Соцфутуризм: у Лейпцигу на трамвайному заводі надбудували ресторан-сферу - PostEat

пошук

Соцфутуризм: у Лейпцигу на трамвайному заводі надбудували ресторан-сферу
19-10-2020 0 190


Влітку 2020 року у Німеччині відкрили останній проєкт відомого архітектора Оскара Німеєра. Це ресторан і бар у сфері на даху трамвайного заводу.

Робота над проєктом «Сфера Німеєра» (Niemeyer Sphere) почалась 2011 року.

Бразильському архітектору сподобалась ідея зробити корисну будівлю для робітників заводу та ефект несподіванки, який мала викликати сфера на промисловій будівлі.

Оскар Німеєр (Oscar Niemeyer) намалював ескіз сфери, а через рік помер у віці 104 років. Проєкт доробив його учень Жаір Велара.

Сферу звели на території промислового кластера Techne Sphere Leipzig у районі Плагвіц (Plagwitz).

На одній площі тут сусідують артпростір, художні галереї у колишніх цехах, ресторани, бари, завод трамваїв та залізничних кранів.

Будівництво сфери профінансовано власником обох заводів Людвігом Кьоне (Lugwig Koehne). Вона стала продовження кафе Café HeiterBlick та ресторану під керівництвом шеф-кухаря Тібора Херцигкейта (Tibor Herzigkeit) для робітників та гостей району.

Сфера діаметром 12 метрів складається з бетонної оболонки та прозорого фасаду зі 144 скляних модулів. За допомогою застосунку модулі можна роботи темнішими або повністю прозорими.

У сфері працює барна зона та зона для обідів. Тут подають страви міжнародної кухні, а ввечері пропонують страви у форматі «шведського столу».

Також сферу можна орендувати для приватного заходу.

Фото: technesphere.de / archdaily.com

Читайте також:

Бари з найкращим дизайном в Україні за версією Ukrainian Bar Awards

Архітектори пропонують відкрити ресторан на телевежі Львова

В Іспанії колишню казарму перетворили на розкішний ресторан

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi