Головні тенденції у веганській їжі на 2022 рік  - PostEat

пошук

Головні тенденції у веганській їжі на 2022 рік 
13-12-2021 0 2738

Партнери

Автор


Грудень — пора підсумків та трендів: у дизайні, технологіях і, звісно ж, їжі. Цікаво, що буде далі з веганством? Представниці кампанії UA Plant-Based дослідили основні тенденції веганської їжі на 2022 рік, які змінять образ рослинних продуктів.

Цього року ми побачили зростання популярності грибів як альтернативи м’ясу, появу веганських солодощів і ласощів, а також успіх веганських м’ясних альтернатив. Ці тенденції веганської їжі стали дуже популярними й відкрили поле для гри на 2022 рік.  Загалом, це був чудовий рік для веганства, але ми очікуємо у 2022 році наступний великий бум рослинної їжі. 

До сьогодні більшість витрат та інновацій на рослинній основі припадало на веганську курку, яловичину та сир. Але все це скоро зміниться, оскільки компанії зараз інвестують у веганські морепродукти, свинину та шоколад. 

Протягом 2022 року ми очікуємо великих тенденцій у цих секторах, а також еволюцію веганського фастфуду, появи більшої кількості веганських тортів і випічки й навіть нового рослинного молока. 

То ж на які тенденції веганської їжі на 2022 рік вам варто звернути увагу в наступному році?

 

Картопляне молоко 

Картопля — основний продукт у кожному домі. Приготувати її можна багатьма різними способами. Але ви коли-небудь думали про те, щоб… зробити з неї молоко?

Вірте чи ні, але картопляне молоко зараз актуальне. І ми прогнозуємо, що воно пошириться як один з найпопулярніших трендів веганської їжі у світі на 2022 рік. 

Тоді як мигдалеве та соєве молоко часто критикують за їхній вплив на навколишнє середовище, картопляне молоко є напрочуд екологічно сталим. На жаль, Британія викидає 5,1 мільйона картоплі щороку. Але що, якби був спосіб використати надлишок картоплі замість того, щоб викидати його? 

Ось чому деякі споживачі вибирають картопляне молоко для ранкових мюслів.

Британський бренд DUG створив картопляне молоко трьох видів: оригінальний, несолодкий і для барист. 

Поки що ми не можемо уявити, як замінити наші лате на вівсяному картопляним молоком, але думаємо, що це зміниться протягом наступного року.

Ринок рослинного молока в Україні зростає, українські бренди виходять на міжнародний ринок, розширюють лінійку різними смаками та молоком для барист, навіть створюють кисломолочні альтернативи. Проте картопляне молоко ще не робив ніхто! Ми переконані, що це вигідна ніша для українських виробників молока, адже картопля, на відміну від рису чи кокосів, — локальний, зрозумілий і доступний продукт, молоко з якого викличе зацікавленість не лише з боку веганів та вегетаріанців, але й великої кількості споживачів, яким буде цікаво спробувати таку незвичну альтернативу. 

 

Веганська свинина 

Хоча скромна веганська ковбаса існує вже багато років, ніяких інших нововведень у веганських аналогах свинини не було. Веганський ринок свинини у Великобританії відкритий, і на полицях супермаркетів не домінує жоден бренд. Але чи все це зміниться?

Цього року новаторська азійська рослинна альтернатива свинини OmniPork нарешті з’явилася на полицях магазинів і в ресторанах Великобританії. І протягом жовтня серед лондонських гурманів триває кампанія «Big Vegan Pig Out». У цьому святі рослинної свинини OmniPork представлений у стравах у більш ніж 21 новому закладі.

І ми впевнені, що ця тенденція буде продовжувати розширюватися протягом 2022 року. Люди люблять свинину, тому розвиток цих веганських альтернатив є важливим!

В Україні тільки но у 2021 році з’явились перші альтернативи риби, курятини та стейків, але кількість виробників альтернативного м’яса перевищує 10, що значно більше ніж у багатьох європейських країнах та свідчить про зацікавленість споживачів та інвесторів у розвитку цього напрямку. Тому ми переконані, що скоро і рослинна свинина з’являтиметься на полицях наших супермаркетів.

 

Веганський шоколад

Ми всі чули аргументи, що люди не можуть стати веганами, тому що вони занадто люблять шоколад. І давайте будемо чесними, більшість веганського шоколаду просто не викликає особливого інтересу. Але все зміниться у 2022 році.

Основні бренди шоколаду нарешті усвідомлюють цей величезний розрив на ринку та відповідають на попит. З’являються нові веганські альтернативи від Cadbury, Nestle, Lindt і навіть Hershey’s. Тільки цього місяця Cadbury представила свій новий шоколад на основі мигдалю, а Nestle дражнила покупців випуском веганського продукту «Milky Way».

В Україні ринок солодощів теж не стоїть на місці. Цьогоріч кондитерська компанія АВК отримала міжнародну веганську сертифікацію одразу на три свої продукти: шоколад та цукерки.

Цікаво, хто з конкурентів АВК будуть наступними?

 

Веганські яйця

Що було першим, курка чи яйце? 

У цьому випадку курка була першою, але тепер вони нам більше не потрібні! Альтернативи яйцям експоненціально зростають. Оскільки пекарі-вегани демонструють, що можливо створювати фантастичну випічку без продуктів тваринного походження, люди відходять від традиційної випічки на основі яєць.

19-річна учасниця британського телешоу «Great British Bake Off», Фрея викликала фурор, виступивши як пекарка, що без зусиль веганізує будь-який рецепт. І не раз її рослинні страви виходили кращі, ніж оригінали! 

А до наступного року буде ще більше вибору для кулінарних творінь без яєць, оскільки американський бренд Just Egg запускається в Європі наприкінці 2021 року. Бренд має на меті стати «найпоживнішим яйцем у світі», і ми не сумніваємося, що він буде на шляху до досягнення цієї мети у 2022 році. 

Європейські споживачі вже мають широкий вибір веганських варіантів яєць, серед яких рідкий замінник яєць Crack’d, OGGS aquafaba, порошкові яйця Follow Your Heart та такі інгредієнти, як бананове пюре, яблучне пюре, насіння чіа та насіння льону. В США перші у світі комерційно доступні варені яйця на рослинній основі з’являться наприкінці  наступного року. Веганські яйця на основі горіхів під назвою WunderEggs виглядатимуть та будуть на смак такі ж як традиційні яйця. То ж більше не буде виправдання їсти курячі яйця у 2022 році!

В Україні поки цей ринок абсолютно не заповнений. З нетерпінням чекаємо на перші доступні українські альтернативи яйцям від локальних виробників.

 

Веганські торти та випічка 

Хто ж не любить з’їсти шматок торта за чашкою гарячого напою? Ми це обожнюємо! Так само як і багато веганів, оскільки за даними компанії Mintel з глобального дослідження ринку, за останні кілька років у світі  відбулося значне зростання категорії веганських тортів і хлібобулочних виробів, а кількість випуску продуктів зросла на 170% з 2016 року. Це попри відсутність явного лідера ринку в цій категорії, що залишає сферу широко відкритою у 2022 році. 

Однак є кілька амбіційних брендів, які збираються монополізувати полиці тортів веганських супермаркетів у Британії. Серед них — OGGS — продавець міні веганських тортів з лимоном, бісквітів «Вікторія» з шоколаду, мінібрауні, а також Bosh — виробник традиційних круглих і святкових тортів. 

Знову ж таки, коли телешоу The Great British Bake Off показує, наскільки смачною може бути веганська випічка, все більше допитливих веганів Британії та інших споживачів цікавляться можливими варіантами. З огляду на це, наступного року ми побачимо, що на ринку з’явиться набагато більше веганських тортів. 

В Україні поки, на жаль, веганська випічка доступна лише в крафтових локальних кондитерських у великих містах. Тому з нетерпінням чекаємо у 2022 році на перший веганський торт, який можна буде купити в найближчому супермаркеті. 

 

Джекфрут

Джекфрут, який колись розглядався лише як рослинний замінник свинини, став однією з найбільш універсальних альтернатив м’ясу на світовому ринку.

Такі бренди, які створюють веганські сосиски, гамбургери й навіть фарш з джекфрута, а також знамениті крильця та бургери, повністю змінили образ азійського фрукта і зробили його набагато смачнішим для скептиків. 

Все більше брендів і кухарів використовують джекфрут у свої рецептах, оскільки він відносно дешевий і простий у використанні. Щобільше, він може заміняти величезну кількість продуктів тваринного походження від морепродуктів до свинини та курки.

В Британії це не обмежується лише спеціалізованими магазинами, оскільки нещодавно Biff’s запустив лінійку крилець та бургерів в пабах і ресторанах по всій країні. А у мережі Neat Burgers по всьому Лондону продається рибна котлета з джекфрута, яка не містить риби. Джекфрут «пепероні» можна скуштувати у різних піцеріях Великобританії. А круасан з цим фруктом продається у європейських філіалах кав’ярень Starbucks.  Хто міг передбачити, що це можливо?

Джекфрут, безумовно, став набагато популярнішим у світі за останні кілька років, і ми прогнозуємо ще більший бум у 2022 році! Сподіваємось, ці тренди долетять і до України та джекфрут стане доступнішим.

 

Фастфуд стає веганським

Кілька років тому нам доводилося задовольнятися салатом і картоплею фрі в ресторанах та приносити власний обід на роботу. Але у 2021 році ви можете отримати веганську швидку їжу практично скрізь: піца, хот-дог, бургер, фалафель чи рол доступні в багатьох мережевих фастфудах по всьому світі. Зокрема в Україні!

Світові лідери ринку Subway, KFC, Greggs, McDonald’s у Європі мають швидкі, доступні та, головне, смачні веганські опції. Фастфуд стає рослинним!

Можливо, найвагомішим свідченням цього є запуск бургера McDonald’s McPlant у понад 250 закладах по всій Великобританії. А в січні 2022 року McPlant розширить свої території.

Введення McPlant означає початок масової рослинної революції, оскільки він робить веганську їжу доступною. McDonald’s в деяких країнах готує бургер з котлетою Beyond Meat, з веганським сиром та соусом. Таким чином заклад ефективно нормалізував веганство та заохотив вибір на основі рослин. 

Поки український McDonald’s обіцяє запустити  McPlant у 2022 році, KFC поки немає веганських опцій, локальні мережеві фастфуди пропонують рослинні страви своїм відвідувачам. Так, у всіх ресторанах Білий Налив, від мережі Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова можна завжди знайти веганський хот-дог, а у їхньому ж БПШ — бургер з котлетою Beyond Meat.

Очікується, що в наступному році ця тенденція вибухне й у 2022 році веганський фастфуд вийде на передній план.

 

Веганські морепродукти

Вегани вже завоювали молочну, м’ясну та яєчну індустрію за допомогою новаторських альтернатив, але одна область, яка все ще чекає на підкорення — це морепродукти.  Протягом останнього року набула популярності риба із бананового цвіту, приморські міста та веганські ресторани вже користуються цією рибною альтернативою. Хоча веганство, здається, заволоділо культовим поєднанням fish&fries із пивом, нам все ще дуже не вистачає інших варіантів морепродуктів.

Однак, завдяки експоненційному успіху веганських альтернатив і визнанню критиками документального фільму Netflix Seaspiracy, кілька глобальних компаній інвестують у майбутнє веганських морепродуктів. Ми очікуємо комерціалізації веганського лосося, креветок і тунця протягом наступного року.

Голландський бренд Vegan Zeastar має на меті веганізувати кожну страву, яка включає рибу, щоб боротися зі руйнуванням океанів. Їхній новий веганський Zalmon з’явиться на полицях Великобританії наступного року, і виглядає він зовсім, як справжній. 

Тим часом комерційний гігант Nestlé працює над веганською версією креветок, із влучною назвою «Vrimp». Виготовлений з морських водоростей та гороху та сформований за допомогою спеціальної форми, він буде справді новаторським.

Однак наразі він доступний лише в кількох європейських країнах. Поряд з лососем і креветками тунець — це ще один рибний продукт, який рослинний ринок ще не залучив у свої ряди. Future Farms щойно запустила свій новий веганський тунець у Sainsbury’s — і це, можливо, перший бренд, який точно копіює британського фаворита.

В Україні на разі з’являються лише перші веганські альтернативи. Наприклад, рибні котлети від Green Go. Проте, ми впевнені, що вже у 2022 році ми теж зможемо ласувати веганськими креветками локального виробництва!

У сфері веганських продуктів все змінюється, і ми, безперечно, докладатимемо всіх зусиль аби ці зміни досягли й українського ринку. Дізнаватись більше про новинки зі світу рослинних альтернатив можна на сайті кампанії UA Plant-Based

Джерело: https://www.veganfoodandliving.com/features/vegan-food-trends-2022/ 

Переклад та адаптація: Наталія Владімірова та Ніна Новосельська, представниці кампанії UA Plant-Based

Текст та фото надані авторкою

Цей матеріал вперше опубліковано на сайті posteat.ua та є його інтелектуальною власністю.

Підписуйтеся на наші сторінки у соціальних мережах:

 



Tweet

Коментарi