Молочники України та ЄС почали об’єднання - PostEat

пошук

Молочники України та ЄС почали об’єднання
24-11-2023 0 391


Молочники України та Європи планують об’єднати зусилля задля відстоювання інтересів на ринках. Така співпраця дозволить сформувати спільні вимоги до урядів напередодні вступу України до Євросоюзу та уникнути конфліктів. Такі дані наводить Спілка молочних підприємств України, передає Верховна Рада України.

Зазначається, що Спілка молочних підприємств України планує в березні 2024 року приєднатися до Європейської молочної асоціації, що дасть змогу українським молочникам донести до європейських організацій та урядів специфіку роботи вітчизняних компаній, підкресливши, що інтеграція до Євросоюзу повинна бути підготовлена з обох сторін та має піти на благо як європейського бізнесу, так і українського.

В умовах війни ситуація у сфері виробництва молока-сировини в Україні в господарствах населення нестабільна. Водночас сільськогосподарські підприємства, які забезпечують сировиною переробні заводи, навпаки нарощують обсяги надоїв.

За попередніми даними Держстату, в січні-жовтні 2023 року господарства усіх категорій виробили близько 6 млн 277,4 тис. тон молока-сировини, що на 6% менше порівняно до минулорічного періоду. В жовтні 2023 року обсяги надоїв в Україні склали 610,50 тис. тон, що на 3% менше порівняно до вересня поточного року і на 6% менше ніж в жовтні 2022 року. За проаналізований період частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 37%, а господарств населення — 63%.

Підприємства збільшили виробництво молока до 2 млн 341,4 тис. тон (+7%) в січні-жовтні 2023 року. В жовтні поточного року обсяги надоїв на підприємствах склали 228,9 тис. тон молока-сировини, що на 2% більше ніж в вересні і на 7% більше порівняно до жовтня 2022 року.

В господарствах населення за 10 місяців 2023 року було вироблено 3 млн 936 тис. тон молока, що на 14% менше порівняно до минулорічного періоду. В жовтні 2023 року обсяги надоїв в господарствах населення склали 381,6 тис. тон, що на 7% менше порівняно до вересня 2023 року і на 13% менше порівняно до жовтня 2023 року.

Читайте також: 

Меню з «Титаніка» продали за £84 тисячі

«Сільпо» відкрило у Яворові новий супермаркет: його дизайн присвятили гутництву

29 листопада відбудеться конференція «Ресторани України: шлях самурая як бізнес долає труднощі та виклики»

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi