В Україні викрили постачальників продуктів, які не сплатили податків майже на ₴400 мільйонів - PostEat

пошук

В Україні викрили постачальників продуктів, які не сплатили податків майже на ₴400 мільйонів
02-02-2023 0 381


Бюро економічної безпеки України викрило постачальників продуктів харчування для державних структур, які ухилились від сплати податків на загальну суму майже ₴400 мільйонів. Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України (скорочено — БЕБ).

Детективи БЕБ викрили службових осіб декількох товариств в ухиленні від сплати податків на загальну суму майже 400 млн грн. Ці компанії, переможці державних закупівель, упродовж 2022 року постачали продукти харчування для державних структур.

Також, БЕБ перевіряє причетність до організації та діяльності злочинної схеми членів родини Народного депутата України, глави однієї з фракцій Верховної Ради.

“Слідством встановлено, що постачальники, які зареєстровані та здійснюють свою діяльність, зокрема, на території Одеської області, купували продукти харчування за готівку. У подальшому, такі операції відображали у бухгалтерському та податковому обліках, як закупівля від інших підприємств, у тому числі таких, що мають ознаки фіктивності. Така протиправна схема, дала можливість підприємцям ухилитися від сплати податків до державного бюджету на загальну суму майже 400 млн грн”, — йдеться у повідомленні. 

Для забезпечення відшкодування завданої державі збитків накладено арешт на грошові кошти у розмірі понад 800 млн грн, які знаходяться на рахунках компаній-постачальників.

В межах досудового розслідування, детективи БЕБ, провели 20 обшуків та оглядів за місцем фактичного здійснення господарської діяльності фірм та за місцем проживання їх службових осіб. Фігуранти допитані, призначено 5 судових експертиз з метою підтвердження розміру збитків, оголошено понад 90 ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до документів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податку на додану вартість, мита, що призвело до фактичного ненадходження до держбюджету коштів в особливо великих розмірах) здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Фото: БЕБ

Читайте також: 

Відсвяткуйте День бармена у «БарменДиктаті»

У Китаї виявили понад 40 тисяч пляшок підробленого дорогого вина

Воррен Баффет щодня випиває 5 банок Coca-Cola, хоча впродовж майже 50 років пив Pepsi Cola

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 Tweet

Коментарi