Vinexpo Paris 2023. Українські винороби зробили ще один крок назустріч міжнародному ринку - PostEat

пошук

Vinexpo Paris 2023. Українські винороби зробили ще один крок назустріч міжнародному ринку
09-03-2023 0 1110


Напередодні масштабної події в індустрії вина ProWine у Дюссельдорфі редакція PostEat розкаже, як пройшла не менш потужна виставка вина Wine Paris & Vinexpo Paris 2023 у Парижі.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Про що виставка

Захід дає унікальну можливість познайомитися з новими тенденціями у виноробстві, дегустувати вина з усіх куточків світу та налагодити бізнес-контакти.

Впродовж трьох днів виставки відбулося багато заходів: дегустації, майстер-класи, семінари та конференції, що дало змогу глибше ознайомитися з вином та його виробництвом.

На Wine Paris & Vinexpo 2023 були представлені як вина з відомих регіонів Франції, такі як Шампань, Бордо, Бургундія, Ельзас, так і вина з усього світу (Італія, Іспанія, Португалія, Аргентина, Нова Зеландія, Греція, Японія, США).

На фестивалі було представлено нові технології та інноваційні підходи до виробництва вина, що допомогло відвідувачам отримати більш повну картину виноробного світу.

Упродовж 13-15 лютого виставка об’єднала у Парижі 3387 експонентів з 42 країн, що на чверть більше, ніж у 2022 році. Захід відвідали понад 36 тисяч людей, а це на 41% перевищує показник минулого року. Майже вдвічі більше було й іноземних відвідувачів, найбільше з Бельгії, США, Італії, Великої Британії та Німеччини. Приємно було чути й українську мову, проходячи повз стенди.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Українське вино – приємна несподіванка

Зокрема найбільшою несподіванкою на Wine Paris & Vinexpo Paris була участь української делегації. На виставці були представлені вина-амбасадори – переможці Ukrainian Wine Ambassador 2022: Chateau Chizay (Закарпаття), Shabo (Одеська область), Falko (Миколаївська область), Graevo (Запорізька область), Artwinery (Донецька область), Odessa Presige (Одеська область). Вина зокрема цих виноробень представлені в La Cité du Vin – музеї вина у Бордо.

Присутність українських вин на виставці стала можлива за сприяння корпорації «Укрвинпром» та Посольства України у Франції.

Зі слів гендиректора корпорації Володимира Кучеренка, європейська спільнота вражена українським вином, воно стає все більш привабливим для європейського регіону. Українські винороби мали можливість продемонструвати свої вина світовій аудиторії та залучити нових клієнтів і дистриб’юторів. Як підсумок для України відкрились двері у торговельні мережі, винні магазини, енотеки та ресторани Бельгії, Франції, Швеції, Нідерландів, Данії, Польщі.

За нашими спостереженнями біля українського стенду було чимало відвідувачів: як пересічних споживачів, так і представників виноробень. У фокусі уваги завжди перебували локальні сорти, зокрема Цитронний Магарача Falko, Черсегі Фюзереш «Чизай». До речі, це єдина виноробня, що виготовляє вино з цього сорту, і він показує чудові результати. На виставці можна було спробувати тихі та ігристі вина з Черсегі.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Зі слів сомельє Олександри Міненко-Декамп, винна світова спільнота дуже солідарна з Україною, усі розуміють, як українським виноробам складно щось робити, тим паче просувати вина України за кордоном. Вона зазначила, що усі присутні виноробні достойно представили нашу країну на виставці. Українське вино дійсно недооцінене. Експертка сподівається, що виставка ProWine у Дюссельдорфі дасть ще більше результатів і українські вина уже скоро можна буде придбати у великих супермаркетах, що свідчитиме про високу якість української продукції.

Український стенд привертав увагу також виставкою фотографій, на яких зафіксовано тяжкі кадри в житті виноробів за період війни. Як відомо, багато виноробень перебувають на тимчасово окупованих територіях, чимало виноградників заміновано, а деякі виноробні ледь вціліли внаслідок російських обстрілів.

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Водночас надихає той факт, що українські вина попри війну вийшли на вищий рівень якості, з ними хочеться виходити на міжнародний ринок.

У другій частині матеріалу ми розкажемо про декілька виноробень, які привернули нашу увагу з тисяч решти. Кожній з них ми поставили три питання, зокрема й про українське виноробство. Чекайте у наступній публікації.

Фото: Валентина Дуткевич

 

Читайте також на цю тему: 

Wine Paris & Vinexpo Paris 2023. Ексклюзивні коментарі виноробів про Україну і не тільки

Vinexpo Paris 2023. Українські винороби зробили ще один крок назустріч міжнародному ринку

Wines of Ukraine на ProWein 2023: новий старт

«Молодь почала активно цікавитися і потужно розуміти вина», – винороб Георгій Самсонюк, Родинна виноробня Самсонюків

Три роки незламності: історія виноробів 46Parallel Wine Group

У бутику вин світу в Парижі відбулася дегустація українських вин. Цікаво, корисно, смачно, потрібно

Великі вина, молоді винороби та декантери з українською символікою. Грандіозна дегустація Le Grand Tasting 2022 у Парижі

Перший фестиваль пройшов дуже круто, ми бачили реакцію людей на наші вина, – Микола Хижко, співзасновник виноробні «Раковецька лоза»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi