палацах епохи Ренесанс, 27-мільйонних виноробнях, по хатах і гаражах, розкішним ресторанам, всесвітньо відомим винним заводам і виноградникам, знаменитим селам і невідомим пейзажам, а також великим містам — храмам споживання вина: Нью-Йорк, Сан-Франциско, Париж, Рим.В процесі нам покажуть повну картину цього такого бажаного і малозрозумілого напою: хто і навіщо його виробляє, хто купує, хто його критикує.

Чарівна, чудова, цікава і, перш за все, приземлена, ця винна книга не схожа ні на одну іншу. 

 

Тіні на винограднику: реальна історія отруєння найбільшого в світі вина / Shadows in the Vineyard: The True Story of the Plot to Poison the World’s Greatest Wine, 2015, Максимілліан Поттер

Журналіст Максимілліан Поттер розкриває дивовижну історію зі знищення вин La Romanée-Conti, кращих і найдорожчих вин Бургундії.У січні 2010 Уберт де Віллайн, знаменитий власник Domaine de la Romanée-Conti, крихітного легендарного виноградника, який виробляє найдорожчі вина в світі, отримує анонімний лист із загрозою отруєння його безцінних виноградників — злочином, який в світі елітного вина прирівнюється до вбивства, якщо він не заплатить викуп в 1 мільйон євро.Віллайн вирішив, що це поганий жарт, що виявилося фатальною помилкою. Злочин вразив цей легендарний район Франції. Зловісна історія, розкрита журналістом Vanity Fair, призвела до жорсткої операції кращих французьких детективів, самогубства одного з основних підозрюваних і драматичного розслідування. Цей ботанічний злочин загрожував знищити краще вино в світі.

«Тіні на винограднику» занурює нас в захоплюючий світ, повний вражаючих персонажів, французької політики маленького міста і місцевої культури, яка визначається двома артеріями — достатком і життєвою силою, глибокою побожною увагою до землі, яка проходить через неї. 

 

Виноградник в Тоскані: мрія винолюба / A Vineyard in Tuscany: A Wine Lover’s Dream, 2008, Ференц Мате

У цій веселій казці два шукача пригод втілюють рідкісну комбінацію: радість і успіх. Кенденс, художник, і Ференц, письменник, починають нове життя у підніжжя пагорба Монтальчіно.Вони реставрують чоловічий монастир 13 століття, садять 6 гектарів виноградників, будують виноробню, приручають трактор, що тікає від них, розкопують етруське село, борються з вулканічними чанами, в яких проходить ферментація, паралельно навчаючись у відомого сусіда-винороба Анжело Гайя секретам вирощування кращого винограду і виробництва чудового, відзначеного нагородами вина. Ця екстраординарна казка збагатить життя любителів подорожувати і любителів вина. Рекомендована New York Times Book Review 2007 як видатна книга про подорожі.

 

Фантазуючи про вино: життя, любов і трансформація на виноградниках Бароло / Romancing the Vine: Life, Love, and Transformation in the Vineyards of Barolo, 2006, Алан Тарді

Шеф-кухар Алан Тарді подорожує по Італії і виноградникам Бароло. Він описує життя в Італії, ноу-хау італійців в умінні насолоджуватися життям – їжею, вином, розмовами. У книзі є кілька фантастичних рецептів Алана.Автор рекомендує всім, хто хоче насолодитися і зрозуміти філософію життя італійців, пожити в маленькому містечку на півночі Італії тиждень-другий, їсти в місцевих ресторанчиках і спілкуватися з місцевими жителями.

 

Знамениті виноградники: від долини Напа до Тоскани в пошуках великого вина / Celebrity Vineyards: From Napa to Tuscany in Search of Great Wine Flexibound, 2013, Нік Уайз

Автор Нік Уайз і редакторка Лінда Саншайн подорожують по США і Європі, щоб описати і сфотографувати всесвітньо відомі виноградники, їх знаменитих власників і великі вина.Пропрацювавши в винній торгівлі французьким шампанським 20 років, Нік вирішив познайомитися з людьми, які втілили його найбільшу фантазію: власниками виноробень і виробниками вин. В останні роки володіння виноробнею ставало все більш престижним серед багатих і знаменитих. Люди зі світу спорту, музики, сфери розваг шльопали свої імена на етикетки винних пляшок і проголошували себе виноробами. Але наскільки всі ці люди були залучені в процес виробництва вина? Розбиралися вони в виноробстві?Щоб розібратися в цьому, Нік Уайз їздив на зустрічі з ними і брав інтерв’ю: Б.Р. Кон, менеджер Doobie Brothers, сценарист «Малюк карате» Роберт Камен, гонщики Андрета і Ренді Льюїс, режисер Френсіс Форд Коппола, легендарний футбольний тренер Дік Вермеіл, визнаний шеф Чарлі Палмер з Walt Disney, а також він відвідав маєток колишніх ТВ зірок Реймонда Бьора і Фесс Паркер. У винній долині Ніагара Нік відвідав маєток актора Дена Акройда і великого хокеїста Вейна Гретскі. У Тоскані він пробував вина гонщика Ярно Труллі, зірки фільмів для дорослих Наталі Оліверос (Саванна Семпсон), всесвітньо відомого композитора Людовіко Ейнауді.Останнє відвідування виноробства було в Іспанії на виноробні Anta Banderas, виноробні Антоніо Бандераса (до 2020 р. виноробня збанкрутувала).Звичайно, Нік включив главу про першого винороба Америки — президента Томаса Джефферсона, в маєтку якого досі виготовляють вино вже більше 200 років.Ким би ви не були — винним знавцем або любителем, ця книга захопить, зачарує і виховає ваше сприйняття до вина. Це подорож у світ вина, про який багато хто тільки мріє.

 

Винні маршрути: Австралія і Нова Зеландія / Wine Trails Australia & New Zealand, 2018, Lonely Planet, провідне світове видання про подорожі, видавець гідів

У виданні описані 40 ідеальних вікендів по винних маршрутах Австралії і Нової Зеландії, представляючи виноградники в регіонах Clare Valley, Margaret River, Hawkes Bay, Tamar Valley і Marlborough, а також приховані скарби вже всім відомих маршрутів.«Винні маршрути: Австралія і Нова Зеландія» ідеально підійдуть для мандрівників, чиєю пристрастю є вино — цікаві виноробні, кращі місця для ночівлі, рекомендації по їжі в 40 винних регіонах біля основних міст.Винороби діляться рекомендаціями які вина краще продегустувати, в чому їх особливість, розповідають про місце та традиції виробництва.Красиві фото, карти і розповіді авторів, які в курсі винних справ.

 

Невгамовний: веселий квест у пошуках кращої винної пропозиції / Unquenchable: A Tipsy Quest for the World’s Best Bargain Wines, 2011, Наталі Маклін

Від авторки бестселера «Червоний, білий і зовсім п’яний» / Red, White and Drunk All Over.Книга цікава описом персонажів, одержимих подорожами в прекрасні місця, апетитним описанням їжі і вина, «прихованою» винною освітою і невротичним гумором. Всупереч винним снобам, авторка твердо вірить в те, що хороше вино не обов’язково має бути дорогим. Наталі Маклін відправляється в безкомпромісний квест по світу в пошуку кращих винних пропозицій.

 

Приємного апетиту: подорожі по Франції з ножем, виделкою і штопором / Bon Appetit: Travels Through France With Knife, Fork and Corkscrew, 2001, Пітер Мейл

Молодість Пітера Мейла проходила в гастрономічному голоді в післявоєнний період в Англії. Відрядження до Парижа в 19 років поклало початок тривалому захопленню французами, їх любов’ю до їжі та вина.У книзі «Bon Appetit!» він весело і трепетно ​​описує націю, яка приходить у захват від жаб’ячих лапок або добре приготованого омлету, організовує марафон із заправкою тільки в Медок.В процесі написання книги Пітер провів довгі години з ножем, виделкою і келихом. Він відвідував різні регіони Франції, дегустував сири, равликів, жаб, трюфелі. З іншого боку, він відкрив для себе їжу і напої. У той час, як французи сприймають свої пристрасті з усією серйозністю, себе вони сприймають зовсім несерйозно. Душевна, смішна і «апетитна» книга підтверджує, що приказка «Приємна країна Франція. Шкода французів» є правильною лише наполовину. Десять років тому Пітер змінив наше сприйняття Провансу, зараз він намагається це зробити з чарівною сутністю Франції та її їжею.

Текст та фото надані Тетяна Олевська.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст авторського матеріалу. Думка редакції може відрізнятися від думки авторки.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi